Pilise Yine Sahnede!

İçinde bulunduğumuz sezonda, başta metalik etekler olmak üzere, birçok farklı modelde keyifle kullandığımız piliseler, önümüzdeki sezonda da yepyeni tasarımlarla karşımıza çıkmaya hazır. Milano moda haftasında öne çıkan ve sezonun ipuçlarını veren anahtar parçalar arasında ilk sıralarda yer alan pilise modelleri, gündüzden geceye uzanan zengin seçkisiyle göz kamaştırıyor.

Şık Abiyeler Şimdi Daha Feminen!

Vücudu kusursuzca saran ve kadınsı çizgileri vurgulayan pilise tasarımları, yeni sezon abiyelerde de sıklıkla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Pilisenin kendine has esnek dokusu, hem dar hem de dökümlü kıyafetleri büyüleyici bir güzelliğe dönüştürüyor. Kıvrımlı ve biraz da nostaljik dokusu, piliseyi alabildiğine romantik bir havaya büründürüyor. Maksi boy etekleri havalı bir görünüme dönüştüren pilise stili, abiyelerde bu sezon elbiselerin hemen hemen her bölgesinde kullanılıyor. Tepeden tırnağa piliseli abiyeleri taşımaya şimdiden hazırız. Her yönüyle dişi ve kadınsı bir çizgiye sahip olan pilise, günün her saatinde şıklık ve zarafetinize eşlik etmesi için, kusursuz bir seçim.

Yeni Sezon Renkleri ile Tasarlanmış Büyüleyici Modeller!

Sezon moda trendlerinin canlı neon renklerinin yanı sıra, 80'lerin pastel renklerinden de ilham aldığını artık biliyoruz. Son defilelerde öne çıkan renkler, tüm bu renk karnavalının nasıl olacağı hakkında bize önemli ipuçları bıraktı. Bebek mavileri, tatlı krema renkleri ve pembenin en yumuşak tonları, yeni sezonda romantik bir biçimde sahneye çıkıyor. Pilise stilinin kumaşlara uyarlanması için, kumaşın dokusunda bir miktar polyester ve kumaşı katlanmaya elverişli kılan materyallerin de yer alması gerekiyor. Bu nedenle, şifonlar, organze ve saten kumaşlar, pilisenin en kusursuz göründüğü kumaş çeşitlerini oluşturuyor. Bu kumaşlarla tasarlanmış ve yeni sezonun pastel renklerini içeren tasarımları, yeni koleksiyonlarda sıklıkla göreceğiz.

Pilise Yine Sahnede

Ünlü Tasarımcılardan Göz Alıcı Koleksiyonlar

Jean Paul Gaultier, Moschino ve daha birçok markanın tasarımları, hem piliseler hem de sezonun trend tasarımları olan kabarık omuzlarla hazırlandı. Göz alıcı modellere sahip abiyeler, özel gecelerin ihtişamına yakışır renklerle ve aksesuarlarla büyüleyici ve çok havalı görünümler kazandı. Yeni sezon defilelerinde görünen o ki, ünlü tasarımcılar yeni sezonda göz kamaştıran koleksiyonlarını, adeta tüm trendlerin avantajlarından bir arada yararlanarak ortaya koymuşlar. Podyumda yürüyen mankenlerin üzerinde taşıdıkları elbiselerde, aynı anda hem piliseleri, hem kabarık omuzları hem de payetleri bir arada görmek mümkün.

Filiz ADAR

Blog: decocosh.blogspot.com

Instgrm: @decocosh