Avrasya’da sona doğru

İstanbul için tarihi yatırımlardan biri olan Avrasya Tüneli’nin yüzde 90’ı tamamlandı.

Avrasya’da sona doğru

Deniz tabanının altından geçerek iki kıtayı birleştirecek olan tünel aralık ayında hizmete girecek. Kazlıçeşme ile Göztepe arasını 15 dakikaya indirecek, büyük depremlere dayanıklı biçimde inşa edilen İstanbul Boğazı Karayolu Tüneli’nin deniz altındaki uzunluğu 3.4 kilometre. (OĞUZ YETER)

Avrasya’da sona doğru

Türkiye’den bayram hediyesi

- Bayramın son gününde, Ak Parti Gençlik Kolları Cerablus’ta oyuncak ve yiyecek kolisi dağıtımı yaptı. Milliyet’in foto muhabiri Ünal Çam, yiyecek yardımı almak için sıraya giren insanların dramını bize böyle ulaştırdı. (ÜNAL ÇAM)

Avrasya’da sona doğru

Takım elbiseli foto muhabirleri

- Yer, Meclis tören salonu... 12 Eylül 1980 darbesinin ardından Milli Güvenlik Konseyi üyeleri Kenan Evren’in salona gelmesini bekliyor. MGK yemin törenini takip etmek için orada bulunan günümüzün “duayen” gazetecileri bakın 36 yılda ne kadar değişmiş?

1 Sami Özçoban 2 Halim Ermiş 3 Bahattin Hoşkokar 4 Mustafa Türkyılmaz 5 Tunca Bengin 6 Nadir Tulsal 7 Necdet Gülşen 8 Naci Yatıkkaya 9 Fatih Sarıbaş 10 Coşkun Aral 11 Emin Özgönül 12 Mustafa İstemi 13 Mustafa Bozdemir 14 Rıza Ezer

Avrasya’da sona doğru

Altın kuşlar

- Edirnekapı’da her hafta sonu kurulan Kuş Pazarı’nda fiyatlar dudak uçuklatacak türden. Her biri altın değerindeki güvercinlerin fiyatları 20 bin liraya kadar çıkıyor. (OZAN GÜZELCE)

Avrasya’da sona doğru

Kavurmalı pilav ziyafeti

- Her bayramda büyüklerin dillinden düşmeyen bir replik vardır: “Nerede o eski bayramlar?” Bayramın birinci günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi büyük kurban kesim merkezlerinde kavurmalı pilav dağıtarak deyim yerindeyse eski bayramları yad etti. Belediyenin açık havada düzenlediği bu ziyafetten en çok nasiplenen ise bayramlara anlam katan çocuklar oldu.(GÖRKEM DUYMAZ)

Avrasya’da sona doğru

Hayvanları da korkuttular

- 15 Temmuz darbe girişiminin üzerimizde yarattığı olumsuz etkiyi atlatmak için çeşitli yollar denediğimiz şu günlerde anlaşıldı ki hayvanlar da travma geçirmiş. Ankara’daki bir hayvan hastanesinin veteriner hekimi Hidayet Ünal, özellikle kedilerin bomba ve silah seslerinin yarattığı kargaşadan çok etkilendiğini söylüyor. Bu Sibirya kedisi uçak ve helikopter sesi duyduğunda gizlenecek delik arıyor. (MUSTAFA İSTEMİ)

Avrasya’da sona doğru

Benfica kartalı bu kez uçamadı

- Siyah-beyazlılar gibi “kartal” sembolünü kullanan ve sahasında oynadığı her maç öncesi kendi stadında bir kartal uçuran Portekiz temsilcisi Benfica, Beşiktaş’a kendi evinde puan kaptırdı. UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’ndaki ilk maçta ev sahibi takım, Beşiktaş’a kiraladığı Talisca’nın uzatmalarda attığı golle 1-1 berabere kalarak 1 puana razı oldu. (CENGİZ MALGIR)

Avrasya’da sona doğru

Derinlerin “ağır abileri”

- Sualtında en yavaş hareket eden deniz canlılarının başında gelen yengece bir ad verilmesi gerekseydi buna en uygunu, “Derinlerin ağır abileri” olurdu. Gölcük sahili açıklarına dalan Milliyet’in sualtı fotoğrafçısı Gökhan Karakaş’ın objektifine 12 metre derinlikte avlanmaya çıkan iki yengeç böyle yansıdı. (GÖKHAN KARAKAŞ)

Avrasya’da sona doğru

21 Eylül 2019 Magazin Bülteni21 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber