Klasik otomobillerle geçmişe yolculuk

Yıllandıkça değerine değer katan, asaletleri ile yıllara meydan okuyan klasik otomobillerden oluşan tüm zamanların en güzel otomobilleri yarına kadar Buyaka Alışveriş Merkezi’nde

Klasik otomobillerle geçmişe yolculuk

Günümüzde her ne kadar son model ve lüks otomobiller çıksa da en az 25 yıl öncesi çıkan otomobiller birer klasik halini aldı. Bunun altında şüphesiz, eski modellerin hala görkemli olması ve asaletinden hiçbir şey kaybetmemesi yatıyor. Buyaka Alışveriş Merkezi’nin, buradan hareketle klasik otomobillere ev sahipliği yaptığı sergide, Yeşilçam’ın nostaljik izlerini taşıyan otomobiller sergileniyor. Otomobiller arasında; 1960 Chevrolet Apache, 1974 Pontiac Firebird Formula, 1956 Chevrolet 4 door sedan, 1971 Alfa Romeo Spider 2 door cabriolet, 1974 Chevrolet Camaro, 1974 Chevrolet Belair Coupe ve 1968 Pontiac Firebird yer alıyor.
Geçmişte revaçta olan, bir zamanlar gıpta ile bakılan, İzzet Günay, Belgin Doruk, Ayhan Işık, Zeki Müren, Cüneyt Arkın, Filiz Akın gibi ünlülerin rol aldığı Yeşilçam filmlerinde sıkça görülen otomobiller, bugün ve yarın ziyaretçilerini bekliyor.

19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber