Oyuncak Hikayesi

Teknoloji sayesinde çocuklarınkilerle birlikte yetişkinlerin oyuncakları da gelişti. Japonya’da üretilen, insan teni hissi veren seks bebeği haberi geçtiğimiz haftanın ilgi çekici konularındandı. Peki başka neler var?

Oyuncak Hikayesi

Gelişen teknolojinin sadece çocukların eğlence anlayışını ve oyuncaklarını değiştirdiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Teknoloji yetişkinlerin oyuncaklarına da çağ atlattı. Hayır, konsol oyunlardan ya da tablet bilgisayarlardaki eğlenceli uygulamalardan bahsetmiyorum. Konumuz seks oyuncakları!
Geçtiğimiz hafta içinde internete düşen bir haber ilgi çekiciydi. Japon bir firma “Dutch Wife” adını verdiği yeni “seks bebeği”nin gerçek ten hissi verdiğini iddia ediyor, bu bebeklerin 1000 avroya satılacağını müjdeliyordu! Bu haberi okuduktan sonra seks oyuncaklarının teknoloji sayesinde nasıl değiştiğini merak ettik. İnternet üzerinden yaptığımız araştırma bizi bu sektörde “ufuk açıcı” gelişmeler olduğuna ikna etti.

Esaret seti
İlk önce en basitinden başlamak lazım: Artık r­­­enkli peluş kelepçeler satılmıyor! Asıl rağbet görenin partnerinizin el
ve ayaklarını birçok farklı şekilde bağlamanıza yardımcı olacak ürünler olduğunu söylemeliyiz. Sex shop’larda bu ürünlerin birçok versiyonunu bulabilirsiniz. Örneğin benim gözüme 165 liraya satılan bir “esaret seti” ilişti. Satıldığı internet sitesine göre bu setten kurtulmak çok zor! Tanıtımında şöyle de bir cümle var: “Pozisyon değişikliklerinde daha estetik geçişler sağlar.” Bunu denemeden bilemeyiz sanırım!

Oyuncak Hikayesi


iPad’in hoşlukları
Herkes fetiş sever değil, daha önemlisi bir partnere sahip değil. Bu nedenle “esaret seti”ni bir kenara bırakalım ve ilk bakışta sizi şoke etme ihtimali olan bir oyuncaktan, Fleshlight Launchpad’den bahsedelim. Fleshlight Launchpad aslında bir tablet kılıfı. Evet, hani tabletinizi darbelere karşı koruyan kılıflardan... Fakat bu kılıfın arkasına bir mastürbatör monte edilmiş. iPad’ini elinden düşürmeyen, her yerde iPad’iyle haşır neşir olmaktan çekinmeyenler için ideal.

Destek yağdırdılar
Kickstarter ya da Indiegogo adlı internet sitelerini hiç duydunuz mu bilmiyorum. Bilmeyenler için anlatayım: Bu sitelerde gerekli maddi kaynağa sahip olmayan girişimciler projelerini anlatıyor. Bu projeyi beğenenler de projelere destek veriyor. Şimdiye kadar birçok girişimci bu siteler sayesinde ihtiyaç duydukları kaynakları yarattı. Autoblow 2 adlı oral seks simülatörünü üretebilmek için de girişimciler Indiegogo’da projelerini anlattılar ve 45 bin dolara ihtiyaç duyduklarını söylediler fakat 280 bin dolar toplamayı başardılar. Bu ürün yakında piyasalarda olur. Buna şüphe yok.

Oyuncak Hikayesi


Güne mutlu başlamak isteyenlere
Seks oyuncakları sektörünün sadece erkeklere hizmet ettiğini düşünmüyorsunuzdur herhalde. Kadınlar için de birçok ürün var. Bunlardan biri de Wake Up Vibe adlı oyuncak. Bu oyuncağın temel amacı kadınları güne iyi bir şekilde başlatmak. Kadın vücuduna uygun bir şekilde tasarlanan oyuncağı uyanmak istediğiniz saate kurup iç çamaşırınıza koyuyorsunuz. Zamanı geldiğinde bu küçük alet titremeye başlıyor ve sizi uyandırıyor. Bu küçücük aletin altı farklı titreşim modeli varmış. Kadınlar için üretilen oral seks simülatörü ise uzun zamandır piyasada. Squeel adlı bu oyuncak bir silindir ve 10 dilden oluşuyor.

Ayrı yaşayan âşıklar için

Birbirinden uzakta yaşayan âşıkların işi zor. İnternet mesafeleri kısaltsa da bu tür ilişkilerin ömrü uzun olmuyor. Fakat yeni nesil oyuncaklar aradaki mesafeyi -hiç olmazsa- biraz kısaltabilir. Bunların en popüler örneği Zeus ve Hera adlarıyla anılan, kadın ve erkek için ayrı ayrı üretilen oyuncaklar. Bir yıl kadar önce piyasaya sürülen bu oyuncaklar hareket sensörlerine sahip. Böylece her hareketiniz karşı tarafa aktarılabiliyor. Tabii uzaktaki sevgilinize titreşim gönderebileceğiniz iç çamaşırlarını da unutmamak lazım. Akıllı telefonlara bağlı olan bu cihazlarla uzaktaki sevgilinizin “içini titretebilirsiniz”.

Oyuncak Hikayesi

“Tekno-elektro vibratörler revaçta”

Özellikle Kadıköy ve Bakırköy gibi kalabalık semt merkezlerindeki sex shop’lar dikkatinizi çekmiştir. Bu mağazaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu, sektöre ilgi gösterildiğinin kanıtlarından biri. Tabii ki internet üzerinden alışverişe imkan sağlayan siteler de revaçta. Bunun nedeni de kimsenin bir sex shop’a girdiğinizi görmeyecek olması. Peki bu mağazalar yeni ürünlerden nasıl haberdar oluyor? Hem Kadıköy hem de Bakırköy’de şubesi bulunan Armoni Shop’un yetkilileri bu merakımızı giderdi: “Yılda üç ya da dört önemli yurt dışı fuarına gidiyoruz. Bu, teknolojik gelişmeleri yerinde görme imkanı veriyor bize. Bu fuarlarda hangi ürünün bizim müşterilerimiz tarafından tercih edileceğine de karar veriyoruz. Teknolojik ürünler arasındaki tekno-elektro vibratörler yeni yeni talep görmeye başladı. Bunlar genellikle kadın kullanıcılara yönelik dizayn ediliyor ve libido sorunlarını çözmede terapi ürünü olarak kullanılıyor.”

HTC Vive Cosmos denedik!HTC'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Cosmos'u denedik. Bir önceki nesle göre çok daha başarılı olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Cosmos, artık daha kompakt ve neredeyse iki kat daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu sayede oyunların içindeyken dış dünyadan kendinizi tamamen soyutlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber