500 bin dolarlık kol saati

Zenith’in sınırlı sayıda ürettiği El Primero Zero G modeli saat elmaslarla, pırlantalarla kaplı değil ama fiyatı epey uçuk: 500 bin dolar.

500 bin dolarlık kol saati

Geçen günlerde Londra’da tanıtılan telefon, lüks icat meraklılarının son gözdesi oldu. Dünyanın en pahalı telefonu sıfatıyla “Guinness Rekorlar Kitabı”na giren Piece Unique adlı telefon şanına uygun olarak epey tuzlu bir fiyata sahip. Tam 1 milyon 600 bin dolar değerinde. Goldvish markasına ait cihazın tasarımı hançer kabzasını andırıyor. Kabı 18 ayar altından.
Üstü ise elmas parçalarıyla süslü. Lüks teknoloji piyasası sadece telefonlardan ibaret değil kuşkusuz. İşte kimi pahalı kimi ilginç birkaç tasarım daha.

Antika tutkunlarına göre laptop

Antika görünümünde kaplanmış Hewlett Packard ZT 1000 laptop müzik kutusunu andırıyor. Dışı eskitilmiş ahşaptan, tuş takımı ise bakırdan yapılmış. Kapağında eski saat parçaları var. Laptop’un bazı bölümleri deriyle kaplanarak vintage havası yaratılmaya çalışılmış. Cihaz, kelebek anahtarıyla açılıyor. Fiyatı henüz belli değil.

Bombardıman uçağından esinlenildi

Zenith’in sınırlı sayıda ürettiği El Primero Zero G modeli saat elmaslarla, pırlantalarla kaplı değil ama fiyatı epey uçuk: 500 bin dolar. Tasarımı için bombardıman uçağı Stealth Bomber Jet’ten ilham alınmış. Siyah PVD kaplama saat titanyumdan yapılmış. 300 metreye kadar da su geçirmiyor. Kurşun da işlemiyor. 

Hem havada hem karada gidiyor

Milner AirCar hem bir araba hem de bir uçak. Uçaktan arabaya dönüşürken kanatlar içeriye doğru katlanıyor. Araba olarak kullanıldığında 40 beygir gücünde, uçak haline geldiğinde ise 160 beygirlik bir motora sahip. Saatte 160 kilometre hızla gidiyor. Araçta yer alan direksiyonla arabayı da uçağı da kontrol edebiliyorsunuz. Aircar’ın tasarımcısı Chris Milner araç satışa çıktığında fiyatının en az 450 bin dolar civarında olacağını söylüyor.

Küvet değil sanki spor salonu

Aquatic Fitness System‘ın yarattığı ev spası küçük bir spor salonu gibi. Fitness aletleriyle forma gireceğiniz spada spor sonrasında suyla rahatlamanız mümkün. Farklı modellerdeki tasarımın fiyatları 30 bin ile 50 bin dolar arasında değişiyor.

Bir yandan çalışın, bir yandan kilo verin

Walkstation adlı ürün spor yaparken de çalışma imkanı sunuyor. Bu icat sayesinde ofisinizi evinize taşıyor, bir yandan koşu bandında ter dökerken bir yandan da işlerinizi hallediyorsunuz. Walkstation’da yürürken bir saatte 100 kalori harcanıyor. Fiyatı 6 bin 500 dolar. 

Oturma odanızda Aston Martin otomobil

Aston Martin DB6 kanepe, Aston DB6’nın orijinal el yapımı deri koltuğundan yola çıkılarak tasarlanmış. İki kişilik koltukta otururken sanki üstü açık bir otomobille seyahat ediyormuşsunuz hissi yaratılmaya çalışılmış. Koltuk renginizi evinizin dekorasyonuna göre belirlemeniz mümkün. Koltuğun arkasında plakası bile var. Fiyatı 7 bin 300 dolar. 

22 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber