Magazin
06.02.2009 - 01:00 | Son Güncelleme: 06.02.2009-23:49

Pınar Kür, Çetin Altan ve Yaşar Kemal’i eleştirdi

Müjde Ar, Aysun Kayacı ve Çiğdem Anad ile NTV’de ekrana gelen “Haydi Gel Bizimle Ol” isimli programı yapan yazar Pınar Kür, Başbakan Erdoğan’ın elinden Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alan Çetin Altan’a tepki gösterdi.

Sitene Ekle
Pınar Kür, Çetin Altan ve Yaşar Kemal’i eleştirdi

MAGAZİN SERVİSİ

Altan’ı yıllardır tanıdığını anlatan Kür, “Çok büyük saygım ve sevgim olan bir insandı. Müthiş bir düş kırıklığına uğradım. Yani sen yıllarca muhalif ol, yıllarca hapislerde sürün, Meclis’te dayak ye, git bunlara biat et” dedi.

‘İhtiyarladılar diye’
Kür, “Altan’ın  ‘Türkiye’de değerli olana önem vermezler’ şeklinde bir sözü vardır. Devlet ihtiyarladıkları için ve artık etkilerini yitirdikleri düşüncesiyle Altan ve Yaşar Kemal’e ödül verdiler. İhtiyarladılar yeterince diye... Fakat bir tavır koymaları gerekiyordu. Müzmin muhalif olan adamın işi ne orada? ‘Türkiye’de önemli insana değer verilmez’ diyor, demek ki kendisi artık önemli değil. Bence bunu kabul etmeli” diye konuştu.    


‘Sen bekâret kemerini yanlış yere takmışsın’

 Ar ise  bu hafta da yine dikkat çekici sözlere imza attı. Programın ilk konuğu, podyumlardan şarkıcılığa transfer olan Asuman Krause’ydi. Anad, Krause’nin  klibinde giydiği kalın kemeri, bekâret kemerine benzetti. Kemerin bekâret kemeri olmadığını söyleyen Ar ise Anad’a “Bekâret kemeri bele mi takılır?” sorusunu yöneltti. Bunun üzerine Anad, “Sen kullanmadın mı?” deyince Ar,  “Sen kullanmışsın da, yanlış yerine takmışsın. Ondan başına gelmiş”  dedi.

Etiketler:
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıKara ile suyun birleştiği yere ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara

Astroloji
Savaş gezegeni Oğlak’taBugün ne yapılabilir ? Savaş ve mücadele gezegeni Mars bugün yüceldiği Oğlak burcuna ilerliyor.
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.