Çıldır klasiği

Doğu Anadolu’nun en büyük göllerinden olan Çıldır Gölü’nde kış aylarının değişmeyen ritüeli, buz üstünde atlı kızaklarla gezinti yapmak... Masal gibi bir kare, masal diyarından dört nala fırlayıp foto muhabirimiz Yavuz Özden’in objektifinde hayat bulmuş…

Çıldır klasiği

Çıldır klasiği

Sıcacık gülüşler

Savaşın, bombaların, ölümlerin kol gezdiği bir ülkede gözlerini dünyaya açan Suriyeli çocukların evlerinden, yurtlarından uzakta zorlu yaşamları... Çamur deryasına dönüşen bu yerde her şeye rağmen yüzünden gülümsemesini eksiltmeyen Suriyeli çocuğun o anını Ünal Çam böyle fotoğraflamış.

Çıldır klasiği
Seyyar lunapark

İstanbul sokaklarında çocukları seyyar salıncağıyla mutlu ediyor Akif Derinli. “Çocuklar sevinince ben de seviniyorum” diyerek yaşatıyor bu eski geleneği Derinli. O, bir yandan salıncağın dönmesi için kolu çevirirken diğer yandan çocukların mutluluğunu paylaşıyor.

Çıldır klasiği

Kış güneşi

Dünyadaki canlıların yaşam kaynaklarından biri olan güneş her daim sevilir. Ama kış güneşi bir başkadır... Beşiktaş sahilinde, akşam saatlerinde bulutların arasından kendini gösteren güneşin oluşturduğu hüzmeler İstanbul’un tarihi dokusuyla birleşince ortaya bu görüntü çıkıyor.

Çıldır klasiği

Sevginin dili

Peru’nun Titicaca Gölü’ndeki yüzen adacıkların birinde yaşayan Uroslu Olga ile kısa süre geçiren Ayla Dündar, sevgi ve mutluluğun dilinin nereye giderseniz gidin değişmeyeceğini gösteriyor bu fotoğrafıyla bize.

Çıldır klasiği

Kılıç ustası

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, TÜYAP’ta kapılarını açtı. Farklı coğrafyalardan gelen konuklar kendi şehirlerinin tanıtımını yaparken, Denizli standında demir döven bir kılıç ustası bizi yıllar öncesine götürüyor.

Çıldır klasiği

İlk doğalgaz

İstanbul’da 26 yıl önce gelen doğalgaz bayram havasında kutlanmış. Bugün artık normalimiz olan doğalgazın ilk olarak Bostancı, Ataköy ve Pendik’te
200 civarında evde kullanılması çeyrek yüz yılda nelerin değiştiğini gözler önüne seriyor.

Çıldır klasiği

Keklik şehre indi

Türkülerimize, şiirlerimize, ağıtlarımıza konu olan keklik Türkler için ayrı bir yere sahiptir. Bazen çaresizliği bazen de hasreti anlatır keklik konulu türküler. Kafes kuşu olarak da beslenen bu sevimli hayvanların bir tanesi okurlarımızdan Zişan Akhan’ın balkonunu mekan tutunca, okurumuz basmış deklanşöre.

Okurlarımız için yeni bir köşe “Okur Çeker”. Çektiğiniz fotoğrafları bize yollamanız yeterli. Nerede ve ne zaman çekildi gibi kısacık bilgisi ile birlikte bunyaminaygun@gmail.com adresine bekliyoruz.

14 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber