Peter Dinklage, 'çocuğuyla arkadaş gibi olan baba' tanımına cuk oturuyor

Tyrion Lannister rolüyle Game of Thrones'un yıldızı olan Peter Dinklage'ın kızı Zelig'le yaptığı scooter gezisi görülmeye değer. Akondroplazi hastalığı sebebiyle 1,35 metre boyunda olan fakat oyunculukta adeta devleşen Dinklage, hemen hemen aynı boyda olduğu kızıyla scooter'a binerken görüntülendi. Arkadaş gibi görünen baba-kızın yüzlerinden adeta sempati akıyor.

Peter Dinklage, 'çocuğuyla arkadaş gibi olan baba' tanımına cuk oturuyor

Aile saadeti

Aile saadeti

Peter Dinklage son yıllarda dünyanın en tanınmış oyuncularından biri haline geldi. Buna rağmen ailesini büyük bir gizlilikle kameralardan uzak tutuyor. Öyle ki kızı Zelig'in ismini uzun süre hiç kimse öğrenememişti. Hatta yakın zamanda Peter-Erica çiftinin ikinci bir çocuğu da oldu fakat kimse yeni çocuğun ne cinsiyetini ne de adını biliyor.

Belli ki Dinklage'a göre aile saadetini korumanın yollarından biri her şeyi göz önünde yaşamamak. Bir erkeğin ailesini korumak için illa 'kapı gibi' ya da 'maganda' olması gerekmiyor demek ki. Doğru kararlar, sıcak ilişkiler ve ebeveyn bilincinin önemi ortada.

Scooter kullanan baba tatlılığı

Scooter kullanan baba tatlılığı

Peter Dinklage'ın büyük paralar kazandığını tahmin etmek zor değil. Giyiminden de belli olduğu üzere soğuk bir hava olmasına rağmen kızını okula otomobille ya da korumalarla falan değil, bizzat kendisi, hem de scooter'la götürmesi çok güzel hareket.

Kızına yaklaşımıyla gönlündeki yerini şimdiden sağlamlaştırıyor. İyi bir oyuncu, iyi bir baba ve konuşmalarından, tavırlarından gördüğümüz kadarıyla da iyi bir insan. Aile saadetini yaşamayı hak ediyor, tıpkı Tyrion Lannister olarak tahta oturmayı hak ettiği gibi...

Dinklage'ın scooter tutkusu yeni değil. Günlük hayatta sık sık scooter kullanıyor ve gezmeye çıkıyor. Bu alışkanlığını kızına da aşılamış.
 

Ünlü gibi davranmayan ünlü

Ünlü gibi davranmayan ünlü

Halk, ünlü isimlerin hayatını hep merak eder. Şan, şöhret ve zenginliğin içinde nasıl yaşadığını, neleri farklı yaptığını görmek ister. Her ne kadar merak etsek de işin aşırısına kaçan, zenginliğini ve zenginliğin getirdiklerini abartılı yaşayan kişiler ise hep itici gelir.

Birçok ünlü için kullanılan "bizden biri gibi" tanımı da bunun bir tezahürü. Yerli ünlüler için bile böyle düşünürken bir Hollywood yıldızının mütevazı hallerini görmek hoş. Hem de kameralar önünde pek görünmeyen, mütevazı ama başarılı bir yıldız olan Peter Dinklage'ın...

Bu makaleye ifade bırak