16. Sadri Alışık Ödülleri adayları belli oldu!

16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Ödülleri adayları açıklandı.

16. Sadri Alışık Ödülleri adayları belli oldu!

Beşiktaş Belediyesi ve Efes sponsorluğunda 25 Nisan Pazartesi günü Mustafa Kemal Merkezi Attila İlhan Salonu’nda yapılacak ödül töreni öncesi adayların listesi, Piraye Cafe’de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Ödüle aday bazı oyuncuların da katıldığı toplantıda konuşan Sadri Alışık’ın eşi sanatçı Çolpan İlhan, adayların jüri üyelerinin büyük özverisi ve çalışmasıyla belirlendiği Sadri Alışık Ödülleri’nin, bu yıl 16’ncı kez verileceğini söyledi. İlhan, ödül sonuçlarının herkesin gönlünce olmasını diledi.

Sinema Jürisi Başkanı Atilla Dorsay da bu yıl sinema ödüllerinde komedi ve müzikal dallarını ayırdıklarını belirterek, sinema ödüllerine aday olan isimleri açıkladı.

Atilla Dorsay başkanlığında, Burak Göral, Çolpan İlhan, Fehmi Yaşar, Ömür Gedik, Yavuz Bingöl, Halil Ergün’den oluşan jürinin belirlediği sinema dalında ödül adayları şöyle:

"En iyi kadın oyuncu adayları: Selma Ergenç (Ses), Sezin Akbaşoğlu (Kavşak) ile Suzan Genç (Büyük Oyun)

En iyi erkek oyuncu adayları: Mürşit Ağa Bağ (Hür Adam Bedüüzzaman: Said Nursi), İsmail Hacıoğlu (Çakal) ile Cem Yılmaz (Av Mevsimi)

En iyi yardımcı kadın oyuncu adayları: Nihal Koldaş (Çoğunluk), Tülin Özen (Bal) ile Ayda Aksel (Aşk Tesadüfleri Sever)

En iyi yardımcı erkek oyuncu adayları: Erdal Beşikçioğlu (Kurtlar Vadisi Filistin), Tansu Biçer (Beş Şehir) ile Yğit Özşener (Aşk Tesadüfleri Sever)

Komedi ve müzikal dalında en iyi kadın oyuncu adayları: Demet Akbağ (Eyyvah Eyvah 2), Sevinç Erbulak (Prensesin Uykusu) ile Asuman Dabak (Kağıt)

En iyi erkek oyuncu adayları: Ata Demirer (Eyyvah Eyvah 2), Müjdat Gezen (Memlekette Demokrasi Var) ile Sermiyan Midyat (Ay Lav Yu)

En iyi yardımcı oyuncu adayları: Gülçin Santırcıoğlu (Memlekette Demokrasi Var), Özge Borak (Eyyvah Eyvah 2) ile Ayşen Gruda (Kağıt)

En iyi yardımcı erkek oyuncu adayları: İlker Ayrık (Memlekette Demokrasi Var), Mustafa Üstündağ (Vay Arkadaş) ile Genco Erkal (Prensesin Uykusu)

Umut veren oyuncu: Bartu Küçükçağlayan (Çoğunluk)

Ayhan Işık jüri özel ödülü: Mehmet Günsür (Ses) ile (Aşk Tesadüfleri Sever)

Onur ödülü: Filiz Akın ile Tunç Başaran"

TİYATRO ADAYLARI

Üstün Akmen başkanlığında Cem Duygulu, Çolpan İlhan, Filiz Kutlar, Hami Çağdaş, Hasan Anamur, Nil Aykon, Refika Sezik ile Rengin Uz’dan oluşan jürinin belirlediği tiyatro dalında ödül adayları şöyle:

"Yılın en iyi yapım yönetmeni adayları: Aleksander Popovski (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT), Murat Daltaban (Kutlama–Dot Koleksiyon) ile Zeliha Berksoy (İsmen;Semiha Berksoy Vakfı)

Yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Levent Üzümcü (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT), Reha Özcan (Bedensiz Kadın-İDT) ile Cemil Büyükdöğerli, Köksal Engür-Rıza Kocaoğlu (Kutlama-Dot Koleksiyon)

Yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Almila Uluer Atabeyoğlu (İsmene-Semiha Berksoy Vakfı), Ece Özdikici (Romeo ve Jüliet-İBŞT) ile Şebnem Köstem (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT)

Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Ali Mert Yavuzcan (Bakhalar/Marat-Sade-İBŞT), Bora Seçkin (Buluşma Yeri-İBŞT) ile Görkem Şarkan (Çatı-Serbest Bölge)

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Ayça Varlıer (Leyla’nın Evi-TİYATROKARE), Gılman Peremeci (Bedensiz Kadın-İDT) ile Selin İşcan (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT)

Müzikal ya da komedi dalında yılın en iyi yapımının yönetmeni: Laçin Ceylan (Cam-Tiyatro Gaga-Aysa Prodüksiyon), Engin Alkan (Generaller,Savaş ve Barbekü-Tiyatro Adam) ile Kubilay Karslıoğlu (Atilla Şendil- Temiz Ev-İDT)

Yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Engin Hepileri (Zorla Güzellik-Kent oyuncuları), Cem Davran (Alevli Günler-İstanbul Halk Tiyatrosu), Bülent Şakrak, Hakan Gerçek ile İlker Ayrık (Annem Yokken Çok Güleriz-Tiyatro Gerçek)

Yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Deniz Çakır (Cam-Tiyatro Gaga-Aysa Prodüksiyon), Nurhayat Atasoy (Şişman Domuz-Bakırköy Belediye Tiyatroları) ile Suzan Aksoy (Büyük İkramiye-Tiyatrokare) Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Bahtiyar Engin (Alevli Günler-İstanbul Halk Tiyatrosu), Beyti Engin (Aklı Havada-Bakırköy Belediye Tiyatroları) ile Gökçer Genç (Zorla Güzellik- Kent Oyuncuları)

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Pelin Ermiş (Büyük İkramiye-Tiyatrokare), Selen Uçer (Cam-Tiyatro Gaga-Aysa Prodüksiyon) ile Sema Çeyrekbaşı (Temiz Ev-İDT)

EFES özel ödülü adayları: Öykü Karayel (Güzel Şeyler Bizim Tarafta-TİYATRO KREK), Gonca Vuslateri (Punk Rock-DOT MARSTA) ile Hakan Kurtaş(Punk Rock-DOT MARSTA)"

EFES müzikal ya da komedi dalında "Özel Ödülü"nü Neslihan Arslan (Temiz Ev-İDT) alırken, bu kategoride erkek oyuncu adayı belirlenemedi.

"Seçici Kurul Özel Ödülü"ne Tiyatro 0,2, "Onur Ödülü"ne ise Genco Erkal layık görüldü.

Adayların açıklanmasının ardından, sanatçılar toplu fotoğraf çektirdi.

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Triko Sezonu

Triko Sezonu
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Bugün hareketli bir gündeminiz olabilir. Yazışma ve sözleşmelere dikkat etmenizde fayda var.  Sorumlu olduğunuz işlerinizde biran önce harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bazı konuları toparlamak için fırsatınız olacak. İşlerinizde bütünü görmekte zorlanabilirsiniz. Yakın ilişkilerinizde çatışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Maddi kaynaklarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi ön plana koymak için çaba gösterebilirsiniz. İş hayatınızda alacağınız desteklerle kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Harcamalarınızla ilgili bütçeleme yapmak sizin için iyi olabilir. Gün içinde ikili ilişkilerinizde kopmalar meydana gelebilir. Fedakâr davranmalısınızDevamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kişisel açıdan önem verdiğiniz konulara daha fazla yönelebilirsiniz. Bazı konularda fazla hayalci olmamaya özen gösterin.  İletişimde olduğunuz kişilerden destek alabilirsiniz. Bugün ilişkilerinize daha fazla özen göstermeniz gereken zamanlar var. Öğlen saatlerinde daha akıcı koşullar söz konusu. Akşam saatlerinde çatışmalara dikkat edin.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün sizi hapseden durumlar meydana gelebilir. Kendi iç dünyanıza dönebilirsiniz. Bilemediğiniz olaylardan dolayı kayıplar yaşanabilir. Bazı konuları net görmekte zorlanabilirsiniz. İkili ilişkilerinize dikkat etmenizde fayda var. Gün içinde kendinizi karşınızdakinin yerine koymaya çalışın. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün geleceğinizle ilgili yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işleri toparlayacağınız zamanlar var. Yakın çevrenizdeki insanları da olaylara katmak isteyebilirsiniz. Gün içinde paylaşım içinde bulunacağınız kişilerle görüşmek size iyi gelecektir. Bazı zamanlar sıkışıklıklar meydana gelebilir. Sabırlı olmanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gündeminizi iş hayatında alacağınız sorumluluklarınız etkileyebilir. Kendi rutininizden çıkacağınız bir zaman dilimindesiniz. Bazı konularda üstlerinize fikir danışabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla paylaşım içinde olacağınız zamanlar var. İkili ilişkilerinizde fazla detaylara takılmamanızda fayda var. Akşam saatleri hareketli geçebilirDevamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde hayatınıza yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Hayatınızı sorgulayacağınız bir gündesiniz. Yabancılarla ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Sizi ruhsal olarak etkileyecek olaylar yaşayabilirsiniz. Bazı konuların netleştirmek isteyebilirsiniz. Akşam saatlerinde ikili ilişkilerinize dikkat etmenizde fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün endişe duyduğunuz konularda yakın çevrenizden fikir alabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizde kendinizi daha fazla adayabilirsiniz. Ortaklı konularda duygusal bağların olması sizin işlerinizi yavaşlatabilir. Sorumlu olduğunuz konularda daha fazla güven tazelemeye ihtiyacınız olan zamanlardasınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün eşiniz ve yakın çevresindeki değişikliklerle ilgilenebilirsiniz. Bazı konularda çok fazla sorumluluk alıyor olabilirsiniz. Kendinize bakmanız gereken zamanlar olabilir. İç uyumunuzu yakalamaya çalışabilirsiniz. Yeni kararlar almak için uygun zamanlar olmayabilir. Sorumlu olduğunuz konularda kendinizi ortaya rahatça koyabileceksiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızın gerektirdiği rutininizin dışına çıkmak isteyebilirsiniz. Kendinizi daha fazla dinlemek isteyeceğiniz bir gün olabilir. Sorumlu olduğunuz konularda yeniden harekete geçmek zorunda kalabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızın desteği almanız gerekebilir. Ruhsal dengenizi korumakta zorlanabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yaratıcılığınızı daha fazla ifade etmek isteyebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerde kendi fikirlerinizi yaymak ve bu konuda destek görmek isteyeceğiniz bir gündesiniz. Başkaları ile paylaşım içinde olmaktan keyif alacaksınız. Sevdiklerinizle zaman geçirmek size iyi gelebilir, tartışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün ailevi konular gündeme gelebilir. Sabah saatlerinde evde oluşabilecek küçük kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Bazı dikkatsizlikler yaşanabilir. Gün içinde kendinizi doğru ifade edebileceksiniz. Tartışmaları fazla uzatmamakta fayda var. Yaratıcılığınızı kullanmanız gereken işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber