Özcan Deniz, yeni 'Tarkaaan'ımız olabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde sürpriz bir kararla boşanan Özcan Deniz, Kıbrıs'ta bir otelde sahneye çıkmış. Kadın hayranlarının ilgisi yüzünden şarkı söylemekte zorlanan Özcan Deniz acaba yeni 'Tarkaaan'ımız olabilir mi?

Özcan Deniz, yeni 'Tarkaaan'ımız olabilir mi?

Kendini baştan yarattı

Kendini baştan yarattı

Özcan Deniz'in kariyerinin dönüm noktası 'Asmalı Konak'tı. O ana kadar 'Arabesk/fantezi müziğin sevilen ismi' olan Özcan Deniz, daha sonra 'modern, eğitimli bir ağa' portresiyle 'metroseksüel erkek' imajına geçiş yapmıştı.

"Derin duygular besliyorum sana karşı"lar yerine Nazan Öncel gibi isimlerden şarkı aldı, imajını iyice İtalyanların Eros Ramazzotti'sine evriltti. Bir de üzerine sinema sevdası eklenince, Özcan Deniz kendini baştan yaratmış oldu.

Modern çizgilerle ilerledi

Modern çizgilerle ilerledi

Özcan Deniz, 'türkücü' rakiplerinin aksine her geçen gün daha da 'şehir'leşti. Ara ara albüm yayınlasa bile "İlk tercihim sinema" kafasıyla kariyerine daha modern çizgilerle ilerledi.

Müzik tarzından ötürü onu küçümseyen kitleler, "Ama Özcan Deniz kendini çok geliştirdi" diye düşünmeye başladı. Yakın zamanda evlenmesi, baba olması ve bir de üzerine oynadığı dizilerle özellikle Ortadoğu'daki kadınların ilgisini çekmesi Özcan Deniz'in yıldızını epey parlattı.

Sahneye fırlamak istemişler

Sahneye fırlamak istemişler

Deniz, geçtiğimiz günlerde Kıbrıs'ta bir otelde sahneye çıkmış. Ancak yaşananlar bir hayli fantastik. "15 yıl önce bu kadarı olmazdı" dedirten şeyler yaşanmış. 2 bin kişilik seyircinin yaklaşık 1500'ü genç kadınlardan oluşuyormuş.

Özellikle İsrailli kadın hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Deniz, şarkı söylemekte zorlanmış. Sahneye çıkmak isteyen birkaç kadın, güvenlik görevlileri tarafından -müthiş bir klişeyle- son anda engellenmiş.

"Bu ilgi beni çok mutlu etti"

"Bu ilgi beni çok mutlu etti"

Şarkıcı, konserde kendisine gösterilen müthiş ilgiyi şöyle tanımlamış: "İnanın şarkı söylemeyi ne kadar özlemişim anlatamam. Bu ilgi beni çok mutlu etti..."

Özcan Deniz elbette mutlu olacak. Son dönemde hiç çaktırmasa da fırtınalı bir dönemden geçti aslında şarkıcı. Önce Babalar Günü'nde kafa karıştıran bir sosyal medya paylaşımında bulundu. Bu mesajda oğlu Kuzey'e seslenen Deniz adeta "Boşanıyorum oğlum" mesajı veriyordu.

Kendini işe verdi

Kendini işe verdi

Çok geçmeden duyuldu boşanma haberi zaten. Ve haliyle ne yaptı? Kendini işe güce adadı. Özel hayatında zor bir dönemden geçen her ünlü gibi o da işine sarıldı. Uzun bir zaman sonra sahneye çıktı.

Bir dizide canlandırdığı 'Faruk' karakterinden ötürü yurt dışında oldukça popüler olan Deniz'i tabii ki yabancı hayranları yalnız bırakmadı. Özcan Deniz de doğal olarak bu aşırı ilgiden şikâyetçi olmadı ve çok mutlu olduğunu paylaştı bizlerle.

46'sında baba, 47'sinde trend...

46'sında baba, 47'sinde trend...

Benim Molatik olduğum kısım, Özcan Deniz'in 47 (yazıyla kırk yedi) yaşında 'Tarkaaan'laşması... Deniz, 46 yaşında da baba olmuştu hatırlarsınız. 40'ı da geçtim, 45'ten sonra Özcan Deniz asıl başarıya ulaştı. Maddi ve manevi olarak.

Birçokları için 'kariyeri düşüşe geçti' denilen o 45 yaş, Özcan Deniz için adeta dönüm noktası oldu. Özcan Deniz sadece turistler için değil bizlere göre de oldukça trend bir yıldız. Yıldızı her geçen gün parlıyor.

Modern ve şık bir albüm patlatmalı

Modern ve şık bir albüm patlatmalı

Özcan Deniz şu anda bir albüm yapsa tutar bence. Hele bir de aşırı iddialı, modern şarkılardan oluşan bir albümle müziğe "Ce-e" yapsa, çok net söylüyorum patlar... Özcan Deniz, yaşını göstermiyor.

Kadınlarda Ajda Pekkan'a yapılan 'Benjamin Button' benzetmesini erkeklerden artık yalnızca Tarkan'a değil Özcan Deniz'e de yapmak gerekiyor.

Özcan Deniz'i 'Faruk' karakteriyle keşfeden Ortadoğulu kadınların, şarkıcıya olan ilgisinin hemencecik azalacağını düşünmüyorum açıkçası. Bence Özcan Deniz bu gazla, yerli ve yabancı hayran kitlesini daha da genişletecek.

Yeni 'Tarkaaan'ımız olabilir mi?

Yeni 'Tarkaaan'ımız olabilir mi?

Özcan Deniz, yeni 'Tarkaaan'ımız olabilir mi? Bunu zaman gösterecek. Ama kesin olan şu, Özcan Deniz bence bu dönemde eğer doğru projelerle karşımıza çıkarsa markasını çok daha güçlendirecek.

Hangi isim 40'ında, 50'sinde bir anda patlama yapabiliyor ki?

Üstelik Özcan Deniz'in başarı grafiğinin de sürekli çıkışta olduğu bir gerçek. Daha bir kez olsun gerileme dönemine ya da duraklama dönemine geçmedi Özcan Deniz. Hep yükseldi...

Oğlu Kuzey ona gençlik enerjisi veriyor

Oğlu Kuzey ona gençlik enerjisi veriyor

Deniz'e nacizane tavsiyem şu: Aşırı trend ve modern bir albüm yayınlamalı Özcan Deniz. Yurt dışı konserlerine ağırlık vermeli. Ve en önemlisi de bir Youtube kanalı açarak genç kuşağı yakalamalı, trend'liğini 'gençlik'le buluşturmalı. Ama asla acele etmemeli, kendini kanıtlama paniğine kapılmamalı.

Bütün bunları 'daha da modern'leşmek adına değil, markasını güçlendirmek ve daha da önemlisi kendisi için yapmalı.

46'sında baba, 47'sinde dünyanın ilgisini çeken bir adam için aslında her şey yeni başlıyor. Gençlikle ilerlemeli. Oğlu Kuzey'in kendisine verdiği gençlik enerjisiyle o her şeyi yapabilecek kudrette bence...

 

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak