Moda dünyası geçtiğimiz sezondan bu güne hala çarpıcı hayvan baskı desenlerin furyası ile çalkalanıyor. Yılan, leopar, zebra desenleri derken içinde bulunduğumuz sonbahar/ kış sezonunda yeni bir canlı deseni daha moda dünyasına yüksek volume giriş yaptı; Cow-Print!

Masum ama Cüretkar

İnek derisindeki doğal desenlenden ilham alan cow-print akımı, elbiseden ayakkabıya, çantadan dış giyim ürünlerine kadar her türlü materyalde kendini gösteriyor. İnek baskılar, sevimli ve şirin ineklerden ilham alınarak tasarlanmış bir desen olsa da bununla birlikte cüretkar havasıyla da dişiliği ön plana çıkaran bir illüzyon yaratıyor. Farklı renklerle tasarlanmış cow-print desenler, bazen küçük lekeler bazen de dev yamalar halinde karşımıza çıkıyor. Hem gündüz hem de gece kıyafet seçiminde tercih edebileceğiniz cow-print baskılar, ünlü modacıların birbirinden şık tasarımlarında boy gösteriyor.

İnek Desenleri Nasıl Kombinlenir?

Gardırobunuza bu sezon mutlaka eklemeniz gereken cow-print desenli ürünleri, düz renkli parçalar, deri ve süet detaylı tasarımlarla birlikte kullanabilirsiniz. Hayvan baskılı desenlerin bir çoğunda olduğu gibi, inek baskısı desenler de deri, süet ve nubuk materyaller ile tasarlanmış parçalarla kusursuz birliktelikler oluşturuyor. Tek bir parçayı cow-print baskılı ürünle tercih ederek seçtiğiniz kombini daha dingin ve göz yormayan bir biçimde tasarlayabilirsiniz. Daha çarpıcı ve iddialı bir görünüm için tepeden tırnağa cow-print baskı ile tasarlanmış elbise, tulum gibi büyük alanlı parçaları da seçebilirsiniz. Yalın bir kombini, cow-print baskı ile tasarlanmış çanta, ayakkabı, çizme gibi aksesuarlarla tamamlayarak yeni trendleri yakından takip edebilir ya da küçük bir kemer detayı ile zarif bir mesaj verebilirsiniz.

Yeni sonbahar / kış sezonunda modanın yeni trendlerinden en taze haberleri almak için, takipte kalın…

Sevgiler tüm kalbimle...

Filiz HAS

Instagram @me.filizhas

Blog: decocosh.blogspot.com