Zorlu PSM’de terapi ve gelişim atölyeleri başlıyor!

Birbirinden farklı sanat türlerine kapılarını açan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, “Daha iyi bir sen” sloganıyla kurulan Human Art’ın iş birliğinde Ocak ayından itibaren kişisel gelişim atölyelerine ev sahipliği yapacak.

Zorlu PSM’de terapi ve gelişim atölyeleri başlıyor!

Human Art işbirliği ile kişisel gelişim atölyelerinde, ruhu besleyen çalışmalar olacak...
Birbirinden farklı sanat türlerine kapılarını açan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, “Daha iyi bir sen” sloganıyla kurulan Human Art’ın iş birliğinde Ocak ayından itibaren kişisel gelişim atölyelerine ev sahipliği yapacak. Her biri alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek atölyeler,

4 Ocak’ta Pınar Taşkınlar’ın düzenleyeceği “Food & Mood” ile başlayacak. Zorlu PSM ay boyunca sırasıyla “Sahibinin Sesi”, “Ebeveyn Ehliyeti”, “Liderler İçin Savaş Sanatı Öğretileri”, “Derin İlişki”, “Sinematerapi”, “SuryaSoul Hayat Dansçıları”, “Sunum Sanatı”, “Dişil ile Erilin Buluşması” ve “Zenergy” isimli pek çok kişisel gelişim atölyesini ağırlayacak. Tüm atölyelerin biletleri, tekil ve paket satın alma opsiyonları ile www.zorlupsm.com , www.biletix.com ve Zorlu PSM ana gişesinden satışta.

Atölye: Food & Mood
Food & Mood eğitim serisi, insanların yedikleri yiyeceklerin hissettikleri üzerinde olan etkisi hakkında günlük hayatta kullanılabilir bilgiler içeriyor. Food & Mood atölyeleri Ocak ayından itibaren iki haftada bir, her Perşembe gerçekleşecek. Atölyeler arasında ilişkisel ve kurgusal bir bütünlük olmasının yanı sıra, her bir atölye kendi içinde değer taşımaktadır.

Eğitmen: Pınar Taşkınlar
Aylık program:

Beslenerek Mutlu Olun // 4 Ocak Perşembe // Saat: 20:00 - 21:30
Zihin Performansını Arttır // 18 Ocak Perşembe // Saat: 20:00 - 21:30

Atölye: Sahibinin Sesi
Sahibinin Sesi atölyeleri, insanın kendi sesini tanımlayabilmesi ve sesiyle hayatla arzuladığı uyumu yakalaması için tasarlanmıştır. Öz farkındalığa doğru bir yolculuk olarak adlandırılan Sahibinin Sesi atölyelerinde katılımcılar, kendilerine yakınlaşarak ifade bulup özgür kalacak. Atölyelerde ses, nefes, tonlama, artikülasyon, beden duruşu, zihinsel çalışmalar, doğaçlama oyunlar, çigong, yönlendirmeli meditasyon gibi farklı tekniklerde kullanılacak.

Eğitmen: Nilüfer Ormanlı
Aylık Program:

Sahibinin Sesi: Sesin Kullanımı // 5 Ocak Cuma // Saat: 20:00-22:30
Sahibinin Sesi: Rollerden Arınma ve İfade // 12 Ocak Cuma // Saat: 20:00-22:30
Sahibinin Sesi: Stressiz Ses Huzurlu Nefes // 19 Ocak Cuma // Saat: 20:00-22:30
Sahibinin Sesi: Susturulan Gölgeler // 26 Ocak Cuma // Saat: 20:00-22:30

Atölye: Ebeveyn Ehliyeti
2002 yılında Avusturya hükümeti için geliştirilmiş “Ebeveyn Ehliyeti”nin amacı travmasız bir çocuk yetiştirmek. Avrupa’da binlerce anne-baba Elternwerkstatt Enstitüsü onaylı Ebeveyn Ehliyeti ile yetkin ebeveynler haline gelmekte. 2 buçuk saatlik 4 modül halinde sunulan program ile anne-babalar çocuk eğitimi ve aile ilişkilerini hayallerindeki en üst noktaya taşıyor. Ebeveyn Ehliyeti dersleri Ocak ayından başlayarak Salı ve Cumartesi günleri gerçekleşecektir.
*4 modülü tamamlayan katılımcılar, Elternwerkstatt'tan sertifikalı "Ebeveyn Ehliyeti”ni almaya hak kazanır.

Eğitmen: Gülce Erhan Baltaogˆlu
Aylık Program:

Ebeveyn Ehliyeti: İfade // // 6 Ocak Cumartesi // Saat: 14:00 - 17:00 // 9 Ocak Salı // Saat: 10:30 - 13:30
Ebeveyn Ehliyeti: Etkin Dinleme // 13 Ocak Cumartesi // Saat: 14:00 - 17:00 // 16 Ocak Salı // Saat: 10:30 - 13:30
Ebeveyn Ehliyeti: Ebeveyn Modelleri // 20 Ocak Cumartesi // Saat: 14:00 - 17:00 // 23 Ocak Salı // Saat: 10:30 - 13:30
Ebeveyn Ehliyeti: Çatışma // 27 Ocak Cumartesi // Saat: 14:00 - 17:00 // 30 Ocak Salı // Saat: 10:30 - 13:30

Atölye: Liderler İçin Savaş Sanatı Öğretileri
Katılımcılarının potansiyellerinin ortaya çıkması ve hayatlarının liderliğini alma yolunda, ilham verici ve dönüştürücü olması hedeflenen bu altı haftalık atölyeler dizisinde, entelektüel seviyenin yanında deneyimsel seviyede öğrenme ve dönüşüm amaçlanmaktadır.
Uzak doğu kökenli kadim bir zihin-beden-enerji egzersizi olan Qigong (Çigong) temeli üzerine kurgulanan atölyelerde, içsel Kungfu sanatlarının denge, bütünlük ve birlik gibi ilkeleriyle, liderliğe dair bilgelik, cesaret, bağımsızlık, sorumluluk ve kararlılık gibi kavramlara odaklanılmaktadır.
*Atölyelerin tümünü tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir.

Eğitmen: Özgür Çağlar Çelik
Aylık Program:

Bilgelik – Zihin, Beden ve Enerji Farkındalığı // 8 Ocak Pazartesi // Saat: 20:00 - 22:30
İnançlar ve Gerçeklik // 15 Ocak Pazartesi // Saat: 20:00 - 22:30
Alışkanlıklar ve Bağımsızlık // 22 Ocak Pazartesi // Saat: 20:00 - 22:30
Sorumluluk ve Özgürlük // 29 Ocak Pazartesi // Saat: 20:00 - 22:30

Atölye: Derin İlişki
Derin İlişki atölyesi, katılımcılara olumsuz hislerden uzaklaşmaları, çiftlerin kendilerini tanımaları ve bireysel dönüşümlerini gerçekleştirmeleri için araçlar sunmakta. Derin İlişki atölyeleri derin ilişkinin dinamiklerini araştırmak için tasarlanmıştır.

Eğitmen: Didem Çivici
Aylık Program:
Derin İlişki: Derin bağlılık // 9 Ocak Salı // Saat: 20:00 - 22:30
Derin İlişki: Derin İletişim // 16 Ocak Salı // Saat: 20:00 - 22:30
Derin İlişki: Derin Gölgeler // 23 Ocak Salı // Saat: 20:00 - 22:30
Derin İlişki: İlişki Seviyeleri // 30 Ocak Salı // Saat: 20:00 - 22:30

Atölye: Sinematerapi
Sinematerapi Atölyesi, film izleme hazzıyla iç görü ve farkındalık kazandıran psikolojik yorumları bir araya getiren, iyileştirici bir öğrenme ve gelişim platformudur. Atölyeler, ilişkilerimizin kaderini belirleyen temaların ele alındığı seminerlerden oluşur.

Eğitmen: Psikoterapist Şule Öncü
Aylık Program:

Bağlanma – Bireyselleşme // 10 Ocak Çarşamba // Saat: 20.00 – 22.30
Yakınlık – Mesafe – Sınırlar // 24 Ocak Çarşamba // Saat: 20.00 – 22.30
Cinsellik // 31 Ocak Çarşamba // Saat: 20.00 – 22.30

Atölye: SuryaSoul Hayat Dansçıları
SuryaSoul Hayat Dansçıları atölyesinde, caz, soul, funk, pop, gospel, klasik, rap, etnik gibi bir çok müzik türünü içinde barındıran koreografili bir dans sistemi yer almaktadır. Atölyedeki tüm koreografiler, seçilen müzikler çakra anatomisini baz alınarak hazırlanır. Bu atölyede katılımcılar, bedenlerini rahatlatıp özgürleştirmeyi, zihinlerini esnetmeyi, eğlenebilmeyi ve içlerindeki güç merkezini uyandırmayı deneyimleyecekler.

Eğitmen: Gözde Baytan
Aylık Program:

SuryaSoul Hayat Dansçıları // 10 - 17 - 24 Ocak Çarşamba // 10:30 - 11:45
Atölye: Sunum Sanatı
Sunum Sanat atölyesi, konuşma metninin hikaye örgüsü, bedenin işgal ettiği alan, hangi cümleden sonra ne kadar sessiz kalındığı, ses tonundaki değişimler ve vurgu kabiliyeti, mimikler ve uzuvların kullanış şekli gibi pek çok konuda katılımcıların sunum becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Eğitmen: Tuğrul Tülek
Aylık Program:

Sunum Sanatı: Bedeni Hazırlama ve Alan Yaratma // 11 Ocak Perşembe // Saat: 20:00 - 22:30
Sunum Sanatı: Beden Dili ve Mimik // 25 Ocak Perşembe // Saat: 20:00 - 22:30

Atölye: Dişil ile Erilin Buluşması
İki günden oluşan Dişil ve Erilin Buluşması atölyesi katılımcılarına feminen ve maskülen kavramlarının boyutları, kadın bedenin incelikleri hakkında meditasyon yardımıyla bilgiler sunuyor.
*Bu etkinlik sadece kadın katılımcılara yöneliktir.

Eğitmen: Didem Çivici
Aylık Program:

Dişil ile Erilin Buluşması // 13-14 Ocak // Saat: 10:00 - 19:00

Atölye: Zenergy
Güney Koreli Zen Master Sun Woo ve es¸i Ji Woo’nun 25 yılı aşkın bir sürede bir araya getirdikleri bir ögˆreti olan Zenergy, Zen tapınaklarındaki pratik ve tecrübelerinin modern hayatın sorunları için yeniden uyarlanmasını içeriyor. Zenergy atölyesinin amacı, pratiği özümseyen kişilerin hayatlarını, fiziksel ve zihinsel yorgunluklardan arınarak, dolu dolu yas¸amalarına yardımcı olmaktır.

Eğitmen: Meral Erduran
Aylık Program:

Zenergy // 25 Ocak Perşembe // Saat: 10:30-12:30

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.

İş Görüşmesi

İş Görüşmesi
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK
Bugün

Bugün yeniliklere açık bir gündesiniz. Hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Mücadele gerektiren işlere girişmekten çekinmeyeceksiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konularla ilgileneceğiniz zamanlar var. Duygularınızı daha rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmenizde fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gündeminizi hayatınızda gizli kalmış konular etkileyebilir. Ruhsal gelişiminiz için yenilik getirecek başlangıçlar yapabilirsiniz. Gün içinde arkadaşlarınıza ayıracağınız zamanlar var. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı oluşan konulara fazla mücadeleci yaklaşmamakta fayda var. Akşam saatlerine doğru yavaşlama söz konusu.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Sabah saatlerinde işlerinizde canlılık olabilir. Gelecekle ilgili beklentileriniz de aceleci olmamakta fayda var. Sosyal konularınızla ilgili mücadele söz konusu olabilir. Kendinizi fazla yormamaya özen gösterin. Arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek size iyi gelecektir. Akşam saatlerinde daha çok kararlı olabileceğiniz zamanlar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün iş hayatınızda mücadele gerektiren durumlar yaşanabilir. Sabah saatlerinde hedeflerinize ulaşmak için kendinizi daha canlı ve istekli hissedebilirsiniz. Öğleden sonra yaşayacağınız olaylarda karşınızdakine daha toleranslı olabilirsiniz. Kendinizi gevşemiş, rahatlamış hissedeceğiniz zamanlar var, yeni konularla ilgilenmek size iyi gelecek.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Sabah saatlerinde yeni şeyler öğrenmek için kendinizi motive hissedebilirsiniz. Özgürlüğünüzün kısıtlandığını hissettiğiniz durumlarla mücadele etme isteği içinde olabilirsiniz, sakinliğinizi korumakta fayda var. Seyahat planları yapmak kendinizi iyi hissettirebilir. Bugün sizin için hareket berekettir diyebiliriz. Kendinizi göstermeniz için fırsatlar yakalayabileceksiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Duygusal yönden mücadele etmeniz gereken koşullar olabilir.  Ortaklı para konularında acele etmemekte fayda var. Bugün finansal konularla ilgileneceğiniz zamanlar var. Akşam saatlerinde kararlılık göstereceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla inatlaşmamaya özen göstermelisiniz. Olaylara sakin yaklaşmalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün uyum ve denge arayışı içinde olabilirsiniz. Gevşeme ihtiyacında olacağınız zamanlar var. Eşinizle ilgili konularda mücadele gerektiren koşullar olabilir. Arkadaşlıklarınız da kendinizi çok daha canlı ve hareketli hissedebilirsiniz. Akşam saatlerinde yeni konular gündeme gelebilir. Yavaşlamak isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş ve çalışma koşullarınızda yenilik söz konusu olabilir.  Sizi yoran ve yıpratan konularda mücadele içinde olabilirsiniz. Gün içinde detaylara boğulacağınız zamanlar yaşanabilir. Stres altında olduğunuzda beslenmenize daha fazla dikkat etmelisiniz. Akşam saatlerinde sabit fikirli olmamaya özen gösterin. Yeni konular gündeme gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi ifade etmek isteyeceğiniz, yaratıcılığınızın yüksek olduğu bir gündesiniz. Risk alacağınız konularda aceleci davranmamaya özen göstermelisiniz. Keyif veren şeyler için para harcamaktan çekinmeyeceksiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda mücadele edebilirsiniz.  Akşam saatlerinde işlerin akışında yavaşlama olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Evinize ait konular gündeminizi oluşturabilir. Evinizi dekore ettirmek isteyebilirsiniz. Güvenlik sisteminizi gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Ev alım satım konularıyla bugün ilgileneceğiniz zamanlar olabilir. Duygusal ihtiyaçlarınız için istikrar arayışında olabilirsiniz. Akşam saatlerinde olaylara daha kararlı yaklaşabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yeni haberler alabilirsiniz. Konuşma ve dedikoduların bol olduğu hareketli bir gündeminiz olabilir. Yakın çevrenizdeki değişiklikler sizi mücadele etmeniz gereken koşullar yaratabilir. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebileceğiniz yerlere gidebilirsiniz. Anlaşma yapacağınız konulara özenli davranmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Maddi kaynaklarda canlanma olabilir. İş hayatınızda mücadele etmeniz gereken konularla uğraşabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi kullanmak için aceleci bir tutum sergilememeye özen gösterin. Bugün iş hayatınızda başkalarından destek göreceğiniz zamanlar var. Harcamalarınıza özen göstermeniz gerekebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber