Ankara

Yerel Haber
04 Nisan 2015 - 10:53

PLEXR YÖNTEMİ İLE KIRIŞIKLIKLARINIZDAN KURTULMAK MÜMKÜN

IHA

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, Plexr Soft Surgery yöntemi sayesinde leke, ben, ince kırışıklar ve cilt çatlaklarından kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.
Başta ameliyatsız göz kapağı ve göz çevresi estetiği olmak üzere, aktif akne, akne izleri, leke, ben, ince kırışıklar ve cilt çatlakların tedavisinde kullanılan Plexr, maddenin 4’üncü hali olan Plazma Enerjisi ile çalıştığını ifade eden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, “Yıldırımın dönüşüm mekanizmasını açıklamasıdır. Plexr ile cildin yüzeyindeki elektriksel aktiviteden faydalanıyoruz. Havada ki oksijen gazından faydalanıyoruz. Gaz plazma enerjisiyle ciltte çok yüksek bir ısı yaratıyor. Noktasal uygulamalarla da noktalar arasında cildin kasılmasını sağlıyor. Bu tetiklenerek özellikle üst kapağın ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmesini sağlamış oluyoruz. 6 bin 500 santigrat derece, bizim lazer uygulamasında özellikle uygulanan alanda ısı yaratılarak meydana gelen bir aktiviteden bahsediyoruz. Buradaki ısı çok yüksek olduğu için çevre doku hasarı oluşturmuyor” diye konuştu.
Tüm deride kullanılan bir yöntem olduğunu belirten Özdemir, “Özellikle gözün üst kapağın sarkmış, fazla olduğu yerde, alt kapak sorunlarında, kırışıklıklarda özellikle ağız bölgesinde sigara bağlı oluşmuş çatlaklarda, akne izlerinde, aktif aknede, yüzünde sorun olan hemen herkeste izlerin giderilmesinde etkili bir yöntem” dedi.
Lazerden farkını anlatan Özdemir, “Bu başka bir enerji, lazer uygulamalarında çevre doku hasarı çok fazla oluyor. Ama bunda çevre doku hasarı çok yüksek enerjiden dolayı oluşamıyor. Uygulama sonrasında en önemli şey bölgesel uygulama yaptığınız yerde kabuklanmalar oluyor. Bu kabuklanmalar yaklaşık 7-10 gün oluyor. Hastadan istediğimiz şey de bu süre içersinde o bölgeyi kapatması. Bizim önerdiğimiz özel fondötenler kullanması ve güneşten korunması” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Ankara Haberleri
AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

9°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.