Milliyet Tatil

Paris'te mutlaka yapılması gereken 16 şey

Paris... Aşkın, sanatın, eğlencenin ve modanın başkenti. Yaklaşık iki yüzyıldır dünyaya yön veren pek çok akımın ortaya çıktığı bu kent, günümüzde de dünya turizminin bir numaralı durağı konumunda. Adeta bir açık hava müzesi olan Paris'e öyle iki üç günlük turların yetmeyeceğini en baştan belirtelim. Bu kent güzelce sindirilmeyi hak ediyor. İşte ışıklar kenti Paris'te mutlaka yapılması gereken 16 şey...

Paris'te mutlaka yapılması gereken 16 şey
1/16
Milliyet Tatil- 20.8.2018 - 09:57

Catacombe'u ziyaret edin

Ürkütücü bir başlangıç oldu, kabul ediyorum. 19. yüzyılda kentin genişletilmesi sırasında mezarlık bölgelerinin imara açılması nedeniyle yüzbinlerce kafatası Paris'in güneyindeki eski maden bölgesine aktarıldı. Nizami bir şekilde sıralanan bu kurukafalar da ortaya günümüzde bir müzeye dönüşen Catacombe'u çıkardı. Baştan uyaralım, görüntü biraz ürkütücü, ortam biraz havasız ve inmeniz gereken çok merdiven var. Pek çok insan bu nedenlerle Catacombe'u görmekten vazgeçtiği için siz onlardan biri olmayın.


Etiketler: Paris
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.