PlayStation oyunları bundan sonra sadece PC ve PS4’te oynanabilecek

20.02.2017'de eklendi20.02.2017-11:02 'de güncellendi
PlayStation Now hizmeti ile farklı platformda PlayStation 4 oyunlarını oynanabilir kılan Sony, önemli bir karara imza attı. Firma aldığı karar ile birlikte artık hizmetini sadece PC ve PS4 platformlarında sunacak.

Konsol pazarının lideri olan Japon teknoloji devi Sony, Playstation 4 platformuyla güncel konsol oyunculuğuna kapılarını açıyor. Geçtiğimiz aylarda PS4 Pro sürümüyle kas gücü artan platform aynı zamanda PS VR ile birlikte de sanal gerçeklik dünyasına adım atmıştı.

Firma geliştirdiği PlayStation Now stream ile PS deneyimi farklı platformlarda yaşanmasına imkan veriyordu. Bu sistem ile başta cep telefonları olmak üzere, PC, TV, PS TV hatta Sony Blu-ray oynatıcılar ile birlikte oynanabilen oyunlar artık sadece kendi platformunda oynanabilecek.

Sony tarafından yapılan resmi açıklamaya göre PS Now platformu artık sadece belli başlı platformlarda desteğini sürdürecek. Telefon, TV ve PS3 ve PS Vita, platformda artık desteklenmeyecek. Sadece PS4 ve PC üzerine odaklanacaklarını açıklayan PlayStation Now Pazarlama Müdürü Brian Dunn,  “PlayStation Now servisi için tüm kaynaklarımızı ve odağımızı PC ile PlayStation 4 platformlarına kaydırmaya karar verdik. Bu şekilde PlayStation Now için planladığımız büyük yenilikleri ve geliştirmeleri çok daha rahat şekilde yapabileceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.