Eskişehir

Yerel Haber
07 Eylül 2017 - 16:22

Pişmiş Toprak Sempozyumu Başlıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 11’incisini düzenleyeceği Eskişehir Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun halk tanıtımı 3 ayrı noktada gerçekleştirilecek.

IHA

Kınıklı pişmiş toprak ustası Osman Menteş’in torna gösterisi yapacağı tanıtım etkinlikleri, 8 Eylül’de Doktorlar Caddesi’nde, 9 Eylül’de Hamamyolu Caddesi Çarşı Camii yanında ve 10 Eylül tarihinde ise Espark AVM’de gerçekleştirilecek. 17.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek torna gösterilerinde Osman Usta, marifetlerini ve ustalığını Eskişehirliler için sergileyecek. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın ‘Seçkinlerin değil halkın sempozyumu’ sözleriyle özetlediği sempozyumda vatandaşlar kendileri için hazırlanan alanda pişmiş toprakla tanışacak. 8 - 24 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek sempozyum ile vatandaşlar torna çekmeyi, toprakla çeşitli eşyalar, heykeller yapmayı deneyebilecek. Ayrıca çocuk etkinlik bölümleriyle sempozyum alanı tüm vatandaşları kucaklamış olacak.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

-4°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.