Size bu haftaki yazımda, burun ameliyatları sırasında burun kemiğinin kırılması işlemine ve ameliyat sonrasında yaşanan ağrılara son veren, ameliyat olmak isteyen hastaların korkularını ortadan tamamen kaldıran yeni teknoloji ‘Piezo Burun Cerrahisinden bahsetmek istiyorum.
 
Fonksiyonel sağlık problemleri veya estetik kaygılar nedeni ile burun ameliyatı olmak isteyen hastaların, ameliyat sırasında burun kemiklerinin kırılması, ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve olası ağrılar nedeniyle ameliyatı sürekli olarak korkuyla ertelemeleri gibi durumlar sıkça yaşanıyor.
 
Burun ailesine son katılan teknolojik ürünlerden biri olan ‘Piezo Burun Cerrahisi’ ile hastaların korkuları artık son buluyor. 
 
Hedef Sadece Kemikler
 
Piezo Burun Cerrahisi, burun kemiklerini şekillendirmek üzere ultrasonik ses dalgalarının titreşim gücüyle çalışan ve sadece kemikleri hedefleyen bir teknolojidir. Biz cerrahlar, bilinenin aksine kemikleri kırmayız, bu teknoloji ile kemikleri kalemle yazı yazar hassasiyetiyle keser ve şekillendiririz.
Bu teknoloji, ameliyat sırasında sadece kemikleri hedefliyor. Diğer yumuşak dokulara, kıkırdaklara, deriye ve damarlara hasar vermediği için kanamaya da yol açmıyor.
 
Burun Ameliyatını Sağlığınıza Verdiğiniz Bir Mola Olarak Görmeyin
 
Piezo Burun Cerrahisi ameliyat sırasında olduğu gibi, ameliyat sonrasında da hastalara ve biz hekimlere büyük avantajlar sağlıyor. Bu yöntem ile gerçekleştirilen ameliyatlar sonrasında, hastalarda morluk ve şişlik problemleri yok denebilecek kadar az yaşanıyor. Bu nedenle hastalar standart günlük yaşantılarına zaman kaybetmeden dönebiliyorlar. 
 
Burun ameliyatı olmak isteyen hastalara tavsiyem şudur kiameliyat dönemini sağlığınıza mola verdiğiniz bir dönem olarak görmeyiniz. Biz hekimler, hastalarımıza ameliyat sonrasında karşılaşacakları süreci anlatırken, “neredeyse hiç yatakta kalmayın ve hemen günlük rutin yaşantınıza dönün” önerisinde bulunuyoruz.  Zaten başarılı geçen bir burun ameliyatının 1. haftasında hastalarımız ameliyat öncesindeki günlük tempolarına geri dönmüş oluyorlar.
 
Ameliyat kaygılarınız kesinlikle yersiz değil, fakat burun ameliyatlarının gerekli tedbirler, özenli planlama  ve güvenilir bir hekim ile yapıldığında iyi sonuçlar elde edilen ve yaşam konforunu farkedilir şekilde artıran ameliyatlar olduğunu benimsemelisiniz.
 
Saygılarımla...
 
Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı
 
 
Telefon : 0542-522-54-54