Evde çubuklu oda parfümü nasıl yapılır?

Hem dekoratif görüntüleriyle hem de doğal olmalarıyla dikkat çeken bambu çubuklu oda parfümlerini evinizde kendiniz hazırlamak ister misiniz? İşte, evinize hoş kokular getirmek için kolay ve ekonomik bir çözüm: evde çubuklu oda parfümü yapımı

Evde çubuklu oda parfümü nasıl yapılır?

Odanızın bir köşesine konumlandıracağınız bambu çubuklu oda parfümlerinin yapımı oldukça kolay. Sadece araştırıp bulmanız gereken bir kaç malzemesi var. Ki bu malzemeleri de nerelerden temin edebileceğinizi sizinle paylaşacağız. Hazırlayacağınız bambu çubuklu oda parfümlerinde dilediğiniz doğal yağları kullanmaksa ayrı bir keyif!

Çubuklu oda parfümü için gerekli malzemeler:

- 100 ml’lik bir şişe (bitmiş parfüm şişelerinizi kullanabilirsiniz.)

- 1 yemek kaşığı etil alkol ya da izopropil alkol (bu kokunun çubuklardan yayılması için gerekli) (eczanelerden temin edebilirsiniz)

- 10-15 damla kadar, tercihinize bağlı olarak kullanacağınız esansiyel yağ (tek bir yağ kullanabileceğiniz gibi birkaç yağı da karıştırabilirsiniz)
- Su
- 4-6 tane ince bambu çubukları (çiçekçilerden bulabilirsiniz)

Çubuklu oda parfümü yapılışı:

1. Bir bardağın dörtte biri kadar suyu çubuklu oda parfümü için kullanacağınız şişeye koyun.

2. Ardından bir yemek kaşığı etil alkolü ilave edin.

3. Tercih ettiğiniz essansiyel yağ veya yağlardan 10-15 damla ekleyin.

4. Şişenizdeki bu karışımı, kapağını kapatıp az biraz çalkalayın.

5. Bambu çubukları yerleştirin.

Ve işte çubuklu oda parfümleriniz hazır. Bambu çubuklarını birkaç günde bir ters çevirerek kokunun yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

PembeNar Özel

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Parti Akşamı

Parti Akşamı
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber