Gündem
07.01.2016 - 11:48 | Son Güncelleme: 07.01.2016-11:54

PKK'nın hendek yöntemi...

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, PKK'lı teröristlerin hendeklerin etrafına nasıl bir sistem dahilinde yerleştiklerini anlattı. Ellerindeki silahlar hakkında çarpıcı bir iddiayı da dile getirdi.

Sitene Ekle
Eski Bordo Bereli, güvenlik ve strateji uzmanı Mete Yarar, PKK'lı teröristlerin hendeklerin etrafına nasıl bir sistem dahilinde yerleştiklerini anlattı.
 
PKK'NIN HENDEK SİSTEMİ
 
Yarar, "Her barikatın etrafında bir sistem var. Her barikatın etrafında, hem girişinde hem de çevresinde, en az 4 veya 5 tane bomba düzeneği var. Bunu yakın mesafeden koruyan kaleşli PKK'lı teröristler var. Biraz daha gerisinde de, roket mevzileri ve keşkin nişancı mevzileri var" dedi.
 
"TÜRKİYE YABANCI LEJYONERLERLE SAVAŞIYOR"
 
Operasyon bölgesinde gözaltına alınan kişiler arasında yabancı uyruklu kişilerin arttığını söyleyen Mete Yarar, "Türkiye, Güneydoğu'da yalnızca PKK terör örgütüyle değil, aynı zamanda yabancı lejyonerlerle de savaşıyor" dedi.
 
PKK'NIN M16 SIRRI
 
Operasyonlarda ele geçirilen mühimmatlarla ilgili de bilgi veren Yarar, "Operasyonlarda ele geçirilen silahlar arasında Rus yapımı, Alman yapımı, Amerikan yapımı silahlar var. M16 sayısı anormal şekilde artmış durumda şu anda." dedi. Kaynak: Akşam
 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Mum Kokulu Kadınlar" filmiyle ün kazanan bayan oyuncumuz kimdir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX