Ev özlemiyle yanıp, tutuşan komutan Riddick'in kandırılıp cehennem gibi bir gezegeneatılmasını konu alan 'Riddick', efektleri ve konusuyla sınıfta kalıyor...

Ev özlemiyle yanıp, tutuşan komutan Riddick'in kandırılıp cehennem gibi bir gezegene

atılmasını konu alan 'Riddick', efektleri ve konusuyla sınıfta kalıyor...

Riddick

Necromongerslerin komutanı olan Lord Marshall yani nam-ı değer Riddick(Vin Diesel), sahip olduğu limitsiz güçle yaşamını sürdürürken, Komutan Vaako(Karl Urban) tarafından kandırılır. Vaako, Riddick'e kendi insanlarının bulunduğu Furya gezegeninin nerede olduğunu bildiğini söyler. İkiyüzlü Vaako'nun tuzak kurabileciğini tahmin eden Riddick, içindeki evine gitme istediğini bastıramayınca yola koyulur. Evi diye getiren ve cehennem kadar sıcak olan kum, taş yığını gezegeni gördüğünde ise hata yaptığını anlar. Riddick, artık hayatta kalmak için üzerinde sadece vahşi yaratıkların yaşadığı bu gezegende peşine düşen paralı askerlerle de savaşmak zorunda kalır.

Film şirketleri destek vermedi

Vin Diesel'e Hollywood'un kapısını açıp, dünya çapında ünlü olmasını sağlayan 1999 yapımı 'Pitch Black' filminin devamı olan 'Riddick', hayranlarının hayalleri yıkan bir film. Baştan sona sıkıcı bir atmosferde geçen filmde, senaryo neredeyse yok gibi. Varsa yoksa Riddick kavga etsin, aksiyon olsun. Yani zorlama bir hikâye öyle bir sırıtmış ki serinin en kötü filmi ortaya çıkmış. (Ev özlemiyle yanıp, tutuşan Riddick, kandırılır ve başına gelmeye kalmaz.)

Filmdeki efektler ise ayrı bir dert. Kabak gibi belli oluyor. (Köpek ve sırtlan karışımı hayvanlarla yaratık ve akrep karışımı su içinde yaşayan varlıklar çok saçma olmuş.)

Bu kadar sorunun tek nedeni büyük film şirketlerinden destek almadan yönetmen David Twohy'in boyundan büyük bir işe kalkışmış olması. Ortada para olmayınca, çıkan işin kalitesi de maalesef düşüyor.