2009’un “komik” özeti

Mizah dergisi Penguen, “Karikatür Yıllığı 2009”u yayımladı.

2009’un “komik” özeti

Derginin bu yıl yayımlanan kapaklarının ve seçme karikatürlerin bulunduğu 160 sayfalık kitapta açılım, domuz gribi, Davos zirvesi ve ekonomik kriz, Münevver Karabulut cinayeti gibi bu yılınn gündemini oluşturan konular hakkında karikatürler var. Yanlarında özet açıklamalar da eklenmiş.


Erdoğan-Ahmedinecad görüşmesi

2009’un “komik” özeti

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad İstanbul’daki İSEDAK toplantısına katılmak için Türkiye’ye geldi. Ahmedinecad ile görüşen Başbakan Erdoğan, otelden ayrılışı sırasında basın mensuplarının görüşmenin içeriğine dair soruları üzerine “İSEDAK, bölgesel sorunlar, İran-Türkiye ilişkileri ve nükleer programı konuştuk” dedi.


Laf dalaşı
2009’un “komik” özeti

Başbakan Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal’ın “İktidar olmuşsun ama adam olamamışsın. Bu üslup külhanbeyi, maganda üslubü” sözlerine “Benim aldığım terbiye, benim aldığım edep dersi sana cevap vermeye müsaade etmez.
Bu davranış ve sözleri hukuka götüreceğim” diyerek yanıt verdi.

Dört mevsim Güney
2009’un “komik” özeti

Ergenekon davasının en önemli isimlerinden biri olan Tuncay Güney’in 2001 yılında polise verdiği ifadenin görüntüleri yayımlandı.
Basına dağıtılan görüntülerde Güney, Ergenekon’un yapılanmasına ilişkin bilgiler vererek kafa karışıklığı yaratmaya
devam etti.

Ya davulcuya ya zurnacıya
2009’un “komik” özeti

AKP İl Kongresi’nde AKP’li gençlere “Muhafazakarlığı koruma” mesajı veren Başbakan Erdoğan “Son dönemde bazı cinayetler duyuyorsak anne- babalar olarak kendimizi hesaba çekmeliyiz. Çocuğumuz nereye giderse gitsin diyemezsiniz, diyemeyiz. Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya...” diyerek aileleri uyardı.

Dersim dört dağ içinde
2009’un “komik” özeti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, demokratik açılımla ilgili TBMM’de yaptığı konuşmada kullandığı, 1938 Dersim olaylarını meşru gösteren sözlerinden ötürü, başta Tuncelililer olmak üzere birçok kesimden tepki aldı.


Ya içindesindir çemberin ya da
2009’un “komik” özeti

Etiler’de öldürülen Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu, cinayetten 197 gün sonra teslim oldu. Her fırsatta “çember daralıyor” açıklamaları yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, “Devlet sözünü yerine getirmiştir. Bundan sonrası yargının görevi. Türk adaletinden kimse kaçamaz” dedi.

7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber