Burcunuza göre ne iş yapmalısınız?

Ne iş yaparsanız kişisel yetkinlikleriniz ve karakteriniz için en doğrusu olur? Astroloji platformu Moyra, sizler için burcunuza göre meslek seçimi önerilerini sıraladı…

Burcunuza göre ne iş yapmalısınız?

Girişimci Koçlar

Az zamanda çok iş yapanlar, girişimcilik denince ilk akla gelen Koçlar sözümüz size! Aman diyelim başkalarından emir alacağınız işlerde ömrünüzü harcamayın, kendi işinizin patronu olun. Ekibin bir parçası olmak ve grup halinde hareket etmek, inanmadığınız işin istemediğiniz sorumluluğunu üstlenmek, sizler için verimsiz ve mutsuz bir hayatın kapılarını açar. Oysa mücadeleden, rekabetten, risk almaktan çekinmeyen Koçlar için start-up işler, reklamcılık, girişimcilik gibi başına buyruk meslekler biçilmiş kaftan. Hiç olmadı spor hocalığı bir meslekle bir yandan para kazanır bir yandan da sinirlerinizi yatıştırabilirsiniz.

Sistematik ve istikrarlı Boğalar

Sistematik, istikrarlı ve güvenilir Boğa, kendi konfor alanında, somut sonuçlarını görebileceği mesleklerde, kararlı adımlarla yükselmek ister. Yaptığı işin mutfağında özenle çalışmayı tercih eder. İşlerini estetik anlamda ileriye taşır, sık sık dirsek temasında olmadığı bir ekip içinde uyumlu çalışsa da kendi üretim alanına müdahale edilmesinden hoşlanmaz. Mühendislik, mimarlık gibi matematik ve özen isteyen, tasarım ve dekorasyon gibi yaratıcılık gerektiren işlerde başarılı olur. Sanata da yeteneklidir, biraz azimle moda tasarımı, müzisyenlik, fotoğrafçılık gibi sanat dallarını mesleğe çevirebilir, hobisini kazanca dönüştürebilir.

Gezgin İkizler

Sosyal burç dendiğinde başı çeken çok yönlü İkizler, esnek çalışma saatlerinde ve farklı mekanlarda kendini rahatça ifade edebileceği, pek çok kişiyle tanışabildiği iletişim odaklı işlerde mutlu olacaktır. Farklı alanlarda yeteri kadar bilgi sahibi olmak, edindiği bilgiyi paylaşmak için sosyalleşmek, anlık meraklar edinmek ve çok geçmeden meraklarını gidermek İkizler için çok önemli. Fazla araştırma, yüksek sorumluluk gerektiren masa başı işler onlara göre değil. Gezi rehberliği, muhabirlik ve operasyonel satış işleri İkizlere çok uygun. Öğretmen olup bir taraftan öğrenme ve öğretme isteklerini tatmin ederken diğer taraftan 3 ay tatilin tadını çıkarabilirler.

Empati konusunda master yapan Yengeçler

Gelişkin empati yeteneği, yüksek sağduyusuyla Yengeç, duyarlı ve yetkin bir danışman olma yolunda en iddialı burçtur. Davranışlarını önceden gerekçelendiren, öfkelerini kontrol etmeyi başarabilen Yengeçler, karşısındaki insanı rahatlatmayı ve derdine derman olmayı başarır. Duyguların ve empatinin elzem olduğu hassasiyet gerektiren işlerde çalışabilir; sosyal hizmetler, anaokulu öğretmenliği, doktorluk yaşlı bakımı gibi mesleklerde başarılı olabilirler.

İş yerinin kralı Aslanlar

Özgüvenli, cesur, kendinden emin ve korkusuz Aslan, çalıştığı alanda lider olmak zorundadır. Tüm ekibini koruyup maksimum fayda için elinden geleni yapacak ancak en ufak eleştiride huysuzlanacaktır. Sözünün, fikrinin, kişiliğinin ve titrinin saygı görmesini beklemesi sürpriz olmaz. Gün sonunda Aslan tahtında oturur, tüm diğer orman sakinleri sorunsuz geçirdikleri günün ardından, yaşasın kralımız der ve mesai mutlu sonla biter. Sahne ışıklarına, alkışa, övgüye bayılan Aslan, harika bir oyuncu, yönetmen olur. Tiyatro sahnesindeyse başrol kesinlikle onun olmalıdır. Performans sanatlarının yanı sıra tasarım işlerinde de kendini göstermekten, ben yaptım demekten keyif alır.

Detaycı Başaklar

Hizmet sektörünün aranan çalışanı Başak! Ona bir iş teslim edin, arkanıza bakmadan Bahamalar’a tatile gidin. Başak her detayı kontrol eder, gerekenden fazlasını yapar, müdürünü asla mahcup etmez. Tüm detayları titizlikle düşünmek Başağın işidir. Memnun müşterilere alışın, kusursuz işlere şaşırmayın. Tek başına çalışmaktan sıkılmayan Başak, yazılımcılık gibi detaylara hâkim olma yeteneği ve konsantrasyon gerektiren işlerde başarılı olur. Eleştiriye açık olan Başak, kendini her an gelişime açık tutar ve başarısını her geçen gün katlar. İnce takip gerektiren hesap işleri de Başak için idealdir.

Tarafsız Teraziler

Nezaket, anlayış, yumuşak başlılık denince akla gelen barışçıl Teraziler, politik davranmaya yatkındır. Adaletin terazisini kendine sembol alan Terazi, tarafsızlığı ile harika bir hukuk danışmanı ya da avukat olabilir. Kimi zaman yaşadıkları kararsızlıktan kolayca kurtulabilmek için yanlarında güvenilir bir danışman, yardımcı veya dostları bulundurur ama kendisi de oldukça iyi bir danışmandır, objektif bakış açısı ve diplomasi yeteneği ona bu konuda yardım eder. İş ortamında uyumlu tarzı ve iş birliğine yatkınlığı ile müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler gibi sosyal alanlarda başarılı olabilir.

Şüpheci Akrep

Güçlü sezgileri, gizemli olanı keşfe olan durdurulamaz isteği sayesinde Akrep, dişli bir tarih araştırmacısı yahut dedektif olabilir. Şüphelerinin kendini kışkırtmasına izin veren Akrep, başkalarının hayatlarındaki bilinmezleri aydınlatmaya, gizemleri çözmeye bayılır. Sağlam hafızaları ve diyalektik düşünme kabiliyetleri sayesinde, kurulması zor bağlantıları çabucak yakalar ve sonuca ulaşırlar. Yer altına olan derin merakları, zihinsele olan tutkularını tetikler ve işinden son derece keyif alan birer psikiyatrist olabilirler.

Özgür ruhlu Yaylar

Yaylar plaza duvarlarında boğulur, ofis koltuklarında sıkışır, kurallarda kaybolur. Hürriyet sevdalısı Yay, kimsenin boyunduruğu altında ve belirlenmiş sınırlar içinde çalışamaz, boğulur. Medyanın geniş yelpazesinde konumlanabileceği özgür işler tam da Yaya uyar. Ayrıca reklamcılık ve pazarlama alanında başarılı olur. Aynı mekânda uzun süre kalmak onu sıkacak, konsantrasyonunu azaltacak ve başarısını baltalayacaktır. Bu yüzden keyfe, neşeye ihtiyacı olan ferah ortamlarda konumlanan Yay, gri bulutları dağıtacak, bulunduğu yere pozitif hava getirecektir. Uluslararası bağlantılı, bol seyahatli işler yaylar için vazgeçilmezdir.

Disiplin Oğlaklardan sorulur

Evim, ailem, sevgilim, hatta kendim bir yana; işim, kariyerim bir yana diyen, sorumluluk almak için yaratılmış bir işkoliktir Oğlak! İş hayatında konulan kurallara, tanrısal buyruklar kadar disiplinli, sistematik Oğlak yönetici olursa kimse işine beş dakika geç kalamaz, ürün teslim tarihleri ne pahasına olursa olsun ertelenemez, herhangi bir aksaklıkta hiçbir bahane kabul edilemez. İktidar sahibi olmak isteyen Oğlak, Zodyak’ın diğer on birlisinin yanında gösterdiği üstün performansla genelde yönetici koltuğuna oturur ve kendisine en uygun olan idarecilik görevinde yaşlanır.

Bilge Kovalar

Yeni fikirler, farklı inançlar, ilginç düşünceler, yenilikçi işler Kovaların ilgi alanını özetler. Aykırı tarzlarıyla dikkatleri üstlerine çeken Kovalar, teknolojik her tür gelişime açıktır. Yaptıkları işte son teknoloji araçlar kullanmayı, özgün üretimler yapmayı, keşfetmeyi severler. Öğrendikleri her yeniliği topluma yansıtmaya, sosyal birer insan olup bilgiyi yaymaya yatkınlar. İnsanlığın faydasına işler yapmak konusunda özel bir hassasiyeti olan Kovalar, bilim insanı olmanın en güçlü adayı olabilirler. Ayrıca akademik kariyer, mucitlik ve öğretmenlik gibi mesleklerde başarılı olabilirler.

Sanatsal Balıklar

Hayal dünyaları oldukça geniş olan yaratıcı Balıklar, toplumda sanatçı ruhlarıyla öne çıkarlar. Görsel sanatlarda başarı göstermesi muhtemel Balıklar, resim ve fotoğrafa özel alaka duyar, bu alanlarda da oldukça yeteneklidir. Balıkların merhamet duyguları da kuvvetlidir. Bu özelliğini kullanarak veterinerlik, hemşirelik, hasta bakımı gibi işlerde başarılı olabilir. Sezgileri güçlü olan Balıklar, insanlarla empati kurabilir, onların dertlerini anlayabilir, bu sayede iyi bir psikolog olabilirler.

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Kazak Sezonu

Kazak Sezonu
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Bugün işleriniz tahmin ettiğinizden yavaş ilerleyebilir. İşinizle ilgili orijinal fikirlerden yararlanabilirsiniz. Maddi kaynaklarla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Başkalarından destek göreceğiniz zamanlar var. Harcamalarınızla ilgili gelir gider dengesi çıkarabilirsiniz. Karar verip, uygulamaya geçmek için çok uygun bir gün olmayabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni başlangıçlar içinde olmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Kesin kararlar vermekten kaçınmalısınız. Deneysel tutumlar içinde olabilirsiniz. Beslenmenize özen göstermenizde fayda var. Kişisel açıdan önem verdiğiniz şeyler için zaman harcamak size iyi gelebilir. Ufak tefek işlerinizi bitirmeniz için uygun zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gündeminizi gizli kalmış konular oluşturabilir. Bilemediğiniz konular hakkında içsel süreçler yaşayabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularla ilgili sezgilerinize güveneceğiniz zamanlar var. Gençlerle zaman geçirmek size iyi gelebilir. İşlerinizde yavaşlama söz konusu, ertelediğiniz işlerinizle ilgilenmek için uygun bir gün.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün arkadaşlarınıza zaman ayırabilirsiniz. Radikal ve olağandışı olduğunu düşündüğünüz görüşlerinizi paylaşmak istediğiniz zamanlar olabilir. Dernek işlerinizi halledebilirsiniz. İşlerinizde size destek olacak kişiler olabilir. Bugün işleriniz yavaş ilerleyebilir, kesin kararlar vermemeye özen gösterin. İşten gelen paralar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızdaki sorumluluklarınız gündeminizi oluşturabilir. Hedeflerinize ulaşma yönünde yeni fikirleriniz olabilir. Sezgilerinizin gücü ile yöneticilerinizi de etkileyebileceğiniz zamanlar var. Bugün önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Devletle işleriniz var ise yavaşlama söz konusu olabilir, sakin olmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni ufuklara açılmak ve keşfetmek isteği içinde olabilirsiniz. Uluslararası konularla ilgileneceğiniz imkânlar olabilir. Yolculuklarınızı planlayabilirsiniz fakat karar vermek için uygun bir gün olmayabilir. Ruhsal olarak sakin bir geçirebilirsiniz. İşleriniz de yavaşlama söz konusu olabilir, akışta kalmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün işlerinizde kriz yaratan durumlarla ilgilenebilirsiniz. Ortaklı para konularında hızlı karar vermemekte fayda var. Sabırlı olmanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz, beklemede kalmalısınız. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar söz konusu olabilir. Bugün teknik konularla ilgilenmeniz gereken zamanlar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konular bugün gündeminizi etkileyebilir. Yaşadığınız olaylara karşı farklı fikirler ortaya koyabilirsiniz.  Anlaşma imzalarken dikkat etmenizde fayda var. Alacağınız kararlar için acele etmeyin. Daha sonra uğraştıran durumlar söz konusu olabilir. Bugün aksattığınız işleri hallederek, sakince geçireceğiniz zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün işte beraber çalıştığınız kişilerle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Hizmet aldığını konu veya kişilerle ilgili sıkıntı içine girebilirsiniz. Bugün karar vereceğiniz plan ve programlarda aksamalar yaşanabilir. İşe kendinizi vermeme söz konusu olabilir. İşyerinde zaman bulamayıp yapamadığınız işlerinizi tamamlayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi orijinal fikirlerinizle ifade etmek istediğiniz bir gündesiniz. Bugün riskli konularla ilgili karar almamaya özen gösterin. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelebilir. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Bugün sanatsal aktivitelerle gününüzü değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yavaş akan bugünde sakin kalmaya çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eve dair konular gündeminizi oluşturabilir. Ev içindeki kazalara karşı dikkatli olmaya çalışın.  İşlerinizde kendi iç sesinizi dinleyerek çözmeniz gereken olaylar olabilir. Babanıza ait konular gündeme gelebilir. Güven aradığınız durumlar söz konusu olabilir. İşlerinize konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz. Akışta kalın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün teknik konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Tembellik etmek için güzel bir gündesiniz.  Yakın çevrenizdekilerin dedikodularıyla gününüz renklenebilir. Yavaş ilerleyen bugünde sakin kalmakta fayda var. Acele karar vermemeye özen gösterin. Gün içinde ilgilendiğiniz konularda sezgilerinizle hareket etmek isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber