Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Huzura kürek çekenler

Şimdiki zamanın hikayesi

- Türkiye‘nin doğa harikası olan Van Gölü’nde Artos Dağı’nın eteklerinin muhteşem manzarasında Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı kürek sporuna gönül veren gençler idman yaparken, foto muhabirimiz de o anı böyle fotoğraflamış.

Sarı kıtanın bisikletleri

Şimdiki zamanın hikayesi

- Zanzibar’da köy yolunda pedal çevirmekten yorulan bir çocuk mola vermiş güneşin kavurucu etkisinin geçmesini bekliyor. Fotoğrafa bakınca, karne hediyesi olarak alınan bisikletlerin, Afrika’daki çocuklar için en güzel hediye olduğu anlaşılıyor.

Bayrak sevgisi

Şimdiki zamanın hikayesi

- Şehrin gürültüsünden kaçıp kendini doğaya bırakmak isteyenler için Anadolu harika bir yer. Nevşehir Ürgüp’te bulunan Kızıl Vadi, kızıl kayalara sahip. Burada güneşin batışı kayalara vuran ışınlarıyla görsel bir şölen haline geliyor. Okuyucumuz Eda Uzunoğlu’nun bizimle paylaştığı fotoğrafta Kızıl Vadi tepelerinde dalgalanan Türk bayrağına gösterilen sevgiyi de görüyoruz.

Havuzlu konaklar

Şimdiki zamanın hikayesi

- Safranbolu evlerinin önemli özelliklerinden biri de içinde bulunan havuzlar. Bu havuzlu konakları özel kılan ise havuzların mekana bir obje olarak girmesi değil, mekanın havuzun etrafında oluşması. Havuzun çevresine yerleştirilen divanların ve oturakların, kahve ocağı, mutfak gibi hizmet mekanlarını bulundurması da yörenin yaşam zenginliğini gösteren detaylar ...

Venedik penceresi

Şimdiki zamanın hikayesi

- İtalya’nın kendine has güzelliğiyle büyüleyen kenti Bologna’nın en bilinen noktalarından birisi ünlü “Venedik penceresi”... Kanallar üzerine kurulmasına rağmen günümüzde kanalların rahatça görülebileceği nadir noktalardan olan bu küçük pencere, eğer dikkatli olunmazsa gözden kaçabilir. Dış haberler editörümüz Can Çırnaz, gazetecilik titizliğinden olsa gerek bu pencereyi kaçırmamış.

Antik Perge’de defile

Şimdiki zamanın hikayesi

- Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan Perge Antik Kenti’nde gerçekleştirilen bir defilede Osmanlı ve Selçuklu motiflerinin yer aldığı kıyafetler sergilendi. Eskinin izlerini taşıyan giysiler izleyenleri zamanda yolculuğa çıkardı.

Şimdiki zamanın hikayesi

21 Kasım 2019 Magazin Bülteni21 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber