03.01.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 03.01.2019-8:15 A-A+

OYUNCULARIN YÜZDE 56’SI ÖLÜYOR

‘Game of Thrones’ dizisinin yedi sezonuyla ilgili enteresan bir araştırma yapılmış‘Game of Thrones’ dizisinin yedi sezonuyla ilgili enteresan bir araştırma yapılmış. Injury Epidemiology (Epidemeloji, toplumdaki hastalık, kaza ve sağlıkla ilgili durumların dağılımını, görülme sıklıklarını ve bunları etkileyen belirteçleri inceleyen bir tıp bilimi dalı) dergisinde 
yayınlanmış. Araştırmayı, Macquarie 
Üniversitesi (Avustralya/Sidney) Öğretim Üyesi Reidar Lystad yapmış. Yedinci sezon bitmeden yapılan bu çalışmaya göre, 
karakterlerin yüzde 56’sı ölmüş. 
Kimi çabuk kimi uzun...
Dizide ölümler değişik aralıklarda oluyor. 11 saniyede ölen de, 57 saat sonra hayatını kaybeden de var. Yapımın yayınlanan bölümünün ilk saatinde ölme oranı yüzde 14... Nedenlerin başında yaralanma geliyor; yüzde 74’le... Bunların içinde kafa ve boyundan yaralanmalar kesin ölümle sonuçlanıyor. 
Kimler ölmüyor?
Asil soydan gelen kadınlar ve ilişkileri yenileyenler diyelim! Bir de, sahnen az ise yani az görünüyorsan, ölme riskin azalıyor. 
Ne kadar çok görünüyorsan o kadar 
öleceksin anlamına geliyor!
Normal ölen yok mu?
Araştırma sadece iki doğal ölüm vakasının olduğunu söylüyor. 
Bugüne gönderme mi?
Yazar, bu kadar insanın ölmesini demokratik yapıların yokluğuna bağlıyor. Yaşanan dönemde demokrasinin olmamasını, önleyici tedbirlerin (mesela okul, hastane gibi) bulunmaması ve şiddetin boşluğu doldurması olarak açıklıyor. Ve bugün yaşananlara dünyada (savaşlar ve ölümler devam ediyor) gönderme niteliği taşıdığı da dizi için söylenen bir iddia... 
Bilgi YarışmasıDünya klasikleri arasında yer alan 'Çanlar kimin için çalıyor?'adlı eserin yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.