Yeni yılı 8 iddialı Türk filmi karşılayacak

Yeni yılın ilk aylarında 8 iddialı Türk filmi vizyona girecek Ocak ayında "Bu Son Olsun", "Kurtuluş Son Durak", "Zenne" ve "Berlin Kaplanı" seyirciyle buluşurken, Şubat ayında "Güzel Günler Göreceğiz", "Süper Türk", "Fetih 1453" ve "Sen Kimsin" vizyona girecek.

Yeni yılı 8 iddialı Türk filmi karşılayacak

Son yıllarda büyük bütçeli Hollywood filmlerini geride bırakarak izlenme rekorları kıran Türk sineması, yeni yılın ilk aylarında da 8 iddialı yapımla seyirciyle buluşacak.

Ocak ve Şubat aylarında vizyona girecek Türk filmleri belli oldu. Ocak ayında "Bu Son Olsun", "Kurtuluş Son Durak", "Zenne" ve "Berlin Kaplanı" seyirciyle buluşurken, Şubat ayında "Güzel Günler Göreceğiz", "Süper Türk", "Fetih 1453" ve "Sen Kimsin?" vizyona girecek.

Yönetmenliğini Orçun Benli’nin yaptığı, senaryosunu Orçun Benli ve Şükrü Üçpınar’ın yazdığı, görüntü yönetmenliğini Vedat Özdemir’in üstlendiği ve müziklerinde ise Cahit Berkay’ın imzası bulunan "Bu Son Olsun" Ocak ayının ilk haftasında, 6 Ocak’ta vizyonda.

Filmde, kendilerine Balat semtini mesken tutmuş 5 evsiz arkadaşın, yani Yaşar (Mustafa Uzunyılmaz), Apo (Orhan Ekşin), Kovboy Ali (Ferit Kaya), Cevat (Volga Sorgu) ve Ertuğrul’un (Ufuk Bayraktar) hikayesi anlatılıyor. Filmde ayrıca onlarla aynı mahallede yaşayan ve sol gruplardan birine üye olan Sinan (Engin Altan Düzyatan) ile Lale (Hazal Kaya) arasındaki aşk da işleniyor. Filmde, sokaklarda başlayan hikaye, bir dizi yanlışlıklar komedisi sonucu evsizlerin kendilerini siyasi mahkumlarla birlikte aynı cezaevinde bulmasıyla devam ediyor.

"Kurtuluş Son Durak"

Kahramanlarının "Biz her türlü şiddete karşıyız!" dediği "Kurtuluş Son Durak" filmi de yine 6 Ocak’ta perde diyecek. Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı ve senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı filmde, Demet Akbağ, Belçim Bilgin, Asuman Dabak, Nihal Yalçın, Ayten Soykök, Damla Sönmez, Mete Horozoğlu, Yavuz Bingöl, Hüseyin Soysalan, Tuncer Salman, Ahmet Mümtaz Taylan ve Tolga Karaçelik rol alıyor.

Filmde, hayatını yatalak babasına adamış Vartanuş (Demet Akbağ), mafya babası sevgilisinin metresliğinden, eşi olmaya asla geçemeyeceğini anlayan Goncagül (Nihal Yalçın), çocuklarına ilişmediği sürece günlük koca dayaklarına alışmış Gülnur (Ayten Soykök) ve annesinin yediği her tokadı kendi ruhuna da yiyen kızı Tülay (Damla Sönmez), hayatı pembe görmeye çalışan kuaför Füsun (Asuman Dabak) ile mahalleye yeni taşınan psikolog Eylem’in (Belçim Bilgin) hikayesi anlatılıyor.

Bol ödüllü "Zenne"

"48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali"nde, "SİYAD Ulusal En İyi Film", "En İyi İlk Film", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Tilbe Saran)", "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erkan Avcı)" ve "En İyi Görüntü Yönetmeni (Norayr Kasper)" ödüllerini alan "Zenne", 13 Ocak’ta vizyona girecek.

Senaryosu 2008 yılında öldürülen Ahmet Yıldız’ın gerçek hikayesinden esinlenilerek kaleme alınan filmi, Caner Alper ve Mehmet Binay yönetti. Filmde, Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh, Rüçhan Çalışkur, Tilbe Saran rol aldı.

"Berlin Kaplanı"

Ata Demirer’in senaryosunu yazdığı ve baş rolünü üstlendiği "Berlin Kaplanı", 27 Ocak’ta seyirciyle buluşacak. Ata Demirer’in, "Ayhan Kaplan" isimli bir boksörü canlandırdığı filmde, Tarık Ünlüoğlu, Necati Bilgiç, Nihal Yalçın, Özlem Türkad ve Cemil Özbayer rol alıyor. Yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı filmin bir bölümü Almanya’da çekildi.

Filmde, Berlin’de yaşayan, geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan Ayhan (Ata Demirer) ve antrenörü Cemal’in (Tarık Ünlüoğlu) hikayesi anlatılıyor.

"Güzel Günler Göreceğiz"

"48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali"nde "En İyi Film" seçilen "Güzel Günler Göreceğiz", 3 Şubat’ta beyaz perdede olacak.

Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği ve Uğur Polat, Nesrin Cevadzade, Buğra Gülsoy, Feride Çetin’in rol aldığı film, bir gün içinde ve İstanbul’da geçiyor. Hikaye, 5 farklı karakterin, yani Cumali, Ali, Figen, İzzet ve Anna’nın kesişen yollarını anlatıyor.

"Süper Türk"

Tamer Karadağlı’nın yönettiği ve oynadığı "Süper Türk" de 17 Şubat’ta vizyona girecek. Arzu Balkan ve Suna Keskin’in de rol aldığı filmin senaryosunu İzlen Erdem yazdı.

Karadağlı’nın canlandırdığı "Süper Türk", çengelli iğneyle tutturulmuş pelerini, yıldız arması, tespihi ve topuklarına bastığı yumurta topuk
ayakkabılarıyla dikkat çekiyor. Filmde, uzaydan gelen ve bir gün kazara yetenekleri deşifre olan ve televizyon kanaları arasında mekik dokuyan süper kahramanın hikayesi seyirciyle buluşuyor.

İstanbul’un fethi beyaz perdede

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini konu alan "Fetih 1453", vizyona girecek en iddialı yerli film. Bugüne kadar çekilmiş en yüksek bütçeli yerli sinema filmi olma özelliği taşıyan "Fetih 1453", 17 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı filmin senaryosu Atilla Engin ve İrfan Saruhan tarafından kaleme alındı. Çekimleri yaklaşık 3 yıl süren filmin müziklerini de Fazıl Say yaptı.

Fatih Sultan Mehmet’i Devrim Evin, Ulubatlı Hasan’ı İbrahim Çelikkol, Urban’ın kızı Era’yı Dilek Serbest’in canlandırdığı filmde, Recep Aktuğ, Erden Alkan, Cengiz Coşkun, Şahika Koldemir, Naci Adıgüzel, Ali Rıza Soydan, Edip Tüfekçi ve Sedat Mert de rol aldı.

451 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fetih planlarını yaptığı andan başlayan filmde, 3 boyutlu animasyonlar da yer alıyor.

"Sen Kimsin?"

Ozan Açıktan’n yönettiği Tolga Çevik, Zeynep Özder, Köksal Engür, Toprak Sergen ve Pelin Körmükçü’nün de rol aldığı "Sen Kimsin?", 24 Şubat’ta vizyona girecek.

Filmin konusu şöyle:

"Dedektif Tekin (Tolga Çevik) ve trafik polisliğinden emekli İsmail (Köksal Engür), kayıp bir kız vakasının peşine düşerler. Fakat bu macera başlarına hiç beklenmedik işler açacak, bilmedikleri oyunlara ve hesaplara karışacaklardır. Olayı çözmeye çalışırken kendi bildiklerini okuyan ikili başlarına gelen işlerden paçayı sıyırmaya çalışırlar."

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Kazak Sezonu

Kazak Sezonu
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Bugün işleriniz tahmin ettiğinizden yavaş ilerleyebilir. İşinizle ilgili orijinal fikirlerden yararlanabilirsiniz. Maddi kaynaklarla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Başkalarından destek göreceğiniz zamanlar var. Harcamalarınızla ilgili gelir gider dengesi çıkarabilirsiniz. Karar verip, uygulamaya geçmek için çok uygun bir gün olmayabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni başlangıçlar içinde olmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Kesin kararlar vermekten kaçınmalısınız. Deneysel tutumlar içinde olabilirsiniz. Beslenmenize özen göstermenizde fayda var. Kişisel açıdan önem verdiğiniz şeyler için zaman harcamak size iyi gelebilir. Ufak tefek işlerinizi bitirmeniz için uygun zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gündeminizi gizli kalmış konular oluşturabilir. Bilemediğiniz konular hakkında içsel süreçler yaşayabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularla ilgili sezgilerinize güveneceğiniz zamanlar var. Gençlerle zaman geçirmek size iyi gelebilir. İşlerinizde yavaşlama söz konusu, ertelediğiniz işlerinizle ilgilenmek için uygun bir gün.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün arkadaşlarınıza zaman ayırabilirsiniz. Radikal ve olağandışı olduğunu düşündüğünüz görüşlerinizi paylaşmak istediğiniz zamanlar olabilir. Dernek işlerinizi halledebilirsiniz. İşlerinizde size destek olacak kişiler olabilir. Bugün işleriniz yavaş ilerleyebilir, kesin kararlar vermemeye özen gösterin. İşten gelen paralar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızdaki sorumluluklarınız gündeminizi oluşturabilir. Hedeflerinize ulaşma yönünde yeni fikirleriniz olabilir. Sezgilerinizin gücü ile yöneticilerinizi de etkileyebileceğiniz zamanlar var. Bugün önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Devletle işleriniz var ise yavaşlama söz konusu olabilir, sakin olmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni ufuklara açılmak ve keşfetmek isteği içinde olabilirsiniz. Uluslararası konularla ilgileneceğiniz imkânlar olabilir. Yolculuklarınızı planlayabilirsiniz fakat karar vermek için uygun bir gün olmayabilir. Ruhsal olarak sakin bir geçirebilirsiniz. İşleriniz de yavaşlama söz konusu olabilir, akışta kalmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün işlerinizde kriz yaratan durumlarla ilgilenebilirsiniz. Ortaklı para konularında hızlı karar vermemekte fayda var. Sabırlı olmanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz, beklemede kalmalısınız. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar söz konusu olabilir. Bugün teknik konularla ilgilenmeniz gereken zamanlar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konular bugün gündeminizi etkileyebilir. Yaşadığınız olaylara karşı farklı fikirler ortaya koyabilirsiniz.  Anlaşma imzalarken dikkat etmenizde fayda var. Alacağınız kararlar için acele etmeyin. Daha sonra uğraştıran durumlar söz konusu olabilir. Bugün aksattığınız işleri hallederek, sakince geçireceğiniz zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün işte beraber çalıştığınız kişilerle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Hizmet aldığını konu veya kişilerle ilgili sıkıntı içine girebilirsiniz. Bugün karar vereceğiniz plan ve programlarda aksamalar yaşanabilir. İşe kendinizi vermeme söz konusu olabilir. İşyerinde zaman bulamayıp yapamadığınız işlerinizi tamamlayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi orijinal fikirlerinizle ifade etmek istediğiniz bir gündesiniz. Bugün riskli konularla ilgili karar almamaya özen gösterin. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelebilir. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Bugün sanatsal aktivitelerle gününüzü değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yavaş akan bugünde sakin kalmaya çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eve dair konular gündeminizi oluşturabilir. Ev içindeki kazalara karşı dikkatli olmaya çalışın.  İşlerinizde kendi iç sesinizi dinleyerek çözmeniz gereken olaylar olabilir. Babanıza ait konular gündeme gelebilir. Güven aradığınız durumlar söz konusu olabilir. İşlerinize konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz. Akışta kalın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün teknik konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Tembellik etmek için güzel bir gündesiniz.  Yakın çevrenizdekilerin dedikodularıyla gününüz renklenebilir. Yavaş ilerleyen bugünde sakin kalmakta fayda var. Acele karar vermemeye özen gösterin. Gün içinde ilgilendiğiniz konularda sezgilerinizle hareket etmek isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber