Sevimli Dostlar tiyatro sahnesinde

Eğitici, öğretici şarkıları ve eğlenceli maceralarıyla her zaman iyiyi ve doğruyu öğreten, kendi alanında Youtube’da çocukların en çok izlediği kahramanlar olan ve Türkiye’nin önde gelen okullarında çocuklara gösterilen Sevimli Dostlar, şimdi BKM Mutfak organizasyonu ile tiyatro sahnesine taşınıyor.

Sevimli Dostlar tiyatro sahnesinde

Sevimli Dostlar, okul öncesi çocuklar için hayatı kolaylaştıran temel alışkanlıklar üzerine odaklanan eğitici ve öğretici içerikleri ile öncelikle anne-babaların ve öğretmenlerin ilk tercihi haline geldi. Eğlenceli ve zengin müzik altyapısıyla, danslarıyla çocukların da dünyasında vazgeçilmez bir fenomene dönüştü. Halen Youtube üzerinden yayın yapan Sevimli Dostlar kanalının çocuk şarkıları ve videoları her gün 1 milyona yakın çocuk tarafından izleniyor ve her gün 2.5-3 milyon arası izlenme sayılarına ulaşıyor. Sevimli Dostlar şarkıları bir süredir İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Almanca, İtalyanca ve Arapça dillerine de uyarlanıyor ve bu dillerde de Youtube üzerinden yayınlanıyor.

SEVİMLİ DOSTLARIN İLK OYUNU BKM TİYATRO’DA...

Sevimli Dostlar müzikli çocuk oyununun ilk gösterisi 14 Ekim Pazar günü Beşiktaş Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Oyunun hikayesi ise şöyle; kahramanımız Kerem (5) uyumak üzere yatağında Sevimli Dostlar oyuncakları ile oynarken kendini dev bir ekranın içinde bulur. Sevimli dostlar; Nil, Mert, Unutkan Balık ve Şaşkın Ördek de oradadır. Biraz önce oynadığı oyuncakları canlı görmek Kerem’i heyecanlandırdığı kadar, çok mutlu da etmiştir.

Sevimli Dostlar’ın harika şarkıları eşliğinde bir macera yaşarlar. Kerem kendine neler yapabildiğini, birlikte olunca başarabilecek çok şeyler olduğunu öğrenir. Kendini yatağında bulduğunda ise annesi ondaki bu değişime inanamaz. Kerem artık Sevimli Dostlar’dan öğrendikleriyle kendine çok daha güvenen ve yetebilen bir çocuktur.

SEVİMLİ DOSTLAR TAKVİMİ

TARİH

SAAT

ŞEHİR

MEKAN

14 EKİM PAZAR

14:00

İSTANBUL

BKM

20 EKİM CUMARTESİ

12:00/14:00

İSTANBUL

BAKIRKÖY YUNUS EMRE

21 EKİM PAZAR

13:00/15:00

İSTANBUL

ARTI SAHNE

28 EKİM PAZAR

12:00

İZMİR

SUAT TAŞER

3 KASIM CUMARTESİ

13:00

İSTANBUL

MOİ SAHNE

4 KASIM PAZAR

13:00/15:00

ANKARA

MEB ŞURA SALONU

11 KASIM PAZAR

16:30

İSTANBUL

ZORLU DRAMA

18 KASIM PAZAR

16:30

İSTANBUL

ZORLU DRAMA

24 KASIM CUMARTESİ

13:00

BURSA

MERİNOS K.M

25 KASIM PAZAR

13:00/15:00

İZMİT

SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ

9 ARALIK PAZAR

12:00/14:00

İSTANBUL

KADIKÖY HALK EĞİTİM

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Parti Akşamı

Parti Akşamı
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber