Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

2018’de akılda kalan kareler

Utangaç fok - REBECCA NADEN / REUTERS

İngiltere’deki kayaların arasında bir Atlantik fok yavrusu Reuters muhabiri tarafından fotoğraflandı. Fok yavrusunun utanır gibi poz vermesi yılın, sosyal medyada en çok paylaşılan fotoğraflarından biri oldu.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sevginin böylesi - İLHAMİ ÇETİN / AA

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde sobadan kaynaklı çıkan yangından 83 yaşındaki Ali Meşe, itfaiyenin desteğiyle sağ kurtuldu. İnsan hayvan sevgisine örnek gösterilecek bu kare 2018 yılının en unutulmaz fotoğraflarından biri oldu. Yangında evini kaybeden Meşe dedenin tek dayanağı ise bir an olsun yanından ayırmadığı kedisi oldu.

Şimdiki zamanın hikayesi

“Yaylamızda çadır istemiyoruz” - MUHAMMET KAÇAR / DHA

İlk bakışta sert bir arbede yaşandığı anlaşılan karede aslında doğa sever Karadenizli bir yaylacının direnişi var. Rize Çamlıhemşin’e bağlı Gito Yaylası’nda ticari amaçlı çadır kurulmasını protesto eden yaylacıdan gülümseten bu kare kaldı geriye.

Şimdiki zamanın hikayesi

Valizde seyahat - OMAR SANADIKI / REUTERS

Suriye Doğu Guta’da rejimin saldırılarına maruz kalan siviller güvenli bölgeye tahliye edildi. Tahliye sırasında bir babanın çocuğunu valizinde taşıması yılın akılda kalan fotoğraflarından biri olarak yerini aldı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Yetim filleri sevindirdi - BEN CURTIS / REUTERS

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, eşinden ayrı gerçekleştirdiği ilk uluslararası ziyaretinde fil besledi. First Lady, 2018 yılının akılda kalan bu karesinde Afrika’da fil yetimhanesi olarak bilinen merkezde bebek fillere süt veriyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Şampiyonluk sevinci - MICHAEL DALDER / REUTERS

Rusya’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası’nda Fransa kazanan taraf oldu. Dünya Kupası’nda üçüncü kez finale çıkan Fransa, Hırvatistan’ı devirip 20 yıllık özleme son verdi. Fransa 1998’den sonra tarihinde ikinci kez en büyük kupayı müzesine götürdü. Fransız milli takımının şampiyonluk sevinci objektife böyle yansıdı.

Şimdiki zamanın hikayesi

19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber