Müzik ve lezzet bir arada

Kamuran Akkor’un ortağı olduğu Kats Meyhane mezeleri, yemekleri ve eşlik eden müzikleriyle ferah ve samimi bir mekan

Müzik ve lezzet bir arada

Ünlü ses sanatçısı Kamuran Akkor ile oyuncu Onur Şenay’ın kurdukları kültür ve eğlence merkezi Gayrettepe KATS Sahne’nin bünyesine son olarak KATS Meyhane dahil oldu. Pazar hariç her gün müşterilerini ağırlayan mekan, yeri, menüsü ve dışarıya yayılan masalarıyla samimi ve ferah bir seçenek. Zeki Müren ve Kamuran Akkor başta olmak üzere Türk sanat müziğinin unutulmaz isimlerinin 45’lik ve albümlerinden oluşan müziklerin eşlik ettiği mekanın hikayesini Akkor’dan dinledik. KATS Meyhane’de Türk mutfağının geleneksel mezeleri, lezzetli ara sıcakları, günün balığı ve ızgara çeşitleri öne çıkıyor. Şef Hakan Bilge Yaman ve ekibinin günlük hazırladığı Antakya kırma zeytin salatasından pastırmalı humusa, Midilli usulü bezelye favasından et soteye geniş yelpaze müdavimlerini oluşturmuş bile... Akkor burayı “Tiyatro aşkım yıllardır vardı, Allah nasip etti ve hemen açtık Onur’la. Kızım Menekşe Uçaroğlu’nun yönlendirmesi çok etkili oldu. Tiyatro, konser alanı derken bir de yemek kısmı eklendi. Oyuna gelmeden önce ya da sonrasında dolu oluyor mekanımız. İstanbul’da en fazla vaktimi geçirdiğim yer burası” diye anlatıyor.

“Yaparsam çok iyi yemek yaparım” derken de önerilerini sıralıyor: “Tatlıyı çok seven biri olarak sakızlı irmik helvasına bayılıyorum. Bir de ızgara köftemizi mutlaka denemelerini öneriyorum.”

Kabareyle geliyor

Son olarak İstanbul Arabesk Project ile “Unutamadım” şarkısını seslendiren Akkor, “İçime çok sindi sonuç. Bir şarkımız daha olacak. Konserler de planlıyoruz. Bakalım bu jenerasyon beni nasıl karşılayacak” diyor. Kendi sahnelerinde vereceği konserleri ve yeni sezon için de bir kabare projesi var şimdi gündeminde...

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber