Piercing modelleri

Moda ne olursa olsun piercingler her zaman hayatımızda oldu. Piercing modelleri uygulandıkları bölgeye göre çeşitlidir. Piercing modelleri içinde; kulak piercing modelleri, göbek piercing modelleri, burun piercing modelleri çeşitlilik gösterir. Sahip olmak için sabızsızlanacağınız piercing modellerini sizin için derledik.

Piercing modelleri

Tarih boyunca insanlar özgürgüğün simgesi, gücün simgesi ya da estetik görünüm için piercingleri tercih etmişlerdir. Günümüzde de oldukça yaygın olan piercing modelleri, vücutta uygulanacak bölgeye göre şekil alır. Tarzınız ne olursa olsun farklı piercinglerle görünümüzü tamamlayabilirsiniz.

Piercingler; kimi zaman vücut tasarım sanatında cesur piercinglerle kimi zaman estetik anlamda stil tamamlamak adına, kimi zaman ise dövmeyi vurgulamak için kullanılır. Uygulanacağı bölgeye ve amacına göre farklı piercing modelleri üretilmekte.

Sizler için vücudun farklı bölgeleri için tasarlanan piercing modellerini inceledik.

Kulak piercing modelleri

Kulak aksesuarlarına yepyeni bir soluk getiren bu trendleri deneyin, pişman olmayacaksınız!

2017 Modası minimal piercingler üzerinde şekilleniyor. Minimalist bir tarzınız varsa ufak ve şık piercing modellerini tercih edebilirsiniz. Bu süper şık, mikro tasarımların bir araya gelmesiyle kulak aksesuar kullanımı maksimum seviyeye taşınmış durumda.

Piercing modelleri

Kulak içine uygulanan tek piercing modelleri de oldukça moda. Kulakta özellikle tek piercing kullanımı sizi olağan dışı gösterecek.

Piercing modelleri

Klasik piercinglerden sıkılanlar için bu tarz piercing modelleri iyi bir seçenek.

Piercing modelleri

Daha iddialı bir tarzınız varsa eğer, bu trendde sizi mutlu edecek oldukça göz alıcı modeller de mevcut. Eğer sıradanlıktan sıkıldıysanız, bu piercinglere bir şans verin!

Piercing modelleri

Burun piercing modelleri

Burun piercing modelleri hızma ve halka piercing modelleri olarak ikiye ayrılır. Tabii ki yaratıcılığınıza göre başka piercing modellerini de burnunuza takabilirsiniz. En yaygın burun piercing modelleri halka, yarım halka ve hızma şeklindedir.

Yarım halka piercing modeli iki hızma ile birleştirilerek aşırılıktan uzak ve çekici bir görünüm yakalanmış.

Piercing modelleri

Burda ise tam halka piercing modeli ile tatlı bir görünüm yakalanmış. Piercingin yüzeyinin klasik modellerden farklı olması da sevimliliği arttırmamış değil.

Piercing modelleri

Burun piercinglerinde hem bir çok modeli birleştirerek böyle bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Piercing modelleri

İşte siz sade klasik bir hızma modeli. Radikal bir değişim tercih etmiyorsanız hızma piering modelleri sizin için harika bir seçim.

Piercing modelleri

Birden fazla piercing modelinin uyumuna şaşırdınız mı?

Piercing modelleri

Göbek piercing modelleri

Göbek piercing modellerinde, bu bölgenin hassasiyetinden dolayı daha hafif ve tene uyumlu madde olan titanyum piercing tercih edilmelidir. Maliyeti biraz fazla olsada titanyum piercing modelleri zaman içerisinde derinin aşınmasını riskini minimuma indirger.

Göbek piercingi modelleri klasik ve sallantılı olarak ikiye ayrılır diyebiliriz.

Kullanım açısından klasik göbek piercing modelleri daha rahat olsa da, sallantılı göbek piercing modelleri bikini ya da göbeği açık kıyafetlerde hoş görünmenizi sağlar.

Klasik göbek piercing modelleri

Spor-şık görünüm.

Piercing modelleri

İddali klasik...

Piercing modelleri

Sallantılı göbek piercing modelleri

Sallantılı göbek piercing modelleri görünüm açısından sizi tam anlamıyla tatmin edecektir. Bikini rengine ya da kıyafetinize göre renk seçerek uyum yakalayabilirsiniz.

Piercing modelleri

Günümüz kraliçeleri tacını göbeğinde taşır...

Piercing modelleri

Farklı piercing modelleri

Klasik kaş piercing modellerinden sıkıldınız ve farklı bir yaklaşım arayışı içersindeyseniz spiral şeklindeki piercinglere yönelebilirsiniz.

Piercing modelleri

Makyaj ile piercing görünümü yakalayıp, kaş ve dudak piercingi vurgulanmış.

Piercing modelleri

Yarım halka piercinglerin huzur veren uyumu.

Piercing modelleri

Piercing zararları mıdır?

Piercing taktırmayı düşündüğünüz kişiler bu konuda uzman değilse birçok risk ve tehlikeyle karşılaşabilirsiniz.

Neresinden bakarsanız bakın piercing bir cerrahi işlemdir. Piercing ustasının cerrahi sterilizasyon ilkelerini bilmesi ve herhangi bir enfeksiyon durumunda ne yapacağını bilmesi gerekir. Örneğin dil piercing'inde dil delindikten sonra piercing uygun büyüklükte şeçilmelidir. İşlem sonunda dil şişeceği için ufak bir piercing kullanmak sorun çıkarabilir.

Ayrıca piercing dilin ucunda ve orta hatta yapılmalıdır, çünkü dilde büyük damarlar dilin her iki yanında ve dilin alt yüzünde bulunur, bu bölgelere yapılacak piercing, aşırı kanamaya yol açabilir. İltihaplanma veya alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için cerrahi çelik 14 karat altın, niobium veya titanyum gibi metallerden yapılmış takılar tercih edilmelidir.

Aynı şekilde burun piercinglerinde bölgenin hassasiyeti nedeniyle insan anatomisi hakkında bilgisi olmayan birisi bu işlemi uyguluyorsa, kılcal damarlara hasar verebilir. Burun ve gözaltı bölgeleri beyni besleyen damarlardan yoğun olduğundan piercingi uygulayacak kişinin bu konuda bilgili olması hayati önem taşır.

Yine, ağız içine takılan piercingler uzun süreli rahatsızlık verebilir. Mesela dil e takılan piercingler yüz hareketlerinizden kaynaklı diş etinize damağınıza batabilir ve diş etinizin altında bulunan kemiğe bastırılırsa zamanla oluşacak ezilmeden dolayı diş etiniz hasar görür ve buna bağlı olarak da dişlerinizin dökülmesine kadar gidebilir.

Piercing takma işlemini aynen tattoo (dövme) de olduğu gibi uzman olmayan kişiler yapmamalıdır.

Ayge Buse GÜNDOĞAN

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Kazak Sezonu

Kazak Sezonu
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Bugün işleriniz tahmin ettiğinizden yavaş ilerleyebilir. İşinizle ilgili orijinal fikirlerden yararlanabilirsiniz. Maddi kaynaklarla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Başkalarından destek göreceğiniz zamanlar var. Harcamalarınızla ilgili gelir gider dengesi çıkarabilirsiniz. Karar verip, uygulamaya geçmek için çok uygun bir gün olmayabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni başlangıçlar içinde olmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Kesin kararlar vermekten kaçınmalısınız. Deneysel tutumlar içinde olabilirsiniz. Beslenmenize özen göstermenizde fayda var. Kişisel açıdan önem verdiğiniz şeyler için zaman harcamak size iyi gelebilir. Ufak tefek işlerinizi bitirmeniz için uygun zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gündeminizi gizli kalmış konular oluşturabilir. Bilemediğiniz konular hakkında içsel süreçler yaşayabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularla ilgili sezgilerinize güveneceğiniz zamanlar var. Gençlerle zaman geçirmek size iyi gelebilir. İşlerinizde yavaşlama söz konusu, ertelediğiniz işlerinizle ilgilenmek için uygun bir gün.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün arkadaşlarınıza zaman ayırabilirsiniz. Radikal ve olağandışı olduğunu düşündüğünüz görüşlerinizi paylaşmak istediğiniz zamanlar olabilir. Dernek işlerinizi halledebilirsiniz. İşlerinizde size destek olacak kişiler olabilir. Bugün işleriniz yavaş ilerleyebilir, kesin kararlar vermemeye özen gösterin. İşten gelen paralar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızdaki sorumluluklarınız gündeminizi oluşturabilir. Hedeflerinize ulaşma yönünde yeni fikirleriniz olabilir. Sezgilerinizin gücü ile yöneticilerinizi de etkileyebileceğiniz zamanlar var. Bugün önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Devletle işleriniz var ise yavaşlama söz konusu olabilir, sakin olmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni ufuklara açılmak ve keşfetmek isteği içinde olabilirsiniz. Uluslararası konularla ilgileneceğiniz imkânlar olabilir. Yolculuklarınızı planlayabilirsiniz fakat karar vermek için uygun bir gün olmayabilir. Ruhsal olarak sakin bir geçirebilirsiniz. İşleriniz de yavaşlama söz konusu olabilir, akışta kalmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün işlerinizde kriz yaratan durumlarla ilgilenebilirsiniz. Ortaklı para konularında hızlı karar vermemekte fayda var. Sabırlı olmanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz, beklemede kalmalısınız. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar söz konusu olabilir. Bugün teknik konularla ilgilenmeniz gereken zamanlar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konular bugün gündeminizi etkileyebilir. Yaşadığınız olaylara karşı farklı fikirler ortaya koyabilirsiniz.  Anlaşma imzalarken dikkat etmenizde fayda var. Alacağınız kararlar için acele etmeyin. Daha sonra uğraştıran durumlar söz konusu olabilir. Bugün aksattığınız işleri hallederek, sakince geçireceğiniz zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün işte beraber çalıştığınız kişilerle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Hizmet aldığını konu veya kişilerle ilgili sıkıntı içine girebilirsiniz. Bugün karar vereceğiniz plan ve programlarda aksamalar yaşanabilir. İşe kendinizi vermeme söz konusu olabilir. İşyerinde zaman bulamayıp yapamadığınız işlerinizi tamamlayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi orijinal fikirlerinizle ifade etmek istediğiniz bir gündesiniz. Bugün riskli konularla ilgili karar almamaya özen gösterin. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelebilir. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Bugün sanatsal aktivitelerle gününüzü değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yavaş akan bugünde sakin kalmaya çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eve dair konular gündeminizi oluşturabilir. Ev içindeki kazalara karşı dikkatli olmaya çalışın.  İşlerinizde kendi iç sesinizi dinleyerek çözmeniz gereken olaylar olabilir. Babanıza ait konular gündeme gelebilir. Güven aradığınız durumlar söz konusu olabilir. İşlerinize konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz. Akışta kalın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün teknik konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Tembellik etmek için güzel bir gündesiniz.  Yakın çevrenizdekilerin dedikodularıyla gününüz renklenebilir. Yavaş ilerleyen bugünde sakin kalmakta fayda var. Acele karar vermemeye özen gösterin. Gün içinde ilgilendiğiniz konularda sezgilerinizle hareket etmek isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber