Yıldızlar Milli Takımı dört nala

Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nün genç binicileri yıl boyunca elde ettikleri yüksek puanlarla Yıldızlar Milli Takımı’na seçilmeye hak kazandı.

Yıldızlar Milli Takımı dört nala

Atlı sporun İstanbul’daki en iyi adreslerinden olan Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü yıldız binicileri Begüm Bulgurluoğlu (14), Utkan Çelik (12), Melis Akçakaylıoğlu (13) ve Ela Civelek’in (13) dörtte dört yaparak Yıldızlar Milli Takımı’na seçilmesinin gururunu yaşıyor. Milli binicilerimiz, 10 ülkenin sporcularının yarışacağı ve 3-7 Temmuz tarihlerinde Slovenya’da gerçekleşecek Balkan Dresaj Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Yıl boyunca yapılan yarışmalarda aldıkları yüksek puanlarla milli olmaya hak kazanan sporcuların deneyimli eğitmeni Ela Acar, bu başarının tesadüf olmadığını “Binicilerimizin Milli Takıma çağrılmaları sürpriz değil, başarılı olacaklarına eminim” sözüyle ifade ediyor. Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde 6 yaşında başlayan binicilik eğitimlerinde bu alanda kariyer hedefleyenler için çok özenli bir planlama yapılıyor. Eğitim hayatlarıyla sporculuk yaşantıları arasında koordinasyonun disiplinli şekilde sağlandığı kulüpte biniciler haftanın beş günü Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nde antrenman yapıyor. Okul çıkışı antrenmanları başlayan sporcular biniş sonrası derslerini yapıyor. Biz de Kemer Country Club’da genç binicilerle buluştuk ve onlardan milli olmanın heyecanını ve şampiyona öncesi hazırlıklarını dinledik.

Melis Akçakayalıoğlu (13)

2019 World Challenge Cup Children kategorisinde şampiyon olan ve yıl boyunca girdiği yarışlarda gösterdiği performansla Yıldızlar Milli Takımı’na girmeye hak kazanan Melis Akçakayalıoğlu, biniciliğe Kemer Country Club’da başladı. Akçakayalıoğlu, “Kemer Country Club benim evim gibi. Pony’mle beraber olmak, Ela Hocamla pony binmek, beraber yarışmalara katılmak ve arkadaşlarımla yurt dışına gitmek benim için çok önemli. Dresaj branşını seçmemin nedenini kısaca atlarla yakın bir bağ kurup onlarla anlaşmamız olarak özetleyebilirim” diyor. Slovenya’da Türkiye adına yarışacak genç binici şampiyonaya nasıl hazırlandıklarını anlatıyor: “Slovenya’ya gidene kadar düzenli çalışacağız. Sabah ve akşam günde 2 defa antrenman yapıyoruz. Bu sonuç esasında Kemer Country’de aldığımız uzun vadeli ve yüksek seviye antremanlarımızın finali. Biz uzun süredir bu motivasyonda çalışıyoruz. Çalışmak ve pony binmek beni cok mutlu ediyor”.

Yıldızlar Milli Takımı dört nala

Utkan Çelik (12)

Kemer Country Atlı Spor Klubü’nün Yıldızlar Milli Takımı’na seçilen bir diğer başarılı binicisi Utkan Çelik üç yıl önce okulda seçmeli ders olarak aldığı biniciliği sevdikten sonra profesyonel olarak bu işi yapmaya karar vermiş. Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nde biniciliğe başlayan Çelik, “Pony binip, yarışmalara katılmak hayatımın en önemli parçası. Hedefim önümüzdeki Balkan Şampiyonası’nda iyi bir şekilde ülkemi temsil edip iyi bir derce almak. Sonra da Avrupa’da iyi bir biniş sergilemek. Dresaj branşını seçmemin nedeni atla iletişimini daha çok kuvvetlendirmesi, ayrıca deneyimli binicilerden de gördüğümde de çok etkilenmiştim” sözleriyle anlatıyor hikayesini. Milli olmak ise genç binici için bambaşka anlamlar ifade ediyor.

“Milli olmak beni çok gururlandıran bir şey, çok mutlu oldum. Şimdi de ülkemizi Balkanlar’da iyi bir şekilde temsil etmek istiyorum, beni bunun çok heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Takım olarak Slovenya’ya gidecek olan Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nün başarılı binicileri burada hem takım olarak hem de kendi adlarına yarışacak.

Begüm Bulgurluoğlu (14)

Biniciliğe Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nde başlayan ve dört yıldır at binen Begüm Bulgurluoğlu bugüne kadar hem dresaj hem de atlama eğitimi almış. Slovenya’da ülkemizi temsil edecek takımda yer alan başarılı sporcunun dresaj branşını seçmesinin sebebi atla yakaladığı uyum ve aldığı keyif. “Hedefim Balkan Şampiyonası’nda iyi bir derece yapmak. Sonrasındaysa Avrupa Şampiyonası’na gitmek. Binicilik derslerimiz yoğun olduğundan okul dersimizi de iyi tutmak için çok planlı olmamız gerekiyor. Bu plana uyarak dengeyi sağlıyorum” diye anlatıyor genç binici Dresaj Şampiyonası öncesi düşüncelerini. Milli Takım’da ülkemizi temsil etmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen başarılı sporcu “Balkan Dresaj Şampiyonası’nda elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Sonuçlar ne olursa olsun çok keyifli geçeceğine eminim” diyor.

Ela Civelek (13)

Altı yıldır at binen Ela Civelek, Siec’de başladığı binicilik kariyerini Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nde sürdürüyor. Okul ve spor hayatını dengeli bir şekilde yürütmeye dikkat ettiğini belirten genç binici dresaj branşını seçme nedenini “Binicinin atıyla uyum içinde olması ve kurduğu bağ” olarak tarif ediyor. Yarışlar öncesi heyecanını kontrol etmenin kendisini en çok zorlayan nokta olduğunu belirten Civelek, “Balkan Dresaj Şampiyonası’nda hedefimiz iyi bir derece almak. Bundan sonraki bir buçuk haftada çok çalışmamız ve eksik olduğumuz yerleri tamamlamamız gerekiyor. Hepimiz çok heycanlıyız ve mutluyuz çünkü Türkiye’yi temsil edeceğiz” diyor.

Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber