Geçmişe götüren tasarımlar

Gözde Atlı’nın değerli ve yarı değerli taşlarla hazırladığı tasarımlar bizi geçmiş zamanın dünyasına yolculuğa çıkarıyor

Geçmişe götüren tasarımlar

Gözde Atlı takı tasarlamaya 2006 yılında Marmara Üniversitesi Takı Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra başlıyor. Sonrasında hem Kapalıçarşı’da hem de çeşitli markalarla çalışarak 2012’de kendi adıyla kurduğu markası Gözde Atlı’yı yaratıyor. Koleksiyonlarında ağırlıklı olarak kolye ve yüzük bulunduğunu söyleyen Atlı “Tabii broşlarım da vazgeçilmez parçalarımdan” diyerek anlatıyor sunduğu ürünleri.

“Tasarımlarım benimle özdeşleşti”

Tasarımlarında elmas, safir, yakut gibi değerli taşlarla turkuaz, mercan gibi doğal taşlara yer veren Atlı, altın ve gümüş kullanıyor. El işçiliğiyle hazırlanan parçalar için “Küçükken antika mücevherlere olan ilgim, yıllar sonra üniversitede aldığım tasarım eğitimiyle birleşince ‘eski’ye olan tutkum işime dönüşmüş oldu. Bu fikirden ilham alıp kendi tarzımla yorumluyorum. Tasarımlarımdaki zarif detaylarda, sizleri geçmiş zaman insanlarının özenli dünyasına götürmek istiyorum” diyor.

Kolye, küpe ve broşlarında hayvan figürlerini, şans sembollerini ve sevdiği farklı sembolleri ağırlıklı olarak kullanıyor Atlı. “Takılarımın hepsinde özellikle dikkat çekmek istediğim şeyler: Doğallık, el işçiliği ve uzun süreli kullanılması” diyerek kendisi için önemli noktaların altını çiziyor. En beğenilen parçalarının mercanlı, turkuazlı olanlar ile inciler olduğunu belirtiyor ve tasarımlarının kendisiyle özdeşleştiğini söylüyor. Her yaştan müşterisinin olduğunu, el işçiliğine önem verenlerin özellikle tercih ettiğini belirtiyor.

Geçmişe götüren tasarımlar

Yorumların çok olumlu olduğundan bahseden tasarımcı “Çok severek kullandıklarını söylüyorlar. Genelde benden bir kez takı alanlar, diğer koleksiyonlarımdan da almaya devam ediyor” diye ekliyor. Gözde Atlı ürünlerine Türkiye’de Midnight Express’in Bebek ve Bodrum mağazalarından, Souq Dükkan’dan, Sign in Store’un Alsancak ve Alaçatı mağazalarından ulaşabilirsiniz. Tasarımlar ABD ve Lübnan’da satılıyor. Yakında açılacak olan gozdeatli.com üzerinden de online satış mümkün olabilecek.

Çocukken hiç oyuncağı olmadı,dolmuşunu oyuncakla donattıOsmaniye’de çocukken hiç oyuncağı olmayan halk otobüsü şoförü 28 yaşında ki Fatih Çokan, çocuklar için otobüsü oyuncaklarla doldurdu. Çokan, otobüsündeki oyuncaklarla hem oynuyor hem de otobüse binen çocuklara hediye ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber