Çocuk Müzikalleri Festivali Leyla Gencer’de Başlıyor!

Yarıyıl tatilinde, çocuklarınızı eğlendirirken aynı zamanda hayal dünyasını geliştirecek eğlenceli müzikal şölen önerileri

Çocuk Müzikalleri Festivali Leyla Gencer’de Başlıyor!

• 21 Ocak13.00’te Sinderella (Müzikal Çocuk Oyunu) Altınok Çocuk Tiyatrosu’nun katkılarıyla tekrardan minik izleyicisinin karşısına çıkıyor.

Sinderella (Kül Kedisi)
Bir ayakkabı sıradan birini prenses yapabilir mi? Üvey annesi ve üvey kız kardeşleri tarafından kötü davranılan bir genç kızın (Külkedisi), umutlarının azaldığı anda ona yardım eden bir iyilik perisi ve sevgili dostları fareler ve kuşlar sayesinde hayatı değişebilecek midir? Oyunun uyarlamasını ve yönetmenliğini üstlenen Murat Altınok, usta oyuncu kadrosuyla miniklere keyifli anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Uyarlayan & Yöneten: Murat Altınok. Oyuncu Kadrosu: Murat Altınok, Burcu Afşin, Emre Karaoğlu, Güsüm Çiçekçi, Deniz Değirmenci, Gül Korkmaz, Berk Balcı, Buse Özdeğirmen. Bale Kadrosu: Mutlu Cankup, Sibel Kuşi, Işıl Konya, Gizem Atik, Zeynep Serpen. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 22 Ocak 13.00’te Balerin Prensesler, prenses rollerinde gerçek balerinler kaçırılmayacak bir bale şöleni sunuyorlar! Altınok Tiyatrosu'nun iki perdelik müzikali "Balerin Prensesler", Leyla Gencer Sahnesi’nde çocuklarla buluşmaya devam ediyor.
Büyük bir sarayda yaşayan, prenses kardeşlerin en büyük tutkusu baledir. Bale yapmayı çok seven Balerin Prensesler, bir gün daha önce saraylarında hiç görmedikleri bir ana tanık olurlar. Gizemli ve sihirli bir dünyanın kapılarını açacak sırrı keşfederler. Bu sihirli yolculuk sonunda prenses kardeşleri büyük bir sürpriz beklemektedir. Yazan & Yöneten: Murat Altınok, Oynayanlar: Murat Altınok, Anıl Karaersal, Ozan Erdönmez, Nurgül Açık, Nilüfer Akçanbaş, Hazal Meral, Hazal Çoruk, Ege Timoçin, Hatice Çağla, Erkan Baylav. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.


•23 Ocak 13.00’te Kutup Masalı İçinde Eskimolar, kutup ayısı ve pandanın olduğu, küresel ısınmaya dikkat çeken keyifli bir oyun…
Buz gibi bir masal hayal edin... Masalımızın içinde; penguenler, Eskimolar, kutup ayısı ve pandanın olduğunu düşününün... Bu kahramanları kutuplarda bir köye yerleştirsek çok eğlenceli olmaz mıydı?Kesinlikle "Bu çılgınca!" olurdu...

Eğlenceli giden bu masalda Eskimolar yıllardan beri tartışma konusu olan "Öküz çayırı hangi kraliyete aittir?" sorusuna bir türlü cevap bulamazlar ve kendi aralarında bir uyuşmazlığa giderler. Çitler çekilir ve sınırlar belirlenir. Öküz çayırı yüzünden köy ikiye ayrılmıştır ve bir türlü istenilen huzur yakalanamamıştır. Birlik beraberliği bir türlü yakalayamayan ve anlaşamayan kahramanlarımızın köyüne bir gece davetsiz bir misafir çıkagelir... Farklı bir iklime ait olan bu sevimli misafirimiz köyde büyük bir paniğe neden olur fakat bu misafirimizin yardıma ihtiyacı vardır...Köy halkı yabancı oldukları bu misafire henüz alışamamışken hiç beklemedikleri bir durumla daha karşılaşırlar...

Küresel ısınma!Bakalım kahramanlarımız küresel ısınmayla nasıl baş edecekler?Siz de bu masalı merak ediyorsanız "Kutup Masalı’’nın sevimli ve eğlenceli dünyasına tanıklık edin... Yazan-Yöneten: Barış Can Çelik Oyuncular; Ahu Seda Akbaş Burak Aydın, Furkan Yurt, Rukiye Gül, Ömer Faruk Yıldırım Şahin Kantemir. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 25 Ocak 13.00’te Ülkesi Müzikali (Oz Büyücüsü) LGOSM’nin küçük izleyicilerini büyülü Oz ülkesinde yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Dorothy evinin bahçesinde vakit geçirirken, renkli bir ülkenin hayalini kurmaktadır. Tam bu sırada çıkan fırtınanın ardından kendini renkli, büyülü bir ülkede bulur. Burayı çok beğenmesine rağmen evine dönmek isteyen Dorothy ilk olarak karşısına çıkan iyi yürekli cadıdan bunu rica eder. Cadı ona Oz'u bulmasını ve onun isteğini yerine getireceğini söyler. Oz'un sarayına sarı renkli yolu izleyerek gidebileceğini dile getirir ve ona sihirli ayakkabıları giydirir. Fakat bu kötü yürekli batı cadısının hiç hoşuna gitmez. Dorothy sarı renkli yolda ilerlerken sırasıyla korkuluk, teneke adam ve aslan ile karşılaşır.
Oyun, 2 perdelik müzikal çocuk oyunudur. Uyarlayan: Murat Altınok Yöneten: Murat Altınok Oyuncu Kadrosu: Murat Altınok, Zehra Bilgin, Ozan Erdönmez, Anıl Tunç Karaersal, Engin Çelik, Nurgül Açık, Mehmet Solmaz, Ceyda Yücesan. Dans Kadrosu: Mutlu Cankup, Işıl Konya, Hazal Meral, Gülce Özbatur, Nilüfer Akcanbaş, Hazal Çoruk, Ülke Güneş Ülke, Nehir Eroğlu, Hatice Ertürk, Ege Timoçin. Bilet fiyatı 25 TL olup, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 26 Ocak 13.00’teÇirkin Ördek YavrusuYavrusu İstanbul Çocuk Sanat’ın yorumu ile küçük sanatseverler ile buluşuyor.

Müzikalde yumurtaların karışmasından dolayı diğer civcivlerle dünyaya gelen şirin kuğu yavrusunun ve onu arayan annesinin maceraları komik bir dille anlatılıyor. Müzikal 3 yaş üstü çocuklar için olup 1 saat sürüyor.Yazan ve Yöneten: Tevfik Tunga Oyuncular: Metin Kurt, Özgül Soydaş, Özlem Vardar, Fulya Arıbakışlılar, Başak Ertem, Gülşah Kağan.Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 27 Ocak 13.00’te Çizmeli Kedi Müzikali, Tiyatro Alkış’ın yorumu ile küçük sanatseverler ile buluşuyor.

O kadar akıllı bir kedi düşünün ki ormanda tüm sorunları kitapları ile çözsün. Bazen de aklı ile çözmesi gereken olaylar var. Kralın isteği doğrultusunda yok edilen ormanı kurtarabilmek için tüm bilgi birikimini kullanarak bir arayışa giren Çizmeli Kedi bakalım güvenini kazandığı ormandaki arkadaşlarının yardımı ile sonuca ulaşabilecekler mi? Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 28 Ocak 13.00’te Deniz Kızı Altınok Çocuk Tiyatrosu’nun katkılarıyla minikleri okyanus ülkesinde büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Oyun bir aşk adına yapılmış fedakârlığın öyküsüdür. Paylaşmanın, sevginin büyüklüğünü anlatırken; çevremizin ve denizlerimizin temizliği konusunda duyarlı olmamız gerektiğinin altını kalın çizgilerle çiziyor. Okyanus Ülkesinde güzel bir deniz kızı, sihirbaz bir kral, sevimli bir yengeç, unutkan bir balık ve bir deniz cadısı... Büyülü bir yolculuk... Meraklı bir martı, ışıl ışıl bir saray, yakışıklı bir prens ve büyük bir aşk... Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.


• 30 Ocak 13.00’te Hayal Treni 1001 Sanat’ın 3 arkadaş ve hayalleri üzerine kurulu merak uyandıran nefis bir müzikli oyun!

Çok iyi arkadaş olan Tolga, Ahmet ve Merve, her zaman ki terk edilmiş tren yollarında rayların üzerlerinde seyahat ederlerken; trentekerliklerin arasına birden bir şey sıkışır ve trenleri aniden durur. Ne olduğunu merak edip trenden indiklerinde aslında farkında olmadan Mistik ormanın içinde olduklarını fark ederler ve treni durduran şeyin aslında onların masallarını başlattığından haberleri yoktur. Onları durduran şey bir haritadır. Bu harita onların kendi hikayelerini yazmaya hem de bir hazine yolculuğuna çıkaracaktır. Ama harita da çözmeleri gereken bir bilmece, hatta birden fazla bilmece ile karşı karşıya gelirler ve yolculuk boyunca başlarına beklenmedik aksilikler, zorluklar ile mücadele ederler. Tabi bunları yaparken her zaman kurdukları hayaller yanı başındadır.
3 arkadaş ve hayalleri… Yolculuğun sonunda ise bir ejderha! Sizce bu hikaye nasıl biter? Ejderha mı? Hayaller mi? Gelin bu oyunla birlikte 3 arkadaşla hayallerinize renk katın! Yazan-Yöneten; Hikmet Gökhan Öztek Oyuncular; Alim Dedei, Baran Deniz, Selin Selçuk, Esra Tuncer, Elif Furkan Atalay. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 31 Ocak 13.00’te Ağustos Böceği İle Karıncaİstanbul Çocuk Sanat’ın sahnelediği "Ağustos Böceği İle Karınca’’nın tatlı çekişmesini komik bir dille anlatan müzikli çocuk oyunudur.

Ağustos Böceği ile Karınca oyununda, bu güne kadar yanlış anlaşılmış olan Ağustos Böceği gerçek kimliği, sanatçı kimliğiyle anlatılıyor. Ağustos Böceği, aslında bir müzisyendir ve gerçek bir sanatçıdır. Yine bu oyunda karıncanın, durmaksızın çalıştığı için biraz dinlenmeye ve sosyalleşmeye ihtiyacı olduğu anlatılır.Uyarlayan ve Yöneten: Tevfik Tunga. Oyuncular: Özgül Soydaş, Metin Kurt, Mukaddes Ateş, Fulya Arıbakışlılar Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.


• 1 Şubat 13.00’te Meraklı Penguenlerİstanbul Çocuk Sanat’ın yorumu ile küçük sanatseverler ile buluşuyor.
Buz dağlarında kaybolan arkadaşlarını arayan meraklı penguenlerin yolda karşılaştıkları zorluklar, maceralar komik bir dille anlatılmaktadır. Oyunda doğal dengenin korunması ve çevre bilincinin geliştirilmesi ana mesajlar olarak verilmektedir. Oyunumuz müzikli çocuk oyunu olup 1 saat sürmektedir. 3+ yaş grubu için uygundur. Yazan ve Yöneten: Tevfik Tunga Oyuncular: Metin Kurt, Özlem Vardar, Özgül Soydaş, Mukaddes Ateş, Fulya Arıbakışlılar, Gülşah Kağan, Başak Şamlıoğlu Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.


• 2 Şubat 13.00’teKaplumbağa İle Tavşanİstanbul Çocuk Sanat’ın yorumu ile minik izleyiciler için sahnede!
Ormanda herkesi geçebileceğini iddia eden Tavşan, düzenlenen yarışmada şaşkınlığa uğrar çünkü yarışmalar sadece hız yarışması değil yetenek yarışmasıdır. Kaplumbağa, Tavşan ve arkadaşlarının macerası komik bir dille anlatılmaktadır. Oyun müzikli çocuk oyunu olup 1 saat sürmektedir. 3+ yaş grubun için uygundur. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 3 Şubat 13.00’te Aslan Kraliçe Barki Misler Ülkesinde, Tiyatro Alkış’ın katkılarıyla miniklere çevre bilincini aşılayan keyifli bir oyun…

MİSLER ÜLKESİ Kahraman kedi Barki, Dünyayı çöplerden kurtarmak için Misler Ülkesine doğru yola koyulur. Çünkü Misler Ülkesinde bütün çöpler tekrar işe yarar hale getirilmektedir.

Yolda pet şişeye rastlar. Pet şişe kapağı daha açılmamış bir sudur. Kapağı açılmadığı sürece çöp olmayacağını düşünür. Ama çöp görevlileri onu çöp kamyonuna atmak isteyince Barki ile birlikte saklanıp kurtulur. Barki Misler Ülkesini Pet şişeye anlatır ve beraber yola koyulurlar.
İkinci sahnede korkan ve içilmiş bir Kutu Kola’ ya rastlarlar. Korkmasının sebebi etrafındaki bütün çöplerin çöp kamyonuyla gitmesidir. O bir çukura düştüğü için kurtulmuştur. Çöp olmak istememektedir.

Barki ve pet şişe bir şarkıyla Misler Ülkesinin amacını anlatır. Üçü de yola koyulur.
Üçüncü sahne de ise yarı beline kadar toprağa gömülü çok eski bir vişne suyu kutusunu görürler. Yıllardır oradadır, çok yaşlanmıştır. Kimse onu görmediği için her şeyden umudunu kesmiştir. Barki ve arkadaşları O’na yardım edip topraktan çıkarırlar. Misler Ülkesini anlatırlar. Vişne suyu kutusu zor yürümesine rağmen arkadaşlarının yardımıyla Misler Ülkesine doğru yola koyulur.
Dördüncü sahnede, sahnenin ortasında bir ağaç vardır. Kahramanlarımızın elindeki haritanın yolu buraya kadardır. Bundan sonrasını bu konuşan, şarkı söyleyen ağaca sormak zorunda kalacaklardır. Ağaç ise gerçekten oraya gitmek istediklerini öğrenmek için kahramanlarımızı bir sınavdan geçirir. Sınavı başaran Dörtlü adresi ağaçtan öğrenip tekrar yola koyulur ve Misler Ülkesine Ulaşırlar.Son sahnede pet şişe, kutu kola ve meyve suyu kutusunun geri dönüşümünü görürüz.. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.


• 4 Şubat 13.00’de Bal Arısı Tiyatro Alkış’ın katkılarıyla LGOSM’de minik seyircisini bekliyor.
Dünya çölleşmiş, hiçbir yerde çiçek, ağaç ve neredeyse hiç bir canlı kalmamıştır nedeni ise Elektronik atıklarıdır. Bal arısı Şibal ve Habal bir çiçek bulup yok olmakta olan doğayı yeniden canlandırmak için bir çiçek aramaktadırlar ama bir türlü istedikleri çiçeğin nerede olduğunu bilen bir kimseye rastlayamazlar. Aralarına balı çok seven Balyok adında ayı da katılır ve o sırada teknoloji atık dağın tepesinden bir televizyon düşer ve içinde kalmış az enerji ile aradıkları çiçeğin yerini söyler. Bakalım Kahramanlarımız çiçeği bulup tekrar doğamızı eski durumuna getirebilecekler mi?. Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

• 5 Şubat 13.00’tePamuk Prenses ve Yedi CücelerTiyatro Alkış’ın yorumu ile küçük sanatseverler ile buluşuyor


Grimm kardeşlerin (Jacob Grimm 1785–1863 ve Wilhelm Grimm 1786–1859) en bilinen eseri olan Pamuk Prenses ve Yedi cüceler, 18 yüzyılda yazılmasının vermiş olduğu pedagojik hatalardan ayıklanmış ve Oktay Şenol tarafından günümüze uyarlanmıştır.Dünyaca ünlü bu muhteşem masal şimdi Tiyatro Alkış farkıyla günümüze uyarlandı. Çocuğunuza defalarca okuduğunuz bu masalı yakından görmek istemez misiniz? Güzeller güzeli Pamuk Prenses’i, sevimli yedi cüceleri, yakışıklı prensi, kötü kalpli cadıyı ve tabii ki şaşırtıcı sihirli aynayı…


"Çocuklarınızın psikolojisine göre uyarlanmış bu oyun, sizleri hem eğlenceye hem de masalların gizemli dünyasına çağırıyor. Kaçırmayın!” Bilet fiyatı 25TL’dir. Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Doğa Yürüyüşü

Doğa Yürüyüşü
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında, bugün sizi daha hassas kılan durumlar olabilir. Olaylar karşısında kabullenme gerekebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında, bugün gelecekle ilgili beklentilerinizde fedakarlıklar gündeme gelebilir. Arkadaşlarla daha fazla paylaşım olumlu.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında bugün kendinizi huzursuz ve çift fikirli hissedebilirsiniz. Hem eve, ailevi konulara hem de kendi isteklerinize yönelmek gerekebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında uzaklarla ilgili konularda değerlendirmeler ve sizi daha düşünceli kılan koşullar var. Başkalarından daha çok şey öğrenebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında kişisel gücünüzü test eden hassas durumlar gündeme gelebilir. Psikolojik açıdan daha güçlü olmaya bakmalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında, eşinizle ilgili gelişmeler ya da ilişkiler önem kazanmakta. Bu alanda karşınızdakilere karşı daha duyarlı olmaya bakmalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında bugün sizi meşgul edebilecek, yorabilecek durumlar ya da bazı şanssızlıklar gündeme gelebilir. Olayları kendi akışına bırakmanız daha faydalı olacak.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında bugün aşkta ya da sevdiklerinizle ilgili bir konuda bir şeyler paylaşmak önem kazanıyor. Kendinizi daha fazla anlatma ihtiyacı içindesiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında bugün ailevi konulara, sevdiklerinizle ilgili sizi bağlayan konulara zaman ayırabilirsiniz. Aynı zamanda kendi iç dünyanıza dönmek de mümkün.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında bugün kardeşlerle, yakın çevrenizle daha ilgili olabilir, yeni haberler alabilirsiniz. Düşüncelerinizi olumlu kılmaya gayret etmelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Balık burcunda dolunay etkisi altında bugün maddi durumunuz hakkında düşünmek ve parasal konulara zaman ayırmak yararlı olacak. Aynı zaman yeni bir destek arayışı içinde olabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Burcunuzdaki dolunayın etkisi altında bugün kişisel ilişkiler ve düşünceler özellikle hassas olabilir. Yeni bir adım atmadan önce karşılıklı düşünmek gerekiyor olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber