Geri Dön

Yağmur var İstanbul’da

Günlerdir meteorologlar asit yağmuru konusunda uyarılarda bulunsa da İstanbul’da yağmurun ayrı bir romantizmi var. Şehre  her yağmur yağdığında MFÖ’nün o çok bilindik, “Bu sabah yağmur var İstanbul’da, gözlerim dolu dolu oluyor” şarkısının sözleri geliyor akla...(GÖRKEM DUYMAZ)

Yağmur var İstanbul’da

Çekirdekten siyasetçiler

- Ak Parti 25. İstişare Toplantısı’na katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, eşi Direnç Karaaslan, çocukları Hatice Sare ve Yusuf Yiğit’le birlikte Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasını dinledi. Konuşma sırasında Karaaslan’ın çocukları Sare ve Yiğit’in oyunu objektiflere böyle yansıdı. (YAVUZ ÖZDEN)

Yağmur var İstanbul’da

Asos’un gelinciği

- Milliyet muhabiri Gökhan Karakaş’ın sualtındaki objektifine bu kez bir gelincik balığı yakalandı. Kuzey Ege Denizi’nin soğuk sularında bol bol yaşam alanı bulan gelincik balığını Asos-Sokakağzı Koyu’nda fotoğraflayan Karakaş, “Suyun altındaki yaşam çok farklı, orada dinginlik ve huzur hakim” diyor. (GÖKHAN KARAKAŞ)

Yağmur var İstanbul’da

Çekiç sesleriyle güne başlarken

- Gaziantep Bakırcılar Çarşısı’nda sabah erken saatlerde duyulmaya başlar çekiç sesleri. Gaziantep Kalesi’nin etrafındaki tarihi Anadolu kadar eski olan bakırcılar, şehrin önemli turistik figürü olmayı başardı. Ancak onların ahenkle çıkardıkları ses aslında emeğin ve zanaatın ürünü. (ÜNAL ÇAM)

Yağmur var İstanbul’da

Atalarımızın evleri

- Antalya’nın Döşemealtı ilçesindeki 500 bin yıllık Karain Mağarası ziyaretçi akınına uğruyor. Paleolitik merkez olarak da kabul edilen devasa mağara, yıllar önce avcılık ve toplayıcılık yapan ilk insana korunak olmuş. Mağaranın yüksek tarihi değeri, Dünya Miras Listesi’ne alınması yönünde talepleri sürekli gündemde tutuyor. (OKTAY PİRİM)

Yağmur var İstanbul’da

Pony heyecanı

- Türkiye’de Pony Club’ın öncüsü Kemer Country Club’da geçtiğimiz hafta gerçekleşen Pony Türkiye Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye Federasyonu’na kayıtlı tüm kulüplere açık olan organizasyona gösterilen ilginin büyüklüğü kadar, konferansları, pony şovları, müzikli dresaj, at üzerinde jimnastik gösterileri ve ailelerin katıldığı atlı oyunlar da akıllarda kaldı. (ERKAN AYRAÇ)

Yağmur var İstanbul’da

Hayalin gerçekleştiği gün

- 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün açılışı, 30 Ekim 1973 tarihinde yapıldı. Tam 43 yıl önce bugüne denk gelen sayısında Milliyet gazetesi köprü açılışını tarihi an olarak niteleyerek, “Çağların hayali gerçekleşti” manşetiyle verdi. Beylerbeyi ayağından çekilen bu fotoğrafta, iki kıta arasını yaya olarak kat eden on binlerce insandan bazıları görünüyor.

Yağmur var İstanbul’da

15 Aralık 2019 Magazin Bülteni15 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber