Sanatsever gösteri merkezi!

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi yeni yıl konseptiyle dopdolu bir Aralık programı sunuyor.

Sanatsever gösteri merkezi!

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM) sanat sezonunun ilk yarısını kapatırken iki büyük etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İki yıldır kapalı gişe oynayan Aysa Prodüksiyon tarafından sahnelenen “Cam” ile yılların eskitemediği “Bulutsuzluk Özlemi” Aralık ayında Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

“Klasikten Caza” konseri bir müzik ziyafeti sunarken, tiyatroseverler İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kırmızı” ve CEF Tiyatro tarafından sahneleyen “Şems!... Unutma!...” isimli müzikali izleyebilecekler. Masal Gerçek Tiyatrosu tarafından sahnelenen çocuk oyunu “Arı Maya ile Cız Bız’la Bız Bız” da minik tiyatroseverlerle SGM sahnesinde buluşacak.

“Cam” kadına dair birçok şeyi sorgulatacak

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, 7 Aralık Çarşamba akşamı saat 20:00’de, Aysa Prodüksiyon tarafından sahnelenen “Cam” isimli oyuna evsahipliği yapacak. İki yıldır kapalı gişe oynayan, Levent Kazak’ın kaleme aldığı, Laçin Ceylan’ın yönettiği oyun, alışılmadık kurgusuyla tiyatro severlere şaşırtıcı bir deneyim sunuyor. Hikaye, kocasından boşanmak üzere olan bir resim öğretmeninin atölyesinde geçiyor; resim dersi veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekillenen oyun, şaşırtıcı kurgusuyla başarılı bir kara mizah örneği oluşturuyor. ‘Kadın’ın sosyal konumu, insan ilişkileri ve hayatın sürprizleri hakkında izleyiciyi derin sorgulamalara yönlendiren “Cam”; aynı şekilde başlayan bir hikâyenin, anlık bir karar ve bir rüzgâr esintisiyle nasıl iki farklı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

“Cam”da; 9. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” seçilen Dolunay Soysert, “Nefes-Vatan Sağolsun” filminin yüzbaşısı, “Öyle Bir Geçer Zamanki” dizisinin Soner’i Mete Horozoğlu ile “Yaprak Dökümü” dizisindeki “Ferhunde” rolüyle tanınan Deniz Çakır’ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve Selen Uçer rol alıyor.


Her dönemin rock grubu Bulutsuzluk Özlemi SGM’de


Türkiye'de birçok ilke imza atan, her dönemin rock grubu “Bulutsuzluk Özlemi”, Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi 15 Aralık Perşembe akşamı 20:00’de hayranları ile buluşacak. Grup, bugüne kadar kaydettiği albümler ve Türkiye'nin her yerinde verdiği sayısız konserlerle müzikseverlerin aklından çıkmayacak bir yere sahip. Müziğine, Batı kaynaklı rock melodi ritimlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini katmayı başaran grup; Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Sunay Özgür, Deniz Demiröz ve Gencay Kıymaz'dan oluşuyor.

Mevlana'nın ruh ikizi Şems'in cinayetine odaklanan bir oyun


CEF Tiyatro tarafından sahnelenen “Şems!... Unutma!...” isimli müzikal 20 Aralık Salı saat 20:00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde sahne alacak. Sırların, kutsallığın, ailenin, aşkın sorgulandığı ve bugüne dair çok şey söyleyen bir hikaye. Oyununda, Mevlana’yla Şems’in hikayesini, onlar yokken yaşananlara odaklanarak anlatırken, ailenin kutsallığını, örtbas edilenlerini, unutturulmak istenenleri sorguluyor. Özen Yula'nın yazıp yönettiği oyunda XIII. yüzyıl Konya'sında bir gece, Mevlana'nın evine konuk gelen bir hikâyecinin o evdeki bütün düzeni nasıl değiştirdiği konu ediliyor. Oyun, Şems'in kaybolmasının ardından altı kişinin hesaplaşmalarını ele alıyor. Koreografisini Cihan Yöntem’in üstlendiği, müzikleri Jehan Barbur ve Cenk Erdoğan’a ait olan oyunda, Yetkin Dikiciler, Teoman Kumbaracıbaşı, Sinan Tuzcu, Sema Keçik, Beste Bereket, Jehan Barbur rol alıyorlar.

“Arı Maya ile Cız Bız’la Bız Bız” minik izleyiciler için SGM sahnesinde


Masal Gerçek Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Arı Maya ile Cız Bız’la Bız Bız”, 24 Aralık Cumartesi günü saat 11:0’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde minik tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunda, Cız Bız ve Bız Bız’ın, Arı Maya’nın kendilerine Kraliçe arıyı iyileştirmek Cıngıllı Ormanı’ndaki, çin çin çiçeklerinin tozlarını toplama görevi vermesi ile yaşadıkları maceralar konu alınıyor. Yolda birçok arkadaş edinen Cız Bız ile Bız Bız, Cıngıllı Ormanı’ndan topladıkları çin çin çiçeği tozu ile kovana dönerler. Topladıkları çin çin çiçeği tozlarını kraliçeye götürüp iyileştiğini görünce derin bir nefes alırlar.

Klasikten caza müzik ziyafeti


Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi 26 Kasım Pazartesi saat 20:00’de “Klasikten Caza” konserine evsahipliği yapacak. BrasİST Grubu bakır nefesli sazlarla vereceği konserde, klasik müzik ve caz müziğin çok bilinen eserlerini çalacak.

Sanatın belli başlı akımları ve felsefenin baştan aşağı sorgulandığı bir dönemin oyunu


İstanbul Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen “Kırmızı” isimli oyun, 27 Aralık Salı saat 20:00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunda, 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa’nın sanattaki öncü rolünü ABD’ye kaptırmasıyla birlikte, Amerika’da ürün veren sanatçılar ve yaptıkları eserler 20. Yüzyıl’ın ikinci yarısı tam anlamıyla damga vurması konu ediliyor. Bu öyle bir dönemdir ki, Picasso bile demode sayılmakta, soyut dışavurumculuk ve diğer öncü akımlarla sanat tarihi ve felsefesi baştan aşağı sorgulanıyor. İşte bu dönemin en önemli sanatçılarından Rothko’nun atölyesinde asistanıyla geçen inişli, çıkışlı iki yılının konu olarak seçildiği bu oyun, aynı zamanda 20. Yüzyıl’da sanatın rolü üzerine düşünen herkese hitap ediyor. John Logan tarafından kaleme alınan, Eray Eserol tarafından tercümesi yapılan oyunun yönetmenliğini İskender Altın üstleniyor. Oyunda, Rohtko’yu Nihat İleri ve asistanı Ken’i Turan Günay canlandırıyor.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi


Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, toplam 912 kişilik seyirci potansiyeline sahip. İstanbul’un ve özellikle Anadolu yakasının önde gelen konferans ve sanat merkezlerinden biri olan Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, çok amaçlı bir yapıya sahip bulunuyor. Özel akustik düzene sahip salonu, üstün teknoloji olanaklarının kullanıldığı ve orkestra çukuruna sahip sahnesiyle opera, senfonik müzik, tiyatro, bale, dans gibi sanat etkinlikleri için ideal bir merkez özelliğinde.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi; hazırlık odaları ve geniş hacimli dekor depolarıyla sanatçılara her türlü konforu sağlıyor. Ayrıca, ses yalıtımlı müzik kayıt ve prova stüdyolarıyla da teknolojinin en ileri olanaklarını sunuyor.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi ve aylık programlar ile ilgili detaylı bilgiye htpp://sgm.sabanciuniv.edu adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilet Fiyatları: İndirimli 15 TL / Tam 20 TL / Çocuk Oyunları 5 TL

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Sendromsuz Pazartesi

Sendromsuz Pazartesi
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Bugün maddi kaynaklarınızla ilgili gelişmeler gündeminizi etkileyebilir. Harcamalarınızı gözden geçirmek iyi bir başlangıç olabilir.  Kişisel yeteneklerinizi geliştirmek için adımlar atabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde olası tartışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Bazı konuların olgunlaşmasını beklemelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kişisel açıdan önem verdiğiniz olaylarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz. Farkındalığınızı arttıracağınız zamanlar yaşayabilirsiniz. Çatışmalar olabilir, kontrolünüzü kaybetmemeye özen gösterin. Duygularınızı daha derin yaşayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kendi iç dünyanızla ilgili konular önem kazanabilir. Nedenini bilmediğiniz olaylar gündeminizi meşgul edebilir. İkili ilişkilerinizde olgunlaşma içinde olabilirsiniz. Olayların niye bu şekilde ilerlediğini fark edebilirsiniz. Acele karar vermekten çekinebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda gizli kalmış durumlar yaşanabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gelecek beklentilerinizle ilgili konuları idrak edebilirsiniz. Bazı konularda farkındalıklarınız artabilir. Gün içinde arkadaşlarınızla zaman geçirmek size iyi gelecektir. Sosyal konulara ilginiz artabilir. Öğle saatlerinde ikili ilişkilerinizde iletişimden kaynaklı sıkıntılar çıkabilir. Değişim içinde olacağınız zamanlardasınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün iş hayatınızla ilgili gelişmeler gündeminizi etkileyebilir. Öğlen saatlerinde üstlerinizle iletişiminize dikkat etmenizde fayda var. Hedeflerinize ulaşmak için kurduğunuz ilişkiler önem kazanabilir. Sorumlu olduğunuz konuların üzerinde daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Gün içinde tamamlanmalar olabilir. Akışta kalmaya özen gösterin.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde yeni konulara ilgi duyabilirsiniz. İlgilendiğiniz konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerinizdeki olayları daha iyi okuyabileceğiniz bir gündesiniz. Yabancılarla ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Sevdiklerinizle ilgili daha fazla sorumluluk almak durumunda kalabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde acele karar vermemeniz gereken durumlar yaşayabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişileri eleştirirken dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz. Karşınızdaki sözlerinizi yanlış değerlendirebilir. Sorumlu olduğunuz konuları olgunlaştırmak isteyebilirsiniz. Finansal konular gündeminizi etkileyebilir. Bazı işlerinizde yenilenme ihtiyacı duyabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konularda farkındalık yaşayabilirsiniz. Bazı konuların üzerinde daha fazla düşünebilirsiniz. İlişkilerinizde tepkilerinizi kontrol etmeye çalışın. Akşam saatlerinde kendinizi duygularınızın içinde kaybolmuş hissedebilirsiniz. Akışta kalmaya özen gösterin. Sorumlu olduğunuz konulara yönelmek size iyi gelecektir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün çalışma hayatınızda sorumlu olduğunuz işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilere daha sakin davranmanızda fayda var. İletişim problemlerinden dolayı işlerinizde aksamalar meydana gelebilir. İkili ilişkilerinize zaman ayırmak size iyi gelecektir. Duygularınızdaki değişikliği karşınızdakine ifade etmeden önce düşünmelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün keyif aldığınız konulara yönelmek isteyebilirsiniz. Aşk ilişkiniz gündeminizi meşgul edebilir. İkili ilişkilerinizde tamamlanma hissedebilirsiniz. Yaşadığınız farkındalıklarınız size yeni kapılar açabilir. Karşınızdaki kişiye kendinizi ifade etmeye çalışırken, konuşmanın tartışmaya dönmemesine dikkat edin. Hobilerinize zaman ayırabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailevi konularda kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Ev hayatınızla ilgili konularda değişiklikler yapmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Bazı işlerde acele karar vermeyin. Aldığınız kararları iyi düşünün, gözden kaçan durumlar olabilir. Geçmişle ilgili konularda daha fazla içinize dönebilirsiniz. Kendinizle kalmanız size iyi gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün hareketli bir gündeminiz olabilir. Hazırlayacağınız sözleşmeleri kontrol etmelisiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle yanlış anlaşılmaları en aza indirmek için yazılı teyit almanız da fayda olabilir. Yakın çevrenizdeki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. İkili ilişkilerinizin önem kazanacağı zamanlardasınız. Derin duygular içine girebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber