Bu ocakbaşı geceliyor

Tomtom Mahallesi yeni bir ocakbaşı kültürüyle tanışıyor. “Nöbetçi ocakbaşı” konseptini sunan 4ten 4e Ocakbaşı, gece saat 4.00’e kadar açık

Bu ocakbaşı geceliyor

Bu ayın başında Beyoğlu Tomtom Mahallesi’nde yeni bir mekan açıldı: 4ten 4e Ocakbaşı. “Nöbetçi ocakbaşı” kavramını yaratarak, “Demleniyoruz” sloganıyla yola çıkan mekanın sahibi Sedat Doğan, insanların birbirleriyle sohbet etmek istediğini düşündüğü için böyle bir konsept yaratmış.

Doğan etleri Balıkesir, şalgamı Tarsus, zeytin ve zeytinyağını Manisa Saruhan, dağ kekiğini Sivas’ın yaylaları, çubuk turşusunu Konya, kadayıfı da Gaziantep’ten getirttiklerini belirtiyor. Kullanılan bu yöresel ürünler müşterilerin de beğenisini kazanmış. En çok tercih edilenler ana yemeklerden terbiyeli kuzu şiş, küşleme ve Adana kebap; mezelerden söğürme ve atom olmuş.

Zeki Müren’in aynası

Eski bir Rum binasının içinde olan mekan sıcak bir atmosfere sahip. Bunda dekorasyonu oluştururken kullandıkları antika döşemelerin ve Zeki Müren’in Maksim Gazinosu’ndaki aynasının bir duvarlarını süslemesi gibi ayrıntıların da etkisi var. Haftanın üç günü (çarşamba, cuma ve cumartesi) gece 4.00’e kadar açık olan mekanın müşterileri de belli ki bu durumdan hoşnut. Doğan belli bir saatten sonra tüm masaların birbirleriyle konuşmaya başladıklarını söylüyor. Hatta normalde 80’ler, 90’lar popüler müziklerinin çalındığı mekana, geçtiğimiz hafta bir müşterileri saz getirmiş ve herkes de eşlik etmiş. 4ten 4e Ocakbaşı pazartesi, salı ve perşembe saat 1.00’e kadar açık. Pazarları kapalı.

Plak geceleri başlıyor

4ten 4e Ocakbaşı’nın müzik anlamında bir de yeniliği olacak. Önümüzdeki hafta itibarıyla haftada bir gün plak geceleri yapmayı planlıyorlar. Bu hafta başladıkları uygulamalarını ise Doğan şöyle anlatıyor: “Ocakbaşı kültüründe ‘Kalkarken bir yolluk atılır’ gibi bir jargon vardır. Biz de misafirlerimiz giderken, en son rakı bardağında bira ikram ediyoruz.”

Fiyatlara gelirsek, iki kişi içki dahil ortalama 120-150 liraya masadan kalkabiliyor.

Cem Yılmaz’dan 'Karakomik Filmler' eleştirilerine yanıtKomedyen Cem Yılmaz, 'Karakomik Filmler' serisinin ilk filmleri '2 Arad' ve 'Kaçamak'ın Eskişehir’deki gösteriminde sevenleriyle bir araya gelirken, sosyal medyadan yapılan eleştirilere yanıt verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber