200 yıllık yeni kafe

Yaklaşık dört yıldır Akaretler'de hizmet veren Cafe City'nin ikinci şubesi geçtiğimiz pazar günü Arnavutköy'de 200 yıllık bir binada hizmete girdi

200 yıllık yeni kafe200 yıllık yeni kafe


Beşiktaş, Akaretler'de 2000 yılında açılan Cafe City'nin ikinci şubesi geçtiğimiz pazar günü Arnavutköy'de açıldı. Most Production'a ait tarihi binanın alt katında; giriş, CamBahçe, bar ve AçıkBahçe'den oluşan sıcak bir mekan burası. Yaklaşık 200 yıllık bina restore edilirken tarihi dokusunu korumaya özen gösterilmiş.
Arnavutköy'deki gibi buranın da bir konsepti var: Müzik. Dekorasyonda antika ahşap masa ve sandalyeler; Prag, Londra, Paris, Almatı ve İstanbul'un çeşitli antikacılarından toplanan müzik aletleri ve aksesuvarları kullanılmış. Duvarları da Charlie Parker, Ella Fitzgerald, Louis Armstrong gibi ünlü müzisyenlerin renkli portreleri süslüyor.
Mönü, Akaretler'deki şubedekiyle aynı. Salata, sandviç ve makarna çeşitleri, snack başlığında toplanan aperitif türü yiyecekler, ana yemeklerde soslu ızgara et ve tavuk çeşitleri bulunuyor. Zencefilli tavuk ve cheesecake en çok tercih edilen lezzetler arasında.
Cafe City'nin yöneticisi Viki Saban müşteri profilleri için "Öğle saatlerinde
iş yemekleri yapılıyor. Akşam saatlerinde reklamcılar, yazarlar, gazeteciler, modacılar geliyor. Adı üstünde, şehrin kahvesi olduğu için daha geniş bir müşteri profilimiz var. Akşam yemeklerini ailece burada yiyen insanlar da oluyor" diyor. 35 kişilik oturma kapasitesine sahip kafedeki özel parti ve organizasyonlarda bu sayı 75'e kadar çıkabiliyor.
Mekanda sabah klasik müzik çalıyor, gün ilerledikçe tempo artıyor. Mekanın girişinde solda Mudo Concept ürünlerinin sergilendiği bir vitrin var. Cafe City Dükkan adındaki bu vitrinde çeşitli obje ve aksesuvarlar satışa sunuluyor.
Bu sabahtan itibaren Cafe City'nin hem AçıkBahçe'sinde hem de CamlıBahçe'sinde pazar kahvaltıları düzenlenmeye başladı. Sabah saat 10.00'da açılan Cafe City'de servis saat 02.00'ye kadar devam ediyor.
Tel: (0212) 358 35 70

16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber