Eskişehir

Yerel Haber
18 Mart 2014 - 10:56

PATLAYICI MADDE UZMANLIĞINDAN İLLÜZYONİSTLİĞE

IHA

Eskişehir'de yaşayan ve patlayıcı madde uzmanlığı, maden işçiliği ve marangozluk gibi faklı mesleklerinden ardından illüzyonistlik konusunda kendini geliştiren Mahmut Makas'ın okullarda yaptığı gösteriler, minik çocuklardan büyük ilgi görüyor.
İllüzyonist Mahmut Makas 1981 yılında başladığı mesleğinde önemli isimler arasına girdi. İlk olarak Sivas’ta sahneye çıkan Makas, aslında patlayıcı madde uzmanı, maden işçiliği ve marangozluk yaparken boş zamanlarında illüzyonistlik konusunda kendini geliştirdiğini belirtti. Yılda birkaç kez almaya başladığını söyleyen Mahmut Makas, "1999 Yılında emekli olarak Eskişehir’e yerleşerek burada çalışmalarıma ağırlık verdim. Çevre il ve ilçelerde, her yıl Doğu bölgesinde bir ile giderek valiliklerin izni ile okullarda gösteriler yapmaya başladım" dedi
Gittiği illerde Çocuk Esirgeme Kurumlarında ücretsiz gösteri yaptığını anlatan Makas, şimdi ise hiç duyulmamış dolandırıcılık öykülerini anlattığı Gözünü Dört Aç isimli kitabını yazdığını söyledi.

Etiketler: Sivas, Eskişehir
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.