Palyaço olmak için vücudunu dövmelerle kaplattı

Palyaço olmak kolay gözüküyor değil mi? Kafaya geçireceksiniz bir renkli peruk. Sonra burnunuzun ortasına kırmızı ya da mavi bir top... Bi' de renkli kıyafetler... Oh mis! Gelin görün ki, Richie adlı bir berber olayı aştı, başka bir seviyeye taşıdı. 

Palyaço olmak için vücudunu dövmelerle kaplattı

Hızını alamadı ve...

Hızını alamadı ve...

Hakiki bir palyaçoya benzemek için vücudunu dövmelerle kaplattı. Renkli dövmeler, takma burun, peruk ile kıyafetleri de ekleyince, oh mis...

Richie adlı bu berber hızını alamadı, estetik operasyon da geçirdi. Olabildiğince 'sevimli' bir görüntü yaratmak için elinden geleni ardına koymadı..

Obsesyona dönüştü

Obsesyona dönüştü

Palyaço olma isteği giderek obsesyona dönüşen adam, "Sen hayırdır, bu sevgi nereden?" türevindeki soruları gülümseyerek karşıladığını söylüyor.

Çocukluğundan beri palyaçoları sevimli bulan ve kendisini onlarla yakın hisseden Richie, hiçbir zaman korku yaşamadığını söylüyor. Peki arkadaşları ne diyor?

Kız arkadaşları bile terk etmiş

Kız arkadaşları bile terk etmiş

Hayatını tepeden tırnağa bir palyaço olarak sürdürmeye başladığı ilk andan beri bütün arkadaşları "Şaka herhalde?" şeklinde karşılamış durumu. Her girdiği ortamda "Arkadaşım, bırak dalgayı, çıkart maskeni" diye terslenmiş.

Berbere gelen müşterileri onun yeteneğini sorgulamış. Kız arkadaşları bile "Ama artık yeter" diye pes etmiş. Ön yargılara kurban gitmiş kısaca.

Kim hayalini gerçekleştirebiliyor?

Kim hayalini gerçekleştirebiliyor?

Çevresindeki herkes onu 'insan'a çevirmeye çalışsa da yine de vazgeçmemiş tutkusundan. Bildiğini yapmış, burnunun dikine gitmiş.

Bu mudur? Aha da budur...

Kim hayalini gerçekleştirebiliyor? Kim adını değiştiriyor? Kim "Ben böyle olmak istiyorum" diye kendisini olduğu gibi yansıtmayı düşünüyor, başarıyor, istikrarını koruyabiliyor?

Teşekkürler Richie

Teşekkürler Richie

Richie gibi 'palyaço'lardan öğrenmemiz gereken ne? Hayatı çok da fazla ciddiye almamak elbette. Bir kez geliyoruz dünyaya. Ve bu bizim hayatımız. Bon Jovi'nin şarkısındaki gibi! Bu-benim-hayatım.

Dolayısıyla canımızın istediği şekilde, formda, biçimde yaşamak hakkımız. Biz varsak çevre var, öldüğümüzde her şey sona erecek sonuçta. Hayat işte bu kadar! Teşekkürler Richie...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak