En yaygın 12 burun tipi

Burun, yüzün dudakları, yanak ve gözlerle ilişkide olması nedeniyle estetik algımızın oluşmasında önemli bir yer tutar. Bu yüzden fabrika yapımı bir burun değil, yüzünüze uyan burun tipini tercih etmelisiniz.

En yaygın 12 burun tipi

Nasıl bir burun istiyorsunuz? Romalı mı, Yunan mı, kalkık burun mu? Estetik Cerrah Op. Alper Mete Uğurlu, en yaygın 12 burun şekli hakkında şu bilgiyi verdi:

Kalkık burun

Ünlü burnu da denir, tam olarak sahip olmak istediğiniz burundur. Burun kemerinde bir çukur ve burun ucunda hafif bir yuvarlaklık vardır. Emma Stone gibi ünlüler bu burun tipinin daha da çok tercih edilmesine yol açtılar. Plastik cerrahlara burun biçimlendirme ameliyatı için bilişim sistemi.

Michael Jackson'ın burun plastik cerrahisinde olduğu gibi aşırıya kaçabilir, ancak bu tür anomalilere rağmen üst düzey işlemeli rinoplasti cerrahları ünlü burnu sanatında son derece ustanın olmuşudur. Emma Stone gibi, İngiliz Aktris Carey Muligan'ın da kalkık burnu meşhurdur. İnsanların yaklaşık yüzde 13'ü, bu tip buruna sahiptir.

En yaygın 12 burun tipi

Romalı burnu

Yunan burnuna daha az benzer olan Romalı burnu, eski Roma heykelleri yüzlerin çoğunda görüldüğü için bu vardır. Romalı burnu, yüzde biri doğru ilerleyen hafif kavisli yapısı ile kendini gösterir. Gösterişli burun kemeri hafif çıkıntılı ya da eğiktir.

Bu Avrupalı Romalı burnu taşıyan ünlüler arasında Ryan Gosling ve Tom Cruise gösterilebilir. Romalı burnu taşımaktadır.

En yaygın 12 burun tipi

Eğri burun

Bu burun tipi, dipte az ya da çok bir eğrilikle beraber kırık bir dış görünüşe sahiptir. Burun estetiği (rinoplasti) için en çok talep edilen şey Barbra Streisand'ın gençlik yıllarında burnunda da göze çarpan bir eğrilik vardı, ancak daha sonra rinoplasti ile bunu düzelttirdi.

Hokka burun

Kimi zaman, Aktris Helen Mirren'in burnuna atfen “Mirren” olarak da adlandırılır. Keskin hatlı, ince ve sivri bir görünüme sahiptir. “Mirren”, küçük, düzgün ve eğimli siluet, hafif kalkık bir burun ucu ile son bulur.

Daha yumuşak ve yuvarlak hatlı ''ünlü burnu''ndan keskin görünüşü ile ayrılır.

En yaygın 12 burun tipi

Kartal burun

Burun kemeri göze çarpacak şekilde ve eğridir, adını kartal ve diğer yırtıcı kuşların eğik gagdikten sonra. Kartal burnu, gaga burun ya da şahin burnu diye bildin ve de bilinir ve güçlü profili olan yüzlere göre değer değer bir özellik katar.

Adrien Brody, Barbra Streisand'ın da aralarında olduğu sırada ünlüler kartal burunları ile tanınırlar. İnsanların yüzde 4.9'u kartal burunludur.

En yaygın 12 burun tipi

Yunan burnu

“Düz burun” olarak da adlandırılan bu burun tipi, çarpık burunlu bizlerin büyük kıskançlığını da çeker diyebiliriz. Bu tür burunlar üzerinde değer ayarlanmış düzgün burun köprüsü ile göze çarpar. Hiçbiri çıkıntı, girinti, çarpıklık bulunmaz ve adını yüzyıllarca önce yaptım Yunan tanrılarının kusursuz şekilde düzgün olan heykellerin burunlarından alıyorlar.

Yunan burnuna sahip olan bir ünlü olarak Jennifer Aniston'ı gösterebiliriz. Baba tarafından ikinci nesil Yunanlı olan Jennifer Aniston'ın babası Yunan asıllı aktör John Aniston da taşıdığı Yunan burnu ile dikkat çekiyor. Prenses Kate Middleton da Yunan burnu için iyi bir örnektir. İnsanların sadece yüzde 3'ünde Yunan burnu vardır.

En yaygın 12 burun tipi

Nübyan burnu (Kuzey Afrikalı burnu)

Uzun bir burun kemiği ve genişçe burun kanatları Nübyan burnu adı verilen ve bu tip buruna Afrika kökenlilerde rastlanır. Nübyan burnu olanlarda, burun kanatlarını daralttırmak içinplastik cerrahiye başvuruyorlar.

Beyonce, Gabrielle Union ve Michael Ealy gibi Nübyan tipi burunların düzeltilmesi mümkün düşünsek de.

En yaygın 12 burun tipi

Doğu Asya burnu

Ülkeden ülkeye değişse de Doğu Asya burnu, küt uçlu, ince ve düz şekil ile ayırt edebilirsiniz ve Doğu Asya ülkelerinden gelenlerde de en yaygın görüntüler burun tipidir.

Nixon burnu

ABD'nin 37. Başkanı Nixon'ın burnunun ikonik planı dağdığı için adını ondan alan bu burun şekli, en az rastlanan burun tipidir.

Bu çıkıntılı burun tipi, ucu genişleyen aşağı doğru kıvrılan düz bir burun kemiği ile ayırt edilir. Nüfusun yüzde birinden daha az bir yerde Nixon burnu olduğu belirtilir.

Soğan tipi burun

Nüfusun yüzde 0.5'inden az bir bölümü, yuvarlak eğimli ucu ile bir doğru soğanımsı bir görünümü olan, burun ucunda yuvarlak bir siluete sahip olan burun tipine sahiptir.

Bu kitap buruna sahip en ünlü kişilere örnek olarak Bill Clinton ve Avustralyalı aktör Leo McKern. Bu dilim şeklindeki burun derinliği çizgi film ve çizgi filmlerde abartılı şekilde kullanılır.

En yaygın 12 burun tipi

Karma tipte burunlar

Teknik olarak başlı başına özel bir şekil olmasa da karma tipte burun, çeşitli burun tiplerini farklı bir silüet altında toplar. Dikkatinizi çekmiş, bazı ünlüler burun karakterleri anlatılırken iki farklı grupta yer alıyor. Bu da zengin ve bilinen burun şekillerini tek bir kategoriye yerleştirmenin gerekliliği bilgisini.

Barbra Streisand, rinoplastiden önce eğri burun ile kartal burnun bir arada insanlar için iyi bir örnektir. Karma tipte burnu olan insanlar kar tanesi gibidir, aynısından bir tane daha bulmak imkansıza yakındır.

Etli burun

Tipik bir şekilde etli burun, geniş bir doğru çıkmış görünümü ile anlaşılır. Kemikli değil de etli ve yağlı bir yapısı vardır, sevimli görünebilir. Albert Einstein'ın yanı sıra Prens Philip ve Mark Ruffalo gibi pek çok ünlü de etli buruna sahiptir.

En yaygın 12 burun tipi

En çok tercih edilen burun tipleri

Romalı burnu, kalkık burun ve Yunan burnu

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Elbise-Çizme Kombini

Elbise-Çizme Kombini
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Gün içinde ailenizle ilgili konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Geçmişte kalan fakat sizi duygusal olarak rahatsız eden olaylar gündeminize gelebilir. Kendi içinize yönelebilirsiniz. Bireyselliğiniz ön plana çıkabilir. Öğleden sonra işlerinizde tamamlanması gereken ertelediğiniz konulara ilgilenebilirsiniz.  Akışta kalın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün hayatınızda önem verdiğiniz konularda en iyisini yapmak için çaba gösterebilirsiniz. Gün içindeki hareketlilik sizi biraz yorabilir. Yakın çevrenizde olan olaylara kayıtsız kalamayacağınız zamanlar var. Ticari görüşmeler önem kazabilir. Bazı konularda kısıtlandığınız hissedebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda işlerinizde yavaşlama yaşayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde maddi kaynaklarınızla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda mücadele etmeniz gerekebilir. Gelecek yönünde yeni planlamalar yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda işlerinizdeki aksilikler keyfinizi kaçırabilir. Kişisel becerinizle işlerinizi yoluna koyabileceksiniz. Çevrenizdeki kişilerden destek alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konular gündeminizi meşgul edebilir. Gün içindeki sıkışıklıklardan olumsuz etkilenebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sorumlu olduğunuz işlerde yavaşlamalar meydana gelebilir. Bazı işlerinizi ertelemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Yeni planlamalar için uygun zamanlar değil.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün bilemediğiniz konularda daha fazla çaba sarf edebilirsiniz. Uğraştığınız işlerinizde sorumluluklarınız artabilir. Planlarınızda değişiklikler olabilir. Gün içinde işlerinizde sıkışıklıklar meydana gelebilir. Duygusal anlamda yaralandığınız konular gündeme taşınabilir. Kendi iç dünyanıza dönmek isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gelecek planlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda en iyisini yapmak için çaba göstereceğiniz zamanlar var. İlerleyen zamanlarda planlama hatalarından kaynaklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla zaman geçirmek size iyi gelecektir. İşlerinizi toparlamak için destek alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün iş hayatınızdaki gelişmeler gündeminizi meşgul edebilir. Başarı için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. İlişkileriniz önem kazanabilir. Hırslı bir gündesiniz fakat öğleden sonra işlerinizde yavaşlamalar meydana gelebilir. Planlarınızdaki değişiklikler sorumlu olduğunuz konularda aksamalar meydana getirebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni konular dikkatinizi çekebilir. Akademik konularla ilgilenebilirsiniz. Bazı konularda özgür olmak isteyebilirsiniz. Bir yandan kısıtlandığınızı da hissedeceğiniz zamanlar var. Yabancılarla ilgilenebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizde zirvede kalmak için çok mücadele etmeniz gerekebilir. Gelecek yönünde yaptığınız planlarda iptaller meydana gelebilir. Gün içinde akışta kalmaya özen gösterin.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün size kriz yaratan konulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Mali konularla ilgili yenilenme içine girebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde daha fazla mücadele gerektiren durumlar sizi endişelendirebilir. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar oluşabilir. İlerleyen saatlerde işlerinizi ve kafanızı toparlamak için boş vaktiniz olacaktır.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Geleceğinizle ilgili konularda eşiniz ile birlikte hareket etmeniz gereken bir gündesiniz. Öğlen saatlerinde planlarınızda değişiklikler olabilir. İkili ilişkilerinizde tepkilerinize özen göstermeniz gerekebilir. Sorumlu olduğunuz işlerde hırslı davranabilirsiniz. Bazı konuları da ötelemeniz gerekebilir. Rutin işlerinizi tamamlamanız için uygun bir gündesiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızla ilgili konular bugün gündeminizi meşgul edebilir. Sizi yoran konulara karşı dikkatli olmanız gerekebilir. Bazı konularda kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. İşlerinizde yavaşlamalar söz konusu olabilir. Eskide kalmış tamamlanmamış işlerinizi bitirmeniz için uygun bir gün olabilir. Çalışma arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz işlere yönelebilirsiniz. Duygusal yaralanmalar söz konusu olabilir. Kendinizi dizginlemek isteyebilirsiniz. Bazı konularda kolayca risk alabileceksiniz. Bugün değişen planlarınız size zor anlar yaşatabilir. İşlerinizde aksamlar meydana gelebilir. Sevdiklerinize zaman ayırabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber