Milliyet Tatil

Paris'te mutlaka yapılması gereken 16 şey

Paris... Aşkın, sanatın, eğlencenin ve modanın başkenti. Yaklaşık iki yüzyıldır dünyaya yön veren pek çok akımın ortaya çıktığı bu kent, günümüzde de dünya turizminin bir numaralı durağı konumunda. Adeta bir açık hava müzesi olan Paris'e öyle iki üç günlük turların yetmeyeceğini en baştan belirtelim. Bu kent güzelce sindirilmeyi hak ediyor. İşte ışıklar kenti Paris'te mutlaka yapılması gereken 16 şey...

Paris'te mutlaka yapılması gereken 16 şey
1/16
Milliyet Tatil- 20.8.2018 - 09:57

Rue de Rivoli'yi baştan sona gezin

Rue de Rivoli neresi mi? Şöyle söyleyelim Paris'te görmeniz gereken hemen hemen her şeyin ya üzerinde olduğu ya da yakınında bulunduğu 3 kilometrelik bu caddeyi aslında Rue Saint-Antoine'dan başlatırsak bir ucu Bastille Meydanı diğer ucu da Concorde Meydanı olarak düşünebiliriz. Dünya devrimler tarihinde büyük öneme sahip olan bu iki alanı birleştiren cadde üstünde Hotel de Ville yani Paris Belediyesi, St. Jacques Kulesi, Louvre Müzesi ve Tuileries Bahçesi yer alır. Bunun yanı sıra doğudaki Bastille'den batıdaki Concorde'a doğru giderken sağınızda La Marais gibi kentin en eski yerleşim yerleri, solunda da Seine Nehri ve Notre Dame Katedrali sizi karşılayacak.


Etiketler: Paris
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.