22.04.2013 15:52 | Son Güncelleme:

Pizza Hut ve KFC el değiştirdi

Yum! Restaurants International, Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’ı Süzer Grubu’ndan satın aldı KFC ve Pizza Hut’ın Ülke Genel Müdürlüğü’ne Sabir Sami atandı.

İstanbul Yum! Restaurants International, Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’ı franchise iş ortağı Süzer Grubu’ndan satın aldı. Süzer Grubu her iki markayı 1988 yılından bu yana Turkent çatısı altında işletmekteydi.

Yum! Restaurants International CEO’su Micky Pant, “Türkiye hızla büyüyen ve gelişen bir pazar. Yum! bugüne dek yürüttüğü tüm çalışmalarda olduğu gibi, bu satın almayla birlikte Türkiye'ye olan güvenini ve bu pazara verdiği önemi ortaya koyuyor. Aynı zamanda bu satın alma, yüksek büyüme hızına ve yüksek getiriye sahip işletmelerdeki mülkiyet payımızı artırmaya yönelik stratejimizi daha da ileri götürüyor ve gelişen pazarlardaki liderliğimizi pekiştiriyor. 75 milyon nüfusa sahip sanayileşmiş bir ülke olan Türkiye’de Yum! bugün itibariyle toplamda 106 restoran (KFC 65, Pizza Hut 41 restoran) işletiyor.” dedi.

Micky Pant, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz dört yıl boyunca Kanada’da markalarımızın genel müdürlüğünü yürüten Sabir Sami, satın almanın ardından Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’ın Ülke Genel Müdürlüğüne atandı. Sabir Sami, Türkiye’de KFC ve Pizza Hut markalarının tüm operasyon, pazarlama, eğitim ve idari süreçlerinin yönetimini üstlenmiş bulunuyor.”

KFC ve Pizza Hut Ülke Genel Müdürü Sabir Sami, “KFC Türkiye ve Pizza Hut Türkiye’nin bugün ulaştığı başarılı noktayı Yum! Brands çatısı altında bir diğer boyuta taşıyacağız,” dedi.

Sabir Sami sözlerini şöyle sürdürdü: “KFC Türkiye ve Pizza Hut Türkiye için geleceğe yönelik en önemli amaç, kesintisiz büyümeyi devam ettirmek ve yeni restoranlarla hizmet ağımızı genişletmektir. Tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte sektörümüzde lider oyuncu olmayı ve küresel çapta kabul görecek başarıları hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5