Hangi yoga merkezine gidelim?

Yoğun çalışma temposunun getirdiği talep ile açılan yoga merkezleri günden güne artarken biz de yogaya yeni başlamak isteyenler için İstanbul ve Ankara’da bulunan yoga merkezlerini araştırdık.

Hangi yoga merkezine gidelim?

Son dönemlerin en gözde ruhsal arınma ve spor trendlerinin başında gelen yoga, çağlar boyu birçok kişinin ruh ve beden sağlığına kavuşmasını sağladı.  Bir bilim dalı ve felsefi bir öğreti olarak da kabul edilen yoga, günümüz metropol hayatında stresi yenebilmenin ve vücudun dengeye ulaşabilmesinde en önemli egzersiz şekillerinden biri. Yoğun çalışma temposunun getirdiği talep ile açılan yoga merkezleri günden güne artarken biz de yogaya yeni başlamak isteyenler için İstanbul ve Ankara’da bulunan yoga merkezlerini araştırdık.

Quantum Yoga Merkezi / Şişli / İstanbul

Quantum Yoga Merkezi,  2008 yılında İstanbul’un iş yaşamının kalbinin attığı Şişli semtinde açıldı. Yogi Master  Mustafa Şanalan ve ekibi eğitiminde gerçekleştirilen yoga eğitimleri, kişinin bedensel bağışıklık sistemini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyerek, farkındalık gözlemini yükseltiyor.

Reiki ve diğer yoga uygulamalarından uzak durduklarını belirten Mustafa Şanalan, kişilere kendi enerjilerini ortaya çıkartabilmenin yollarını öğrettiklerini vurguluyor.

Hangi yoga merkezine gidelim

 Ücret:

 4 ders / hafta,  16 ders / ay,  Ücret: 150 TL /Ay.

 Adres:

 Hürriyet Mah. Engin sok. No:4 Kat: 1 Şişli/ İstanbul

Tel: 0 212 291 08 05

 Cihangir Yoga/ Cihangir/ İstanbul

Yıllık Yoga Hocalık Eğitimleri sunan Cihangir Yoga,  Zeynep Aksoy, David Cornwell ve Rebekka Haas Çetin tarafından, kurulmuş. Cihangir Yoga, Independent Yoga Network tarafından yoga eğitimi ve hoca yetiştirmesi standartlarıyla yurt dışı standartlarına uyması ile tanınıyor. Haftada 70 derse katılım fırsatı yanında Yaz kampları, Özel Dersler, Masaj ve Pilates sunan Cihangir Yoga, yurt dışından yoga uzmanları ile kurslar da düzenliyor. İşte fiyatları:

Hangi yoga merkezine gidelim

 İlk defa başlayanlar için

-10 gün sınırsız üyelik 50 TL -10 ders 100 TL -1 yıl üyelik 12 taksitle ayda 83 TL

-Zeynep Aksoy'un hocalık eğitiminden mezun yeni hocalarla dersler 5 TL

 Adres:

Meclisi Mebusan Yokuşu No: 15 Plato Film Okulu, 4. kat (Namık Kemal İlkokulu Karşısı) Cihangir, Beyoğlu İstanbul

 Tel: 0 212 243 19 93

 Kaivalya Yogashram Göztepe/ İstanbul

Temeli 1989 yılında atılan, Kaivalya Yogashram,  İstanbul Anadolu yakasının geleneksel yoga çalışması yapan ilk ve en eski merkezi. Kaivalya Yogashram, Çiftehavuzlar’da başladığı yoga yaşamına 2002 yılında Bağdat Caddesi üzerinde devam etmeye başlamış

 Yalnızca yoga çalışmalarına yer verilen merkezde,  bir görüşün veya dış kaynaklı kurum ya da kuruluşun prensipleri değil, tüm ekollerden faydalanılarak geleneksel yoga yöntemlerinin analizi yapılıyor. Eğitmenleri arasında,  yılların tecrübeli ve Türkiye’nin ilk diplomalı yoga çalıştırıcılarından olan .Ersin "Ananda"Saran ve Mihrimah bulunuyor.

Hangi yoga merkezine gidelim

Kaivalya Yogashram'da çalışmalar, yoga felsefesini, kişinin varlıksal yapısının potansiyel mükemmelliğine ulaştırmak, Yoga'yı gündelik yaşam içine yerleştirmek, sağlıklı bir beden ve mükemmel bir zihin yapısına ulaşmak adına yapılıyor. Kişisel gelişimin mükemmel yolu olan yoganın doğasına uygun olarak, dinsel öğretilere ise yer verilmiyor.

 Ücret:

 Bir seanslık katılım 30.-TL Haftada 1 çalışma 100.-TL (ayda 4 çalışma)  Haftada 2 çalışma 120.-TL (ayda 8 çalışma)

 Haftada 3 çalışma 140.-TL (ayda 12 çalışma) Yoga Sınırsız Katılım 200.-TL

 Adres:

Bağdat Caddesi  No:256/3 Göztepe İstanbul

Tel: 0 216 355 09 97

 Before After Sağlıklı Yaşam Ve Spor Merkezi Çankaya/ Ankara

Before After Sağlıklı Yaşam Ve Spor Merkezi 2 fizyoterapist (Fzt.Zeynep Baş ve Fzt.Tuba Küçükarslan) tarafından 2008 Ekim ayından beri faaliyet gösteriyor. Hizmetleri arasında Hypoxi Training, pilates, hamile pilatesi, yoga, çocuk yogası, personal trainig, her türlü hastalığa yönelik egzersiz programı, fizik tedavi, operasyon öncesi ve sonrası rehabilitasyon ve egzersiz eğitimi, manuel terapi, lenfödem tedavisi, cilt bakımı, vücut bakımı, kişisel bakım, klasik masaj,aromaterapi rahatlama masajı,selülit masajı yer alıyor.  Kısa zamanda Ankara’nın tercih edilen yoga mekanların biri olan merkezde, yoga, ve çocuk yogası derslerine yogi Pınar Ünlüsoy giriyor.

Hangi yoga merkezine gidelim

 8 Seans -160 TL

Adres:

Hilal Mah. Cezayir Cad. No:12/B Yıldız/ Çankaya Ankara

Tel: 0 312 442 34 64

 Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezi Gaziosmanpaşa/ Ankara

 2001 yılında faaliyete geçen  Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezi yoga, meditasyon, konsantrasyon, reiki ve yoga felsefesi Bhagavad-Gita gibi hizmetler sunuyor.Merkezlerinde stres ve hastalıklara yol açan düşünceleri ortaya çıkararak kişinin kendisini daha iyi tanımasını sağlıyor, kişisel gelişim platformunda hoşgörü, alçakgönüllülük ve başkalarını onurlandırmanın önemini anlatarak bilinç yükselmesine yardımcı oluyorlar.

Hangi yoga merkezine gidelim
Hangi yoga merkezine gidelim

Ayrıca, Antalya’da kurdukları  Seva Ashram adını verdikleri Yoga Çiftliği ile, sessiz doğal huzurlu bir köy ortamında yoga- meditasyon tatilleri ve doğa gezileri de sunuyorlar.

 Ücretler:

   Aylık : 90 TL - ( haftada bir gün 1,5 saat )  8 Seans Bedeli: 130 TL - 130 YTL ( haftada 2 gün )  12 Seans: 160  TL - 160 TL ( haftada 3 gün )

   Yoga Eğitmenliği: 1.500 $ ( 40 saat ) Özel Yoga Seansı :  200 TL (4 Seans)   Gençlik ve Sağlık Yogası : 110 TL (4 Seans)

   Çocuk Yogası : 90 TL ( 4 Seans)   İlk Seans Ücretsiz

 Adres:

 Karaca Sokak 26/1 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: 312 442 82 26-0 312 240 13 09

 Hariom Yoga Merkezi, Kadıköy/ İstanbul

 Hariom Yoga Merkezi, ülkemizde yoganın bir kültür olarak benimsenmesi doğrultusunda çalışmalar yapmak üzere kurulmuş. Bu bağlamda; düzenli yoga dersleri meditasyon, asanalar, derin gevşeme ve nefes alıştırmalarını kapsayacak şekilde devam eden merkez, Kalamış'ta sessizlik ve yeşillikler içinde yoganın keyfini çıkarma şansı sunuyor. Yaz ve kış gerek Kalamış Parkı'nda gerekse ormanlık bölgelerde de grup olarak yoga yapma olanağı sunan Hariom Yoga Merkezi,  Midilli, Datça, Karpathos, Luang Prabang, Kerala, Orleans, Pokhara gibi dünyanın değişik yerlerinde de başka ülkelerden katılan yoga dostları ile yoga yapma olanağı veriyor.

Hangi yoga merkezine gidelim

 1 Ders 30 TL 4 Ders 100 TL 6 Ders 120 TL 8 Ders 150 TL 12 Ders 180 TL

 Adres:

 Rüştiye sok. Rüştiye çıkmazı Şafak Apt. No: 42 D: 2 Kızıltoprak/Kadıköy

Tel: 0 216 414 69 86

 Yoga Academy Etiler/ İstanbul

 2001 yılında Prof. Dr. Akif Manaf tarafından kurulan Yoga Academy’nin amacını, Manaf şöyle açıklıyor: "Yoga Academy'nin amacı, yoga eğitimini bilimsel bir şekilde gerçekleştirmek, yoga tekniklerini olduğu gibi vermek, insanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını geliştirmek ve spiritüel evrimine yardım etmek."

Hangi yoga merkezine gidelim

  “Yoga doğru yaşam ilmidir ve insanoğlunun günlük hayatında uygulaması için verilmiştir. Yoga insanın bütün yönlerini; bedensel, zihinsel, duygusal, sinirsel, psikolojik, enerjitik ve spiritüel yönlerini olumlu şekilde etkilemektedir” diyen Yogaçarya Akif Manaf’ın sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ilgiyle takip edilen 6 kitabı da bulunuyor.

 İstanbul (Etiler, Maçka, Kadıköy, Yeşilköy), Ankara, İzmir, Bodrum (2 şube), Ayvalık ve Yalova olmak üzere, Türkiye’de 10 merkezi bulunan ve 2 yeni merkezi de kurulma aşamasında olan Yoga Academy, yogaya yeni başlayan ve yogaya gönül vermişler için iyi bir tercih  olabilir.

Ücretler:

Ankara:

 Tek ders: 20 TL  4’lü ders paketi: 70 TL  8’li ders paket: 130 TL  Sınırsız paket: 160 TL’dir.

İstanbul fiyatları şöyle:

Tek ders: 40 TL 4’ lü ders paketi: 130 TL 8’ li ders paketi: 240 TL Sınırsız ders paketi: 280 TL (Tek şubede geçerlidir.)

 Adres :

 İhsan Aksoy Sok. Fulya 2 Apt. D.1 Çamlık - Etiler - İstanbul

Tel: 0 212 265 23 54

 Alper Sok. 14/2 Çankaya - Ankara

Tel: 0 312 442 75 05

 Girne Caddesi No:8 Daire:3 Karşıyaka İzmir

Tel: 0 232 323 34 17

 Homepilates Studio Çankaya/ Ankara

 Özge Usluel Diril ve Tuğba Usluel Deniz tarafında açılan pilates ve yoga merkezi Homepilates Studio ile  Başkent Ankara  profesyonel bir spor merkezi kazanmış. Dönemin trendy fitness sistemi olan pilates, ve ruh- beden sağlığını üst düzeyde tutmaya yardımcı olan yoga programlarıyla, bir çok kişinin beğenisini kazanmış. Sağlıklı ve rahat bir ortamda, profesyonel ekibin yönlendirmesiyle yapacağınız yoga ve pilatesin tam olarak amacına ulaşması için gerekli detaylar ve donanım çok iyi bir şekilde hazırlanmış.

Hangi yoga merkezine gidelim

 Adres:

Birlik Mah. 7. Cadde 78. Sokak 24/9 Çankaya / Ankara

Tel:  0 312 496 05 50

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Beyaz Gömlek Zarafeti

Beyaz Gömlek Zarafeti
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Bugün kendinizi ifade ederken duygusal abartılar yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelebilir. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Bugün sanatsal aktivitelerle gününüzü değerlendirmek isteyebilirsiniz. Birkaç gündür ilgilendiğiniz işlerinizi tamamlamakla uğraşabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Aileye ait konularda duygusal baskı hissedebilirsiniz. Özgürlük isteği içinde olacağınız zamanlar var. Güven aradığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Geçmişinizden gelen bazı konularla ilgilenebilir ve bunların tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde bireysellik içinde yeni fikirlere açık olabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde iletişimden kaynaklı sıkıntılar yaşayabileceğiniz bir gündesiniz. Fikirlerinizi paylaşırken duygusal abartıya kaçabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki değişikliklerle ilgileneceğiniz zamanlar var. Yazışma ve iletişimle geçen hızlı bir süreç yaşayabilirsiniz. Bazen iletişiminizin kısıtlandığını hissedebilirsiniz, sakin kalmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Parasal konularda dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızla ilgili başkalarından destek alabileceğiniz olanaklar var. İşle ilgili konularda baskılandığınızı hissedebilir, iletişim kurmakta zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Karşınızdakini anlamak için özen göstermelisiniz. Olaylara karşı sakinliğinizi korumanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kişisel açıdan önem verdiğiniz konularda planlamalar yapmak isteyeceğiniz zamanlar var. İlişkilerinizde duygusal abartıdan kaçınmaya özen gösterin. İletişimde olduğunuz kişilere karşı sabırlı davranmanız gerekebilir. Fikir çatışmalarına girmemeye dikkat etmelisiniz. Gece saatleri yeni fikirlere daha açık olabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gizli kalmış konular gündeminizi etkileyebilir. Yaşadığınız olaylardan ötürü duygusal baskı altında olduğunuzu hissedebilirsiniz. İletişim çatışmalarından uzak durmanızda fayda var. Gün içinde kabullenme içinde olacağınız durumlar olabilir. İşlerinizi bitirmeniz için gün içinde uygun zamanlar var. Sabrınızla bugünü en iyi şekilde atlatabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gelecek beklentileriniz hakkındaki fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşmaktan keyif alacağınız bir gündesiniz. Yaşayacağınız olaylarda duygusal abartıdan kaçınmalısınız. Sosyal konular gündeminizi etkileyebilir. Son zamanlarda uğraştığınız konularla ilgilenip, sonlandırmak isteyebilirsiniz. İşlerinizde başkalarından destek alacağınız zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızda kendinizi duygusal baskı altında hissedebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişileri anlamak için daha fazla sarf etmeniz gereken zamanlar yaşayabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak ve faydalı olmak için çaba içinde olabilirsiniz. Parlamak ve önde olmak isteyeceğiniz zamanlar var. Sorumluluklarınıza odaklanıp, işlerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni ufuklara açılmak, öğrenmek ve özgürleşme isteği içinde olabilirsiniz. Küçük tatil planları yapmak isteyeceğiniz zamanlar var. Uluslararası konular gündeminizi etkileyebilir. Ruhsal olarak baskı hissedebilirsiniz, bu durum sizi kaygılandırabilir. Gün içinde oluşacak karışıklıklara karşı sakinliğinizi korumanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eksik iletişimden kaynaklanan krizler yaşayacağınız zamanlar olabilir. Kendinizi duygusal olarak baskı altında hissedebilirsiniz. Rahatlatmanız ve çatışmalardan uzak durmanızda fayda var. Karşınızdaki insanı anlamak için daha çok çaba sarf etmeniz gerekebilir. Ortaklı para durumlarına da özen göstermelisiniz. Yenilenmeye gitmek size iyi gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. İkili ilişkilerinize bugün daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Olaylara karşı tepkinizi kontrol etmenizde fayda var. İletişimden kaynaklı problemler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı abartılı şekilde gösterme eğiliminde olabilirsiniz. İlişkilerinize özen göstermeniz gereken zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızdaki konular ve sorumluluklarınız gündeminizi etkileyebilir. Birlikte çalıştığınız kişilere karşı daha özverili olmanız gereken zamanlar içinde olabilirsiniz. Baskılandığınızı hissettiğiniz zamanlar yaşayabilirsiniz.  Sakinliğinizi korumaya özen göstermelisiniz. Bitirmek için çabaladığınız işlerinizi tamamlamak için iyi fırsatlar söz konusu.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber