“Oyunculuk hayatımın merkezi”

“Söz” dizisinin Doktor Bahar’ı Aybüke Pusat, her zaman iyi ve tutkuyla yaptığı bir işin içinde olmak istediğini, şu an bu işin oyunculuk olduğunu söylüyor

“Oyunculuk hayatımın merkezi”

Aybüke Pusat’ı pazartesi akşamları Star TV’de yayınlanan “Söz” dizisinde Doktor Bahar karakteriyle izliyoruz. Partneri Tolga Sarıtaş’ın canlandırdığı kıdemli üsteğmen Yavuz’la ilişkileri sosyal medyada büyük ilgi görüyor, #YavBah hashtag’iyle fanları ekran başına topluyorlar. Pusat ile Madeo Restaurant&Bar’da bir araya gelerek diziyi ve hedeflerini konuştuk.

Miss Turkey Güzellik yarışmasındaki dereceniz ve “Medcezir” dizisiyle tanıdı sizi izleyiciler. Oyunculuk ne ifade ediyor şu an size? Hayalleriniz oyunculuk üzerine mi?

Evet, yarışma da “Medcezir” de ne büyük şans benim için. İyi ki diyorum her düşündüğümde. Oyunculuk hayatımın merkezi şu an. Büyümek, gelişmek, geliştirmek istiyorum. İyi yaptığım; tutkuyla, aşkla yaptığım bir işin içinde olmak istiyorum her zaman. Şu an bu oyunculuk. Olduğum yerde çok mutluyum. Ama hayat ne getirecek bilemiyorum. Hep hayatın sürprizlerine açık olmak istiyorum. En nihayetinde klasik bale yaparken bir anda güzellik yarışması ve “Medcezir” girdi hayatıma. Belki bir sonrakinde aynı heyecanla yapabileceğim başka bir serüven başlar.

“Söz”de idealist ve cesur bir karakter Bahar. Siz ne derece bağ kurdunuz Bahar’la?

Bahar’ı kendimden ayrı görmüyorum. Bahar benim içimdeki Aybükelerden biri zaten. Ona ulaşmak için birçok soru sordum kendime. Ondan öğrenecek çok şeyim var.

Bahar size hangi yönüyle örnek oluyor?

Cesaret. Gözükaralık. Ben çok fevriyim. Sonraki adımı hiç düşünmem. Bahar ölçüp tartmadan adım atmaz. Kafası hep analitik çalışıyor. Sonunu hesaplayabiliyor. Keşke analitik yanım da Bahar’ınki kadar güçlü olsa. Zaten Bahar’ı benim için farklı kılan da bu. Bu kadar analitik olan biri böylesi bir duygu yükünün altından nasıl kalkacak? Kalbi mi aklı mı galip gelecek?

“Gözyaşlarımı durduramadım”

Karakteriniz zor bir ortamda yaşıyor Karabayır’da. Etrafında silahlar patlıyor, birçok ölüme tanıklık ediyor. Bu durum sizi nasıl etkiledi?

Ben karakteri çok yönlü düşünüyorum. Bahar duygusunu içinde tutan bir tip ama bazen patlıyor. Bir sahne çektik; bombalar, ameliyatlar sonrasında Yavuz ve Bahar’ın telefon konuşması. O kadar zaman sonra ilk kez birisi Bahar’a “Nasılsın?” diye soruyor. Hem de bu soru Yavuz’dan geliyor. Öyle kişiselleştirmişim ki meseleyi gözyaşlarımı durduramadım oynarken. Ne mutlu bana!

Yavuz ve Bahar çok yakıştırılıyor, aşkları bekleniyor. Neye bağlıyorsunuz bunu?

Seyirci öyle güzel empati yapıyor ki. Yavuz da Bahar da en derinlerindeki acıyı, mutluluğu, yalnızlığı, kırılganlığı kimseyle paylaşamamışlar. Ama birbirlerini buldular artık. İkisi de birbirinin en derinini görebiliyor. Seyirci üçüncü göz olarak bu en derin sırlara şahitlik ediyor. İşte bu yüzden bu kadar seviliyor.

Siz aşıkken nasıl bir insan olursu nuz?

Bilmiyorum desem. Kafam çok karışık bu konularda. Ama aşk sonsuz güven demek. Bunu hissediyorum.

Partneriniz Tolga Sarıtaş’la uyumunuz, arkadaşlığınız nasıl?

Tolga benim için bir öğretmen. Uyumu, nazikliği, etikliği, sırdaşlığı bana çok iyi geliyor. Partner olduğunuz insanlarla ister istemez çok vakit geçiriyorsunuz. Kendi özelinizden duygular paylaşıyorsunuz.

“Hayalimde kocaman bir çiftlik var”

Bale bölümü mezunusunuz. Bir sanat akademisi açmak istediğinizi söylemişsiniz. Nasıl bir akademi hayal ediyorsunuz?

Setten kalan zamanlarımda dans ediyorum. Başka türlü nefes alamıyormuş gibi hissediyorum. Başka hiçbir şey kafamı, bedenimi bu kadar güzel dinlendirmiyor. Evet, sanat akademisi açmak istiyorum. Çocuklar ve gençler için özellikle. Yetenekli ama cesareti olmayanlar için. Yol açıcı bir kurum gibi düşünelim. Bursla işleyecek, sanatın her kolunu besleyecek bir kurum olsun istiyorum. Okuldan çok ev gibi olsun, sanat üretmek dışında hiçbir kaygımız olmasın istiyorum. Beni hayata karşı en çok heyecanlandıran şeylerden birisi de bu.

Oyunculuk ve dans dışında olmazsa olmazım dediğiniz bir hobiniz var mı?

Bahçeyle, bitkiyle uğraşmayı çok seviyorum. Renk renk çiçeklerim var. Açsınlar diye gözlerinin içine bakıyorum. Bayılıyorum toprakla uğraşmaya. Hep hayalimde kocaman bir çiftlik var. Ayvalık’ta. Evde bakamam diye alamadığım bütün hayvanları içine dolduracağım, kocaman bahçemi ekip biçiceğim.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber