Milliyet ve Vatan elinizin altında

Apple Store veya Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen Dergilik uygulaması sayesinde 328 popüler dergi ile Milliyet ve Vatan gazeteleri okunabilecek

Milliyet ve Vatan elinizin altında

Dijital dergi platformu Dergilik’ten artık gazetelere de erişim sağlanabiliyor. Uygulamaya eklenen Gazetelik bölümü sayesinde kullanıcılar, Milliyet ve Vatan gazetelerinin yanı sıra 300’den fazla yayını tek uygulama üzerinden okuyabilecek. Gelişen dijital teknoloji sayesinde okuma alışkanlıklarını değiştiren Dergilik temmuz ayında Milliyet ve Vatan gazetelerini de kullanıma açtı.

Milliyet ve Vatan elinizin altında

İlk hafta saatte 400’den fazla, toplamda 72 bin 793 adet yayın okundu. Temmuzda indirilen dergi rakamı ise 1 milyon 597 bin 710’a ulaştı. Dergilik’te yer alan dergi sayısı dekorasyondan teknolojiye, mizahtan aile ve çocuğa, iş dünyasından moda ve eğlenceye, kadın ve erkek yayınlarına dokuz kategoride toplam 328 oldu.

Dergilik’te en çok okunan yayınlar mizah dergileri... Temmuzda Uykusuz 121 bin 238 adetle en çok takip edilen dergi olarak zirvede yer aldı. İkinci sırada 102 bin 88 adetle Leman, üçüncü sırada ise 50 bin 975 adet indirme sayısına ulaşan National Geographic var. Dergilik kullanıcılarının yüzde 70’inin erkek, yüzde 30’unun ise kadın olduğu bildirildi. Uygulamanın en çok kullanıldığı bölgeler Marmara ve İç Anadolu.

328 popüler dergi var

Tüm GSM operatörlerinin kullanıcılarının kullanabildiği Dergilik’teki dergilerin tümüne ayda 14.99 lira karşılığında ulaşılabiliyor. Uygulamayı indiren herkes üç gazete ile 328 dergiyi okuyabiliyor. Dileyen Dergilik okurları abone olmadan da tek bir dergi satın alıp okuyabilecek. Ücretli dergiler 3.49, 6.99 ve 9.99 liradan satılıyor. Dergilik uygulamasıyla Turkcell kullanıcıları ek ücret ödemeden, üstelik yanında 5GB interneti ile birlikte tüm dergilere, günlük Milliyet ve Vatan gazetesi içeriklerine de ulaşabiliyorlar.

Milliyet ve Vatan elinizin altında

Çevrimdışı okumak mümkün

Dergilik’in ana sayfası, güncel yayınların içeriğine de anında göz atmayı mümkün kılıyor. Ana sayfada bulunan ve tüm kullanıcılara açık olan “makale” uygulaması sayesinde, en sevilen ve takip edilen yayınların en göze çarpan yazıları hızlıca okunabiliyor. Uçak ya da metroda çevrimdışıyken de okuma ve otomatik indirme özellikleri olan uygulama, Apple Store veya Google Play üzerinden ücretsiz olarak yükleniyor. Uygulamaya giriş yapmak için telefon numarası yazıldıktan sonra SMS ile gelen dört haneli şifrenin girilmesi yeterli.

“Daha fazla okuyucuya ulaşacağız”

Vadi Dipçin (Dijital Yayınlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

Turkcell’in dijital dergi platformu Dergilik, büyümeye devam ediyor. Bu çerçevede uygulamaya eklenen Gazetelik bölümü sayesinde Dergilik kullanıcıları, 300’den fazla derginin yanı sıra Milliyet ve Vatan gibi gazeteleri de tek uygulama üzerinden okuyabilecek. Üstelik dileyen Dergilik okurları abone olmadan da tek bir dergi satın alıp buradan okuyabiliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte böyle bir dijital platformun içinde yer almak gerçekten önemli bir durum çünkü çoğu insan artık basılı / fiziki gazete almak yerine gündemi veya diğer olayları internet ortamından okuyup takip ediyor. Bu nedenle
milyonlarca kişinin içerik tükettiği bir platformda yer almamız daha fazla okuyucuya daha kolay ulaşmamız açısından oldukça değerli.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber