Karadeniz’de adrenalin

- Yeşili ve yaylalarıyla öne çıkan Karadeniz, farklı etkinliklerle de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı hedefliyor. Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’nde Fırtına Deresi üzerine kurulu Şenyuva Köprüsü manzaralı zipline, ziyaretçilere adrenalin dolu dakikalar yaşatıyor. Bu fotoğraf “Karadeniz artık farklı etkinliklerle de gündeme gelecek” dedirtiyor.

Karadeniz’de adrenalin

Neşeli hayatlar

- Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden olan Balbey’in mahallesi de renkli bir karaktere sahip. Mahalle sakinlerinin çoğunu oluşturan Romanların eğlencesi bir an olsun bitmiyor. Fotoğraftaki bu iki kız çocuğu da neşeli hareketleriyle fotoğrafçıların ilgi odağı olmayı başarıyor.

Karadeniz’de adrenalin

Mistik ülke Çin

- Mistik kültürü ve büyüleyici geçmişiyle en çok merak edilen ülkelerin başında geliyor Çin. Her yıl milyonlarca turist bu ülkeyi ziyaret ediyor. Şimdilerde yeniden canlandırılan İpek Yolu’nun geçmişini anlatan bir tiyatro gösterisinde kullanılan dekor, ışık ve müzikler izleyenleri binlerce yıl önceye götürüyor.

Karadeniz’de adrenalin

Kuştepe Şenliği

- Şişli Belediyesi’nin her hafta bir mahalle halkı ile gerçekleştirdiği piknik organizasyonlarından birisinde Kuştepeli çocuklar gönüllerince eğlendi. Ayazağa Mesire Alanı’ndaki piknik etkinliğinde doyasıya eğlenerek bir gün geçiren çocukların mutluluğu objektife böyle yansıdı.

Karadeniz’de adrenalin

Fotoğraf için

- Balıkesir’in doğal güzelliği insanı hayran bırakıyor. Dağ, güneş ve deniz... Bir doğa fotoğrafçısının en sevdiği üçlüdür. Hele bu üçlü Balıkesir’de olduğu gibi bir aradaysa... Doğa fotoğrafı çekmeyi çok sevdiğini belirten okurumuz Amina Ömeroviç Baykuş da tıpkı kendisi gibi doğasever bir fotoğrafçının teknik ve kompozisyon açılarından oldukça güçlü
bu karesini çekip bizimle paylaşmış.

Karadeniz’de adrenalin

Ağustos sıcağında

- Ağustos ayı yüksek nem oranıyla geldi. Aşırı sıcaklardan bunalanlar serinleyecek türlü yollara başvuruyor. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde bulunan Göztepe Parkı’ndaki su fıskiyeleri ise sıcak havalardan kaçan çocukların hem serinleme hem de eğlence mekanı oldu.

Karadeniz’de adrenalin

Son tramvay

- İstanbul’da 50 yıl süreyle hizmet veren elektrikli tramvaylar şehrin hızına ayak uyduramadıkları gerekçesiyle tam 57 yıl önce bugün son seferine çıktı. Milliyet arşivinden aldığımız bu fotoğraf, 12 Ağustos 1961 tarihinde çekildi. Avrupa yakasında hizmetten kaldırılan, bayraklarla süslenen, Şişli-Karaköy hattında görev yapan tramvayların önüne yazılan, “Son sefer” yazısı bir dönemin sonunu haber veriyor.

Karadeniz’de adrenalin

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber