Patrick Dempsey 'Grey's Anatomy' lanetini kırabilecek mi?

ABD'li yapımcı Shonda Rhimes'ın Netflix'e transferi geçtiğimiz aylarda yabancı dizi sevenler tarafından "Ya ne olacağdı?" şeklinde karşılanmıştı. Evet, kendi elleriyle birçok diziyi yaratan Shonda Rhimes'ın en unutulmaz dizi ise elbette 'Grey's Anatomy'. Peki 'Grey's Anatomy' denilince aklımıza hangi karakter geliyor?

Patrick Dempsey 'Grey's Anatomy' lanetini kırabilecek mi?

Dizinin başrolündeydi

Dizinin başrolündeydi

Elbette Derek Shepherd! Patrick Dempsey tarafından canlandırılan bu karakteri tam 11 sezon başrolde izledik. Bayıldık. "Yahu adam ne kadar karizmatik" dedik. Erkek, kadın, genç, yaşlı; hepimiz!

Bir George Clooney olmasa da, yabancı dizi sevenlerin muhakkak cismen bile olsa bildiği bir isimdi Dempsey.

'Grey's Anatomy' 15. sezonunda

'Grey's Anatomy' 15. sezonunda

'Grey's Anatomy' dizisi inatla devam ediyor. 27 Eylül 2018'de 24 bölümlük bir 15'inci sezon bizi bekliyor. Ve tabii ki son 4 yılda olduğu gibi Dempsey'i yine göremeyeceğiz dizide.

Çünkü o artık farklı projelerle dönüş yapma hazırlığında. İngiltere'de yayınlanacak 10 bölümlük 'The Truth About the Harry Quebert Affair' adlı bir mini dizide oynayacak. Harry Quebert karakterini canlandıracak olan aktör, bir cinayet soruşturması dizisiyle karşımıza çıkacak.

Bir roman uyarlaması

Bir roman uyarlaması

Bir de 'Devils' var. Başrolde Suburra'daki sarı saçlarından tanıyacağımız İtalyan aktör Alessandro Borghi yer alıyor. Dempsey de kadroda. Sky Italia ve yapım şirketi Lux Vide'ın ortaklığıyla ekrana gelecek olan dizinin bir sezonu 10 bölüm sürecek ve İngilizce olacak.

Finans dünyasını mercek altına alan dizinin bir roman uyarlaması olduğunu da hatırlatmak lazım.

Artık o yoldan vazgeçti

Artık o yoldan vazgeçti

Evet, kaydadeğer projelerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor Dempsey. Kendisini tekrar eden ya da karizmasına güvenen bir Dempsey yerine farklı yollar izlemeyi tercih eden bir Dempsey var.

İstese yine 15 sezondur süren Grey's Anatomy gibi 'garanti' bir işte devam edebilirdi ama o artık bu yoldan vazgeçti.

Şansı iki kat daha fazla

Şansı iki kat daha fazla

Patrick Dempsey şahane bir aktör mü? Tartışılır. Ancak 'Grey's Anatomy' lanetini kırması gerekiyor. Birçokları için hâlâ 'Derek Shepherd' o. Bunu aşması lazım.

'Grey's Anatomy'den ayrılıp da başarılı olan isimler çok az. Dizide Cristina Yang karakterini canlandıran Sandra Oh dışında diğer isimlerin kariyerleri düşüşe geçti.

Dempsey'nin ise tekrar atağa geçmesi ve eğer böyle bir 'Grey's Anatomy laneti' varsa kırması gerekiyor. Üstelik bir değil iki dizide birden oynayacak. Yani şansı iki kat daha fazla...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak