Gitgide gençleşmesinin sırrı ne?

Ünlü oyuncu Brad Pitt yaşlandıkça daha genç görünmeye başladı. Ülkemizin önde gelen estetik uzmanlarına bu işin sırrını sorduk, anlattılar...

Gitgide gençleşmesinin sırrı ne?

Hollywood’un yakışıklı aktörü Brad Pitt, son dönemlerde katıldığı ödül törenlerinde, galalarda genç görüntüsüyle dikkat çekti. 52 yaşındaki aktör “gençleşmiş haliyle” Altın Küre Ödülleri’nde ödül sunduktan sonra sosyal medyada da “Gerçekten de Benjamin Button galiba...” yorumlarına sebep olmuştu. Brad Pitt olmak mı, Benjamin Button efsanesi mi; bu işin sırrı nedir diye Türkiye’nin önde gelen estetik uzmanlarına sorduk...

“Çizgiler yerleşmeden önlemini almış”

Opr. Dr. Bülent Cihantimur

-Brad Pitt’in kaz ayaklarına, barkod çizgilerine ve nazolabial yani burun ve yanak arasında dudağa doğru inen çizgilerine bakın. 52 yaş bu çizgilerin derinlik kazandığı, belli olduğu bir yaştır. Brad Pitt bu çizgiler yerleşmeden önlemini almış, düzenli aralıklarla estetik cerrahi ve medikal uygulamalardan yardım gördüğünü düşünüyorum.

-Glabellar çizgileri denen iki kaş arasındaki derinleşmiş oluklar, alın bölgesindeki paralel çizgiler giderek belirginleşiyor. Göz kapaklarında, gözaltlarında deformasyon başlamış.

-Alın ve göz çevresindeki olası estetik sorunları için göz kapağı estetiği olarak geçen; alın, kaş düşüklüğü ve göz çevresini ele alan uygulamayı önerebilirim. Bu uygulamayla göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme sorunlarının hepsini düzeltebiliyoruz.

“Plastik cerrahi aktörün yanında”

Prof. Dr. Reha Yavuzer

Teknoloji ve plastik cerrahi yaşlanma sürecinde aktörün yanında. Muhtemelen ameliyat dışı uygulamalardan faydalanıyor.

Alın bölgesi:Botokstan faydalanıyor diye düşünüyorum. Yatay kırışıklıkları mevcut ve bir kısmı oldukça derinleşmiş. Nokta lifting ile dolgu uygulaması önerebilirim.

Göz kenarı:Botoks uygulamasından yararlanmış. Kaz ayağı bölgesinde kırışıklıklar mevcut. Düşük doz botoks yeterli olacaktır.

Üst göz kapağı:Üst kapak ve göz altı torbaları nispeten dokunulmamış alanlar. Lazerle deri fazlasının ve torbaların azaltılması daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Diğer alternatif estetik göz kapağı ameliyatı.

Gözaltı torbaları:Bu bölgede yıpranma kendini gösteriyor. Ancak ameliyat henüz şart değil. Sıkılaştırıcı lazerlerden fayda görülür; hem torbaların hem de ince kırışıklıkların azalmasına yardımcı olacaktır.

“Çiğneme kaslarına botoks yapılmıştır”

Prof. Dr. Akın Yücel

-Yüzünde cerrahi bir girişim olduğunu sanmıyorum. Üst göz kapaklarında bir miktar deri fazlası var. Ameliyat yapılabilecek tek yerin o bölge olduğunu düşünüyorum.

-Cerrahi dışı girişimler mevcut. Orta yüz bölgesi, elmacık kemikleri ve çene hattıdolgularla muhtemelen destekleniyordur.
Cilt yaşlanmasının önüne geçmek için hyalüronik asit enjeksiyonları, mezoterapi uygulamaları, PRP ve fibroblast ya da kök hüce uygulamaları yaptırmış olması olası. Ancak yüzünde botoks olmadığını söyleyebilirim. Eskiden köşeli olan yüzü daha oval hale gelmiş. Muhtemelen çiğneme kaslarına botoks yapılmıştır.

İtfaiyeden tilki kurtarma operasyonuİzmir’in Tire İlçesinde 30 Metrelik boş kuyuya düşen tilki 3 gün kaldığı kuyuda vatandaşların ihbarı ile İtfaiye tarafından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber