Peru'da uçurum kenarındaki Skylodge odaları tatil anlayışını değiştiriyor

Tatil planları yaparken konaklanacak yer önemli bir detay. 'Güzel manzaralı bir yer' en çok dikkat edilen kriter. Peru'daki Skylodge odacıkları ise bu tanıma yerden göğe kadar uyuyor. Yükseklik korkusu olanları ise baş döndürücü bir tatil bekliyor.

Peru'da uçurum kenarındaki Skylodge odaları tatil anlayışını değiştiriyor

Farklı tatil anlayışına sahip insanların yeri

Farklı tatil anlayışına sahip insanların yeri

Tatil yeri olarak denize nazır ya da denize sıfır yerler makbul olarak görülür. Fakat manzara ve ferahlığı tercih edenler için 'uçuruma sıfır' anlayışıyla Cuzco Vadisi'ne inşa edilen Skylodge'ları (Gökyüzü locası) görülmemiş bir tatil tecrübesi vaat ediyor.

Tesisin girişine ise  "Uçurumun kenarında olsan bile sırf hayata gıcıklık olsun diye tatil yap" cümlesi yazılabilir.
 

Tatilde tembelliğe son

Tatilde tembelliğe son

Tatil boyunca yan gelip yatma sebebiyle göbek bağlamaktan şikayet edenler için Skylodge'larda tatil yapmak bu sorunu da çözüyor çünkü odalarınıza çıkmak için asansör ya da merdiven yok. Çelik halatlarla tırmanmak zorundasınız. Odalardan inerken de yine çelik halatlar kullanılıyor fakat daha zahmetsiz. Kendinizi serbest bırakarak aşağıya kadar kayabiliyorsunuz.

En başta da belirttiğimiz gibi alıştığınız tatil anlayışından uzak bir tatil sizi bekliyor. Deniz, kum, güneş ve hamak yerine uçurum, rüzgar, güneş ve tırmanmak var. Ortak olan tek şey güneş, evet. O da tüm evren için ortak zaten.

Odaların içi nasıl?

Odaların içi nasıl?

Skylodge'ların yerden yüksekliği ortalama 120 metre. Toplamda 3 loca bulunuyor ve her birinde en fazla 4 kişi kalınabiliyor.

Locaların içinde tuvalet ve banyo bulunuyor. Merak etmeyin tuvalet kısmının camları da açılıyor. Ayrıca tüm oda cam malzemeden oluşuyor ve boydan boya perdeyle kapanabiliyor. Işık ve sıcak su ise güneş enerjisiyle karşılanıyor. Rüzgar, yağmur gibi durumlara karşı da odaların dış malzemesi gayet dayanıklı yapılmış.

3 locadan ayrı olarak bir de ortak alan bulunuyor.

Manzaralı klozet ilginç olabilir

Manzaralı klozet ilginç olabilir

Odaların içerisinde tuvalet ve banyo bulunduğunu söylemiştik. Odanın her yeri gibi klozetlerin de manzaralı olması iç gıcıklayıcı. Hepimiz orada saatlerini geçirecek insanlar tanıyoruz. Tuvalette en uzun kalan arkadaşlarınıza gönül rahatlığıyla önerebilirsiniz.

Peru'daki deprem korkutmuştu

Peru'daki deprem korkutmuştu

2018 yılının başında Peru'da 7.3 büyüklüğünde bir deprem olmuştu.

Peru, turistler için oldukça cezbedici bir tatil rotası. Machu Picchu ve Amazon Yağmur Ormanları'na ev sahipliği yapan Peru'da tektonik hareketler sıklıkla görülüyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak