Klasik Ferrari’ye 18 milyon TL

Dünyada sadece 22 tane bulunan 1957 model Ferrari 250 Testa Rossa’lardan biri geçen hafta düzenlenen bir müzayedede 18 milyon TL’yi aşkın bir fiyata el değiştirdi. Bu bir dünya rekoru

Klasik Ferrari’ye 18 milyon TL

Ferrari’nin nadir bulunan modellerinden, 1957 yapımı 250 Testa Rossa geçtiğimiz pazar günü ünlü müzayede kuruluşları RM ve Sotheby’s’in birlikte İtalya’da düzenledikleri “Ferrari Leggenda e Passione” isimli müzayedede 9,020,000 avroya, yaklaşık 18 milyon TL’ye satıldı. Bu fiyatla şimdiye kadar bir müzayedede satılan en pahalı motorlu araç olma ünvanını elde eden Testa Rossa’nın antika otomobil koleksiyonerleri için ayrı bir anlamı da var. 0714TR şasi numaralı araç 1958’de dünyanın en eski spor otomobil dayanıklılık yarışı olan Le Mans’da yarışmış ve Phil Hill ile Olivier Gendebien’ın pilotluğunda birincilik kazanmış.
1957’de 22 adet üretilen bu özel Ferrari’lerden ikisi modacı Ralph Lauren’e ait. Avrupa’daki RM’in sorumlu müdürü Max Girardo dünya rekorunun kırılmasıyla ilgili “Otomobilin tarihi önemi, otomatik olarak fiyatını da etkiledi. Müzayedeye salondaki müşteriler kadar telefonla katılan koleksiyonerler de oldu. Amerika, Suudi Arabistan, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa’dan otomobil meraklıları, bu özel Ferrari için mücadele etti. Rekor kırılmasına şaşırmadık” diyor.

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber