Paul McCartney gençken Tanrı'yı görmüş!

The Beatles'ın hayattaki tek üyesi Paul McCartney, 7 Eylül'de 'Egypt Station' adlı albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. 76 yaşındaki sanatçı, Sunday Times'la yaptığı söyleşide kurduğu "Gençliğimde Tanrı'yı gördüm" cümlesi ile kendisi için endişenmemize neden oldu. Bu yüzden de ana görsel olarak 'uçtuğu' bir fotoğrafı kullandık. En azından uçmaya çalıştığı diyelim.

Paul McCartney gençken Tanrı'yı görmüş!

Dear Sir, sen çok içme...

Dear Sir, sen çok içme...

"Sir" unvanlı Paul McCartney, Sunday Times'a verdiği röportajda The Beatles'ın aktif olduğu dönemde yaşadığı bir olaydan bahsetti. Bir sanat galerisinin sahibi olan Robert Fraser'la beraber deneyimledikleri ilginç geceyi anlatan sanatçı, o gece Tanrı'yı gördüğünü söyledi. McCartney, bu anısıyla eski tartışmaları da alevlendirdi.

The Beatles üyeleri, grubun son dönemlerinde sık sık yasaklı madde kullanmakla suçlanıyordu.

"Tanrıyı gördüm"

"Tanrıyı gördüm"

Robert Fraser isimli galeri sahibi ve bir grup insanla geçirdikleri gecede Tanrı'yı gördüğünü söyleyen Paul McCartney, olayı "Bittiği yeri göremediğim devasa bir duvar vardı ve ben de hemen dibindeydim. Bazıları halisünasyon olduğunu söyleyebilir fakat ben de, Robert de kendimizdeydik. Birbirimize 'Bunu gördün mü?' diyorduk. Kanepeye çivilenmiştik. Tanrı'yı gördüm. İnanılmaz yüksekteydi. Bu an hayatımı ters düz etmedi fakat benim için bir ipucuydu" cümleleriyle anlattı.

Gençlikte olur böyle şeyler

Gençlikte olur böyle şeyler

Sir McCartney belli ki her rockstar gibi hızlı yaşamış ve buna rağmen genç ölmemeyi başarmış biri. Gençlikte olur böyle şeyler ama asıl mesele 76 yaşından sonra Tanrı'yı görmemek.

Çünkü artık vücut bunu kaldırmayabilir Sir. İnsan aşırı doz heyecandan gidebilir, aman diyelim. Sen artık bol bol yürü, sağlıklı yaşa. Sevenlerin hala çok fazla!

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak