16.02.2015 14:55 | Son Güncelleme:

Özgecan Aslan'ın ailesi Türkiye'yi ağlattı

Özgecan Aslan'ın maruz kaldığı vahşet Türkiye'yi derinden sarstı. Baba Mehmet Aslan'ın söylediği ibretlik sözler ise herkesi ağlattı.Aile dün ekrana çıktı, Özgecan Aslan'ın babanın sözleri ekran başındakileri gözyaşlarına boğdu: “Masallarla büyüdük. Bir varmış, bir yokmuş. Bir Özge varmış, bir Özge yokmuş. Sevgi geldi saygı geldi cihana, biz yarattık dediler. Bizler sevmesini saymasını öğretmeye geldik cihana”

Türkiye günlerdir Özgecan'a yönelik vahşi cinayeti konuşuyor. O canilere lanet yağıyor. Özgecan'ın ailesinin sözleri ise herkesin gözlerinin yaşarmasına yol açtı. Baba Mehmet Aslan'ın dün gündüz saatlerinde yaptığı açıklama çok konuşulmuştu.

"DÜNYANIN BARIŞA VE SEVGİYE İHTİYACI VAR"

Yaşadıkları olay nedeniyle Cumhurbaşkanı ve Başbakan dahil tüm devlet büyüklerinin kendisini arayarak baş sağlığı dileklerinde bulunduğunu anlatan Mehmet Aslan şunları  söylemişti: "Devletimiz zeval görmesin. Milletimiz necip, güzel bir millet. Güzel gönüllü insanlar var.  Ben öncelikle kendim için şunu söyleyeyim; ben günahkarların günahkarı, fakirlerin fakiri, acizlerin acizi bir garibim. Rabbim özel yaratmış, güzel yaratmış, çok sevdi yanına aldı. Bu memlekette artık ikilik olmasın. Bu vahim olayı yapan insanlara da zulmedilmesin, adaletin karşısına çıkıp cezalarını çeksinler. Allah onların analarına, babalarına da yardımcı olsun.

"SEVMEKTEN BAŞKA BİR ÇIKAR YOLUMUZ YOK"

Sevmekten başka bir çıkar yolumuz yok. Teslim olursak içimizdeki bütün güzellikler ortaya çıkacak. Savaşırsak, sonunda nefsimiz kazanacak ve analar, babalar ağlayacak, meleklerin kanatları koparılacak, meleklerin çığlıklarını kimse duymayacak. Duyduğumuz kulaklarımızın, gördüğümüz gözlerin aslında bir anlamı yok. Memlekette herkes bir şey söylüyor; biz ne ocuyuz, ne bucuyuz, şanı yücelerden yüce olan Türk milletinin bir ferdiyim, evladıyım. Allah devletimize zeval vermesin. Güzel gönüllere sahip olan bu milletten Allah razı olsun. Devlet büyükleri, ali cenapları teker teker herkes aradı, baş sağlığında bulundu. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımı ve minnetimi bildirmek istiyorum.

DOĞRU YOLDA YÜRÜMEK ÇOK ZOR

Ben milletimizden çok şey bilmem ama, Ma'un Suresi'nin, Ali İmran Suresi'nin 103. ayetini ve Asr Suresi'ni okumalarını tavsiye ediyorum. Bu ayetler bana göre çok önemli. Doğru yolu bulmak, doğru yolu seçmek, doğru yolda yürümek çok zor. Malum, dünya geçimini sürdürmek için çalışıyoruz. Gözümüz körleşiyor, kulaklarımız sağırlaşıyor. Herkes kalbindeki sesi iyi dinlesin. Bana yıllarca neler olabileceğini anlattılar ama ben anlamadım. Gözlerim kör, kulaklarım sağır vaziyette dünyanın peşinde koştum durdum"

CANLI YAYINDA AĞLATAN SÖZLER....
 
Özgecan'ın ailesi daha sonra Kanal D ana habere konuk oldu, sözleriyle tüm Türkiye'yi ağlattı...
 
Baba Mehmet Aslan "“Siz hiç mucize gördünüz mü? Şu an bir mucize gerçekleşiyor. Olayın tüm Türkiye’ye mal olmasının bir hikmeti var” diye konuştu. Özgecan'ın kardeşi Beste “Ben inanamıyorum hala, yanımda sanki. Türk halkına yalvarıyorum ne olur biraz bilinçlensinler” dedi. Annenin tepkisi 'Onlar insan değil, cani' oldu.
 
Babanın şu sözleri ise herkesin içine işledi: “Masallarla büyüdük. Bir varmış, bir yokmuş. Bir Özge varmış, bir Özge yokmuş. Sevgi geldi saygı geldi cihana, biz yarattık dediler. Bizler sevmesini saymasını öğretmeye geldik cihana”
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0